Tutaj jesteś: Internet > Email > Podstawy e-mail > Jak założyć konto hotmail?
Jak założyć konto hotmail?

Jak założyć konto hotmail?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Słyszałaś/łeś kiedyś o hotmailu? W Polsce nie jest on na zbyt popularny, ale często jesteśmy zmuszeni go założyć, gdyż wiele osób za granicą go używa. Na początku z pewnością nie będziemy się mogli w nim "połapać" i nie rozgryziemy od razu jak się go używa. Hotmail posiada bowiem wiele funkcji, które mogą ułatwić życie, jednak najpierw trzeba je odkryć i zrozumieć. Jeżeli myślisz o założeniu konta na hotmailu, to polecam Ci ten artykuł, gdzie opiszemy jak takie konto założyć i jak korzystać z podstawowych funkcji hotmaila, czyli z samego maila i messengera.
Rzeczy, których potrzebujesz:
komputer, Internet
1
Aby założyć konto znajdź stronę startową hotmaila. Nie jest to trudne, wystarcz wpisać w wyszukiwarkę internetową. Strona jest sporządzona w języku angielskim, gdyż hotmail to między narodowy serwis.
Aby założyć konto musisz przenieść wzrok na lewą stronę. Zauważysz tam napis "Sign Up", co znaczy zapisz się (zarejestruj). Kliknij w niego.
2
Następnie musisz wypełnić formularz rejestracyjny. Przede wszystkim wymyśl adres swojego maila. Gdy już go wpiszesz sprawdź czy jest on dostępny. Jeżeli nie, możesz skorzystać z podpowiedzi hotmaila np. jeżeli chciałaś/łeś mieć adres: andromeda@hotmail.com, ale jest on już zajęty, możesz dodać cyfry na końcu np. andromeda245@hotmail.com. Możesz też oczywiście wymyślić zupełnie inną nazwę. Jeżeli adres jest dostępny, możesz przejść dalej.
3
Następnie musisz stworzyć hasło i je potwierdzić. Hasło może się składać z dowolnych znaków, minimalnie sześciu.
Ważne są też kroki w razie utraty hasła. W ich celu, musisz podać alternatywny adres email lub wybrać i odpowiedzieć na pytanie pomocnicze. Jeżeli zapomnisz hasła, wystarczy, że odpowiesz na pytanie lub każesz wysłać link na maila, a hasło będzie mogło zostać zresetowane.
4
Następnie musisz podać swoje dane, czyli imię, nazwisko, kraj, region kraju, kod pocztowy, płeć, rok urodzenia. Są to dane obowiązkowe.
Jak już je wypełnisz, wpisz kod z obrazka i voila! Konto zostało utworzone.
5
Hotmail ma wiele możliwości. Najczęściej jednak używa się samego maila i msn, czyli komunikatora. Aby czatować z kimś online musisz mieć tę osobę w znajomych. Musicie się więc dodać i zaakceptować zaproszenie. Następnie musisz ją znaleźć w zakładce "Hotmail >> Kontakty" lub po prostu w zakładce Messenger. Tam zobaczysz jacy znajomi są online i możesz z nimi rozmawiać.
Jak zwiedzić atrakcje w Londynie za darmo?
17 zachowań, których należy unikać szukając prawdziwej miłości
Jak zrobić loki lokówką spiralną?
Opuchlizna i cienie pod oczami - domowe sposoby
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
ted - 2016-11-28
super
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Każdemu może się to zdarzyć. Zapomnienie hasła do maila w dobie Internetu może być nie lada problemem. Jeżeli nie...
Jak odzyskać hasło do maila?
Każdemu może się to zdarzyć. Zapomnienie hasła do maila w dobie Internetu może...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.