Abażur

Jak zrobić abażur?

KamilaKamila - specjalista Tipy.pl
Abażur
1 z 5
Jedna prosta forma, pomoże Ci zrobić oryginalny i niepowtarzalny klosz do lampy. Ten abażur świetnie nadaje się do lamp wiszących oraz lamp ogrodowych. Do zrobienia takiego cuda potrzebujesz jedynie papieru lub plastiku.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Papier lub plastik
* Nożyczki

1
Jak zrobić lampę
Abażur do lampy możesz wykonać z każdego możliwego wielościanu. Poszczególne części należy złożyć ze sobą w pożądaną formę. Papierowe klosze są świetnym sposobem na spędzenie wolnego, deszczowego dnia, nie tylko dla Twoich dzieci.

Zrób sam abażur, wyglądający jakby zaprojektował go najlepszy kreator!
2
Forma do abażura
Kliknij tutaj, zapisz szablon a następnie przerysuj na materiał, z którego chcesz wykonać klosz i wytnij. Aby wielkość formy dopasować do własnych potrzeb użyj programu graficznego.
3
Abażur na lampę
Po wycięciu składamy poszczególne elementy w poniższy sposób. Im więcej elementów złączymy tym nasz abażur będzie większy.
4
Lampion
Twardość materiału z jakiego zamierzasz wykonać klosz na lampę determinuje wielkość poszczególnych jego części.

Jeśli abażur będzie wykonany z papieru, wówczas poszczególne kawałki powinny być mniejsze, niż gdyby był wykonany z plastiku.
?

Wskazówki
* Żarówki, które zamierzamy umieścić pod kloszem powinny być energooszczędne - dają mniej ciepła, przez co abażur z plastiku nie będzie narażony na rozpuszczenie.

Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ja
25.02.2015
Jest robiony z folii takiej co ofertówki, skoroszyty ale jaka grubość plastyku . Nie wiem, wiem tyle że ma być sztywna i twarda :)
Paweł
24.03.2014
Mojej babci się podoba!
Kamila
14.11.2013
do Kasia28: faktycznie nie działało zdjęcie, ale już wstawiłam link. powinno być wszystko ok. Pozdrawiam
Kasia28
14.11.2013
Witam :) Mam problem z wydrukowaniem formy. Nie mogę zapisać samego zdjęcia jako pliku graicznego, zapisuje się jako strona. Proszę o pomoc, radę.... Pozdrawiam, Kasia
endian
02.08.2009
Już chyba znalazłam, pod nazwą plexi.