polowanie na pisanki

Jak zorganizować polowanie na pisanki?

NataliaNatalia - specjalista Tipy.pl
polowanie na pisanki
1 z 6
Na zachodzie w Święta Wielkanocne rodzice przygotowują dla swoich pociech zabawę polegającą na poszukiwaniu wielkanocnego jajka lub wielkanocnego zajączka. Zabawa ta stanowi dla dzieci wielką atrakcję. W Polsce ten zwyczaj się raczej nie przyjął, ale możesz ją wypróbować. Dzieci z pewnością będą bardzo szczęśliwe.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Kolorowe pisanki z niespodziankami,
* Teren zabawy np. podwórko,
* Nagrody.

1
szukanie pisanek
Wybierz czas i datę.

Najpierw musisz ustalić dzień i godzinę, kiedy chcesz urządzić poszukiwanie jajka.

2
teren do zabawy
Zapanuj poszukiwanie jajka odpowiednio do grupy wiekowej dzieci.

Możesz zaprosić przyjaciół i sąsiadów z dziećmi, aby było bardziej wesoło. W zależności od wieku dziecka dostosuj miejsce zabawy. Dla najmłodszych najlepiej jeśli to będzie trawnik, dla starszych teren krzaczasty, pagórkowaty, pisanki poukrywane itp. Poproś znajomych aby wcześniej przynieśli Ci pisanki np. każdy po 20 na jedno dziecko. W ten sposób koszty zabawy będą wyrównane a ty nie nadwyrężysz swojego portfela.

3
szukanie pisanek
Teren zabawy musi być bezpieczny.

Jeżeli planujesz zorganizowanie poszukiwanie jajka w parku upewnij się że teren jest ogrodzony, albo rozstaw rodziców w różnych jego punktach. Jeżeli poszukiwanie jaka mają odbyć się w domu, usuń wszelkie meble mogące „stać” na drodze małym poszukiwaczom. Rozkładaj jajka w miejscach które będą łatwo dostępne i dziecko nie będzie musiało się wspinać. Jeśli w zabawie biorą udział starsze dzieci możesz chować wszędzie - na strychu, w piwnicy itp.

4
szukanie jajek
Zrób listę miejsc ukrycia jajek.

Dobrze jest zrobić listę miejsc w których planujesz ukryć jajka. Pomoże ona odpowiednio nakierować dzieci aby zmierzały w odpowiednich kierunkach poszukując jajek niespodzianek.

5
polowanie na jajka
Przygotuj nagrody i wyjaśnij zasady zabawy.

Jeżeli poszukiwania jajek dotyczą dzieci w różnych grupach wiekowych, na początku zabawy powiedz wszystkim dzieciom, że np. niebieskie jajka są tylko dla najmłodszych, starsze muszą szukać czerwonych itd. powiedz dzieciom że wygrywa to dziecko, które znajdzie najwięcej jajek. Przygotuj również nagrody pocieszenia dla tych którzy nie znajdą jajek lub znajdą ich mało.

?

Wskazówki
* Nie ukrywaj jajek w pobliżu niebezpiecznych miejsc np. gniazdka elektryczne,
* Ukrywając jajka weź pod uwagę możliwości poszukujących,
* Chowaj jajka na wysokości wzroku dziecka lub poniżej,
* Nie chowaj jajek w przedmiotach kruchych, łamliwych, szklanych.

Strona 1 z 6

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

julcia1998
30.03.2010
super napewno wyprubuje ;)