- Rodzaje pracy
- Praca
- Zakładanie i Prowadzenie Firmy
- Marketing i Public Relations
- Zarządzanie Firmą
- Firma i Społeczeństwo
- Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Maszyny i Urządzenia Biurowe
- Zasoby Ludzkie (HR)
- Reklama
- Ubezpieczenie i Odszkodowanie
- Zarządzanie Majątkiem
- Plany Emerytalne
- Inwestycje
- Nieruchomości
- Informacje Podatkowe

Jak odpowiedzieć na pytanie o zarobki?
Boorka - specjalista Tipy.pl
"Po pierwsze chciałbym/abym porozmawiać o wymaganiach i oczekiwaniach względem mnie, dzięki czemu zrozumiem na czym dokładnie będzie polegała moja praca". Jest to delikatny sposób na uniknięcie odpowiedzi.
"To stanowisko nie jest dokładnie takie samo jak poprzednie. Dlatego chciałbym/abym omówić obowiązki, które miałyby mnie dotyczyć, a następnie ustalić sprawiedliwe wynagrodzenie za tę pracę". Ciężko jest znaleźć argumenty na słowa sprawiedliwe i obowiązki - dzięki takiej odpowiedzi zyskasz respekt osoby przeprowadzającej rekrutację.
"Przede wszystkim interesuje mnie znalezienie pracy, która będzie dla mnie odpowiednia. I jestem pewien/pewna, że proponowane przez Państwa wynagrodzenie będzie na poziomie wynagrodzenia oferowanego na podobnych stanowiskach na rynku pracy". Innymi słowami - szanuję siebie i wierzę w sprawiedliwość firmy.
"Byłbym wdzięczny/łabym wdzięczna jeśli mógłbym/łabym dostać ofertę w oparciu o Państwa budżet na to stanowisko". Jest to bardzo bezpośrednia odpowiedź. Użycie słowa "wdzięczny" sprawi, że lepiej wypadniesz w oczach osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną.
"Sądzę, że to Pan/Pani ma dobre pojęcie o tym, jakie to stanowisko ma wpływ na funkcjonowanie firmy. I jest to informacja, którą chciałabym/łabym posiadać". Koniec bawienia się w kotka i myszkę. Bądż wytrwały i nie daj się podejść a wygrasz.
Powiązane porady
Podobne porady
Komentarze (2)
Kwotę się podaje. Skąd ją wziąć? Po pierwsze darmowe raporty płacowe (dwa najpopularniejsze: www.wynagrodzenia.pl i gazetapraca), po drugie wiemy za ile możemy się zgodzić na pracę.
Opisane "propozycje" to najkrótsza ścieżka do nieotrzymania oferty pracy - skoro kandydat nie umie/nie chce udzielić odpowiedzi na tak prosto postawione pytanie.