Przystojny mężczyzna w łóżku

Jak skończyć z onanizmem?
AgaKAgaK - specjalista Tipy.pl

Masturbacja jest często nazywana „samolubną miłością”, czy „seksem solo”. Jest to normalne i zdrowe działanie a przede wszystkim wśród młodzieży, która odkrywa sekrety dotyczące przyjemności fizycznej, zanim wyruszą w dojrzałe stosunki seksualne. W niektórych przypadkach może stać się niestety obsesją – to nie jest zdrowe. Medycyna nie określa masturbacji, jako choroby niestety jednak może ona stać się problemem w sytuacji, gdy zaczyna ingerować zbyt mocno w nasze życie powodując dodatkowy stres, poczucie winy lub nieumiejętność relacji z innymi ludźmi.
1
Zastanów się czy onanizm stał się powodem do niepokoju

Masturbacja staje się problemem w momencie, gdy koliduje z codziennymi czynnościami i związkiem. Jeżeli tracisz czas na masturbację zamiast zająć się codziennymi obowiązkami, czy wolisz bardziej zadowolić się samodzielnie niż współżyć z partnerem i nie jesteś już nastoletnim chłopcem czy dziewczynką to może nadszedł czas, aby zastanowić się nad postępowaniem i próbować to zmienić.

2
Co jest powodem?

Nie bez przyczyny i bez powodu masturbujesz się zbyt często i przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, dlaczego. Często przyczyną masturbacji jest samotność, zranienie, poczucie nudy czy po prostu w ten sposób próbujesz odreagować po przeżyciach z przeszłości. Musisz określić, co prowokuje cię do tego aktu dostarczenia sobie przyjemności. Może przed czymś chcesz uciec? Może o czymś zapomnieć? To ważne, aby określić, co jest przyczyną ponieważ następnym razem, gdy będziesz w takim stanie to zapali się czerwona lampka i pojawi się świadomość, że chcesz odreagować a wówczas należy zadać sobie pytanie czy to jest właściwy sposób.

3
Zrozum swoje uczucia

To bardzo ważne, aby umieć radzić sobie z uczuciami i je kontrolować. Może to wydawać się dość trudne, ale tak naprawdę jest całkiem proste. Przede wszystkim to, co czujemy jest reakcją na nasze myśli. Jeżeli zaczynamy myśleć źle automatycznie nasze samopoczucie się pogarsza. Jeżeli nie kontrolujesz w danym momencie myśli, ale czujesz się źle to jest sygnał, aby zmienić tok myślenia, nastawić się pozytywnie. Jeżeli masturbujesz się, ponieważ się nudzisz najprawdopodobniej twój umysł wysyła taki sygnał. Zamiast powtarzać sobie, że nie masz co robić i nic się nie dzieje to zajmij się czymś – na pewno jest wiele rzeczy, które możesz zrobić bądź wiele spraw, które na ciebie czekają, ale ciągle je przekładasz czy o nich zapominasz.

4
Zmień tok myślenia

Tak naprawdę zanim przejdziesz do działania w twojej głowie odbywa się walka - zrobić to czy nie zrobić. Musisz zrozumieć, że masturbując się nie rozwiążesz problemu. Jeżeli czujesz się nieszczęśliwy zatrzymaj na chwilę myśli i zamiast szukać wszystkiego, co prowadzi cię do smutku pomyśl o rzeczach, które sprawiają, że czujesz dobrze. Czasem tak mocno skupiamy się na złych rzeczach ze nie dostrzegamy tych dobrych, które sprawiają, że możemy czuć się szczęśliwymi.

5
Wyklucz momenty, w których najczęściej się onanizujesz

Wiadomo, że nie masturbujesz się 24 godziny na dobę. Na pewno chęć zaspokojenia swoich żądzy pojawia się o danej porze dnia. Czy to jest ranek, południe, wieczór nieważne musisz znaleźć sobie inne zajęcie na moment, w którym zazwyczaj sprawiasz sobie przyjemność? Jeżeli najczęściej robisz to, gdy kładziesz się do łóżka spać, poćwicz wcześniej, idź pobiegać a na pewno zbijesz trochę testosteronu, a zmęczenie pozwoli szybko zasnąć.

6
Wyobraź sobie siebie bez tego nałogu

Wyobraźnia potrafi czynić cuda. Poświęć trochę czasu każdego dnia, aby wyobrażać siebie w zupełnie nowej roli. Pomyśl o tym jak miałoby wyglądać twoje życie bez masturbacji. Wszystkie smutki i nudę zamień na coś, o czym marzysz od dawna.

7
Zmień nawyki

Nie przezwyciężysz przyzwyczajenia do masturbacji tak długo jak spędzasz dużo czasu samotnie w pokoju przed komputerem oglądając filmy porno. Wyjdź z domu, spotkaj się ze znajomymi. Zadbaj o dobre relacje z innymi.

8
Wyjście awaryjne

Gdy przychodzi pokusa musisz mieć przygotowane wyjście awaryjne. Wielu ludzi uważa, że zaciśnięcie mocno gumki na nadgarstek przerywa napływającą falę myśli, które prowadzą do masturbacji. Oczywiście nie chodzi o to, aby się ranić tylko skierować myśli na coś zupełnie innego.

9
Weź coś na ząb

Jedzenie może pomóc odciągnąć twoje myśli od pokusy, która może cię zaraz dopaść. Nie czas się martwić o kalorie i przyrost wagi – pozbycie się niechcianego nałogu jest teraz najważniejsze.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

MTA
01.08.2016
Hmmm... byłem uzależniony od masturbacji i pomogła mi modlitwa o uwolnienie. Wszystko momentalnie zniknęło, i nie kusi, żeby to robić dalej. Przypominam, że masturbacja, dla Chrześcijan jest grzechem wołającym o pomstę do nieba!
pk
08.10.2013
yyy a po co kończyć? jedyna metoda to spraw sobie 3 dziewczyny tak żebyś miał zabawę przynajmniej kilka razy dziennie i już nie potrzebujesz się bawić samemu ;) Nimfomanka - kobieta potrzebująca tyle sexu co przeciętny facet ;) i taka jest prawda ;)