Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Bezpieczeństwo w Domu > Inne > Jak się pozbyć myszy z domu?
Jak się pozbyć myszy z domu?

Jak się pozbyć myszy z domu?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 1.3/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Problem ten wbrew pozorom dotyka wiele domostw. Gryzonie chętnie żyją w miastach i na ich obrzeżach, ze względu na dużą ilość odpadków spożywczych, które stanowią dla tych zwierząt pożywienie. Śmieci rzadko są zabezpieczanie i swoim nieprzyjemnym zapachem ogłaszają wszem i wobec wszystkim gryzoniom, że oferowany jest darmowy bufet, z którego te chętnie korzystają i często po drodze trafiają do naszych domów.
1
Pierwszą zasadą jest więc odpowiednie zabezpieczanie odpadków naszego gospodarstwa domowego, tak, aby żadne zwierzęta nie mogły się do nich dostać. Utrzymywanie domu w jak najwyższym porządku oraz regularne usuwanie resztek z kuchni powinno skutecznie zabezpieczyć nas przed niechcianymi lokatorami.
2
Jeśli już zaobserwowaliśmy ślady bytności szkodników na naszym terenie (np. mysie kupki, poobgryzane kable), powinniśmy sprawdzić którędy dostają się one do części mieszkalnej domu. Jeśli nie możemy znaleźć żadnej szpary lub nie mamy ochoty na jej szukanie, możemy posunąć się do fortelu rodem z bajek animowanych. W okolicach, w których znaleźliśmy dowody zbrodni, rozsypujemy cienką warstwę talku, a gdy tylko pojawią się na nim ślady małych łapek, bez problemu zbadamy skąd się tutaj dostały, a wtedy możemy zabezpieczyć te miejsca jakimś wytrzymałym materiałem.
3
Najpopularniejszym sposobem na walkę z gryzoniami są specjalne pułapki. Jednak radzę się uzbroić w cierpliwość i rozstawiać je tak długo, aż w końcu uda nam się złapać nieproszonego gościa. Bardzo dużo zależy od miejsca pozostawienia pułapek. Jeśli będziemy to robić źle, może się okazać, że nasze trudy nic nie dają, dlatego najpierw należy zbadać w których miejscach gryzoń faktycznie przebywa i tam pozostawiać zasadzkę.
4
Jeszcze jedną, ale już rzadko stosowaną i mało humanitarną metodą jest polowanie. Teren, na którym znajdują się nieproszeni goście otacza się siatką, a gryzonie wypłasza się z ich norek przy pomocy gazu i wody, a gdy zwierzęta uciekają, zabija się je.
5
Jeśli działania takie są jednak ponad nasze nerwy, zawsze pozostaje nam wezwanie deratyzatora, który profesjonalnie i szybko pozbędzie się problemu.
Jak nawilżyć powietrze w domu?
16 sekretów perfekcyjnej pani domu
Jak zrobić odświeżacz powietrza domowym sposobem?
Jak zapobiec włamaniu do domu?
 1.3/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
topielica - 2013-07-17
Najskuteczniejszy sposób to trutki na myszy -tylko taka mysz może nam pasc za szafą lub innym trudno dostępnym miejscem i wówczas to my musimy ją znaleźc by potem się jej pozbyc. Istnieją już trutki które powodują iż ciało danej myszy się po prostu modyfikuje i po problemie.Łapki na myszy to też dobry sposób tylko warto na haczyku takiej łapki umieścic mały kawałek słoninki lub twardą skórkęboczku lub kiełbasy, ponieważ myszy też potrafią byc cwane i często zjedzą pozostawiony tam kąsek i zwinnie uciekną pozostawiając nam łapkę pustą.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Chcesz wypocząć w swoim domu lub ogródku, ale męczące owady i uciążliwe gryzonie nie dają Ci spokoju? Dowiedz się, co...
Jak pozbyć się gryzoni i owadów z domu i ogrodu?
Chcesz wypocząć w swoim domu lub ogródku, ale męczące...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.