truskawki - afrodyzjak

Jak zwiększyć libido? Afrodyzjaki w kuchni

Czy ostatnio Twoje pożycie wydaje Ci się nudne? Jesteście wciąż zmęczeni i nie macie ochoty na seks? A może po prostu szukacie nowych rozrywek, aby urozmaicić wasze igraszki? W takim razie dobrze trafiliście. W tym artykule opowiemy co nieco o afrodyzjakach. Co to jest? Czemu służy? I jakie rzeczy się do nich zaliczają.
1
Co to właściwie jest afrodyzjak?

Ta nazwa ma właściwie dwa znaczenia. Jedno z nich mówi o substancjach, często napojach, które wedle myślenia magicznego sprawią, że dana osoba po wypiciu tego napoju się zakocha, tzw. eliksiry miłości. Tę właściwość przypisuje się roślinie o nazwie lubczyk, która może być po prostu przyprawą do potraw. Ma jednak też inne właściwości - pobudzające seksualnie i to jest drugie znaczenie słowa afrodyzjak. Mówi się tak na substancje, które mają zapewnić zwiększenie popędu. Zwykle działają bezpośrednio lub pośrednio na układ nerwowy lub modyfikują poziom hormonów płciowych. Zazwyczaj są to zwykłe pokarmy i napoje, które omówimy poniżej.
2
Co jest afrodyzjakiem?

Tak naprawdę do afrodyzjaków zalicza się wiele substancji. Każdy więc może wybrać coś dla siebie. Najbardziej znane i smaczne są truskawki, które świetnie nadają się do zabaw łóżkowych. Czy działają one jednak mocno na naszą potencję? Więcej w tym chyba mitu, niż prawdy. Inne owoce uważane za afrodyzjaki to: awokado oraz suszone morele (a także suszone daktyle i figi).
3
Wiele osób twierdzi jednak, że afrodyzjaki o prawdziwym działaniu to owoce morza, w szczególności ostrygi, czy małże. Do innych bardzo skutecznych zaliczany jest kawior.
4
Najsłynniejszym afrodyzjakiem jest chyba jednak ... czekolada! Może ona w istocie mieć właściwości pobudzające nasz popęd, gdyż powoduje, że wydzielany jest hormon szczęścia - serotonina. Sprawia to, że chętniej idziemy do łózka uprawiać seks. Osobiście wydaje mi się, że jest to najskuteczniejszy i najsmaczniejszy afrodyzjak.
5
Inne przykłady afrodyzjaków to: cebula, orzechy włoskie, czosnek, cynamon, imbir, jaja przepiórcze, kawa, szampan, a także johimbina, kantarydyna, mleczko pszczele, papaweryna. Te ostatnie to medykamenty mają większą skuteczność. Najsilniejszym z nich jest Johimbina – organiczny związek chemiczny, uzyskiwany z kory drzewa o nazwie johimba lekarska.
6
Jak stosować afrodyzjaki?

Jeżeli już omówiliśmy czego możemy używać jako afrodyzjaku, należy się zastanowić jak tego używać. Po pierwsze nie możemy się nastawiać, że po zażyciu danego afrodyzjaku poczujemy moc do uprawiania seksu przez całą noc. To nie viagra. Jeżeli jednak mamy poważny problem z libido powinniśmy użyć johimby, która w istocie nam dopomoże.
7
Nie nastawiajmy się jednak, że afrodyzjaki zdziałają cuda. Lepiej wykorzystajmy je jako ciekawe urozmaicenie. Przełamanie nudy w łóżku może zadziałać na potencję lepiej niż chemiczny lek. Kupmy truskawki i bitą śmietanę. Jedzenie ich z ciała partnera powinno zadziałać same w sobie. Podobnie możemy uczynić z czekoladą. Możemy kupić ją w kostce, ale także podziałają lody czekoladowe, których również możemy użyć do igraszek w sypialni.
8
Kolejnym pomysłem jest zmysłowa kolacja z winem i np. owocami morza. Powinna ona cudownie zadziałać na nasze libido. Nie ignorujmy potęgi romantycznego ducha. Możemy przyrządzić potrawy, które wpłyną na nasza potencję np. zupę cebulową, kawior, krewetki. Zadbajmy tez jednak o nastrój. Bawmy się przy jedzeniu. Możemy np. wzajemnie się karmić. Jeżeli same afrodyzjaki nie pomogą, z pewnością pobudzi nas sama atmosfera.
?

Wskazówki
* Pamiętaj, że wiele zależy od placebo. Warto skorzystać z afrodyzjaków, nawet jeżeli one same nie zadziałają, sugestia może zrobić swoje.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie