róże

Jak zrobić perfumy z płatków róż?

Perfumy są najprostszym sposobem na podkreślenie swojej tożsamości oraz doskonałym pomysłem na świetną zabawę. Posiadasz ogród różany? Zrób własne perfumy z płatków róż. Będziesz mogła cieszyć się aromatem swoich kwiatów przez cały rok. Taki samodzielnie stworzony zapach podkreśli twój styl i wyróżni cię spośród otoczenia. Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, które pomogą ci w stworzeniu wyjątkowego zapachu z płatków róż.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
I sposób:
* Róże
* Woda destylowana
* Szklanka oliwy z oliwek
* 3 łyżeczki czystego alkoholu (może być niearomatyzowana wódka 80%)
* 1/2 szklanki destylowanej wody
* 2 szklane słoiki z nakrętkami
* Flakon do perfum
* Gaza lub papierowe filtry do kawy
* Kroplomierz
* Waga kuchenna
II sposób:
* Róże
* Woda destylowana
* Czajniczek do herbaty
* Duża szklana miska (ok. 1l pojemności)
* Pokrywka lub talerz do przykrycia
* Gęsta gaza lub papierowy filtr
* Butelka z ciemnego szkła do przechowywania

1
I sposób:

1. Weź kilka gałązek różanych i wysusz kwiaty wieszając je główkami do dołu w suchym, przewiewnym miejscu (ale nie wystawiaj bezpośrednio na słońce)
2. Kiedy już będą suche, oddziel płatki od łodyg. Zważ. Potrzebujesz minimum 7 gram płatków.
3. Do czystego, wyparzonego słoika wlej szklankę oliwy, dodaj płatki, zakręć dobrze słoik i wstrząśnij.
4. Wystaw słoik w dobrze nasłonecznione miejsce na przynajmniej 2 tygodnie. Po tym czasie odsącz (odciśnij) aromatyzowaną oliwę za pomocą gęstej gazy lub filtra do jakiejś miseczki.
5. Do drugiego (czystego, wyparzonego) słoika wlej alkohol. Dodaj do niego kilka kropli różanej oliwy. Jeśli zapach nie jest dość intensywny, dodaj jeszcze parę kropli. Pamiętaj, żeby dodawać po jednej kropli, za każdym razem mieszając i sprawdzając efekt.
6. Następnie szczelnie zakręć i odstaw na 2 doby.
7. Po 48 godzinach do mikstury dolej wody destylowanej, delikatnie, dokładnie wymieszaj i przefiltruj za pomocą papierowego filtra, a następnie przelej do butelki na perfumy.
2
II sposób:

1. Zbierz przynajmniej 2 szklanki płatków róż i umieść w dużej szklanej misce.
2. Wlej do czajniczka 3 szklanki wody i powoli doprowadź niemal do wrzenia (tak, żeby na dnie naczynia już zaczęły pojawiać się pęcherzyki powietrza, ale żeby woda nie bulgotała jeszcze intensywnie przy powierzchni).
3. Zalej płatki wrzątkiem. Przykryj miseczkę pokrywką, talerzem lub folią i czekaj aż dojdzie do temperatury pokojowej.
4. Odkryj i sprawdź czy aromat jest wystarczająco mocny. Jeśli jest zbyt silny, dolej wody. Jeśli za słaby, przelej zawartość miseczki do czajniczka, stopniowo podgrzewaj (ale nie zagotuj, bo ulotni się zapach kwiatów!) i dodaj więcej płatków róż.
5. Kiedy esencja różana osiągnie temperaturę pokojową, odcedź płatki za pomocą filtra lub gęstej gazy i przelej do butelki z ciemnego szkła i przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu. Używaj do ciała, ale możesz też użyć wody jako odświeżacza powietrza lub do tkanin.
3
* Do samodzielnego wykonania perfum absolutnie nie nadają się pozbawione zapachu kwiaty z kwiaciarni. Jedynie mocno pachnące róże ogrodowe będą dobre.
* Pamiętaj, żeby do zbiorów używać świeżych, najbardziej aromatycznych, nie do końca otwartych pąków. Sprawdź, czy nie ma w nich robaków.
* Perfumy możesz wykonać też z innych mocno aromatycznych kwiatów i ziół z ogrodu, np. lawendy, bzu czy goździków.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie