chomik

Jak postępować z chomikiem?
czrombs2009 - specjalista Tipy.pl

Zdecydowałeś się na kupno chomika, ale to twój pierwszy zwierzak i jeszcze nie wiesz, co z nim robić? Oto świetne rady wyłącznie dla tych, którzy nie wiedzą co robić, kiedy mają chomika.
1
chomik
Najpierw najlepszym sposobem jest oswoić chomika z nowym domem. Musisz zostawić chomika na kilka dni , najlepiej na tydzień. Chomik zapoznaje się wtedy z nowym otoczeniem i z nowym domem.
2
jedzący chomik
Następnie przyzwyczajamy chomika równocześnie i do zapachu, i do ludzkiej ręki. Weź na rękę trochę ulubionego jedzenia twojego ulubieńca - najlepiej kilka ziaren słonecznika (chomiki go ubóstwiają). Chomik zauważy, że masz w ręce ulubione jedzenie i zaraz na nią wejdzie. W ten sposób będzie wąchał ci rękę i po niej chodził, co przyzwyczai go do twojego zapachu.
3
Ostatnim krokiem jest oswojenie chomika z nowym miejscem do wybiegu. Wybierz miejsce - najlepiej to, w którym przesiadujesz - i wypuść go. Zacznie się wesoło bawić, biegając tu i tam. Rób to wszystko przez kilka dni, a chomik przyzwyczai się do nowego otoczenia. Życzę miłego hodowania. !
?

Wskazówki
* Przerabiaj po jednym etapie oswajania po kilka dni, chomik wszystkiego od razu nie zapamięta.

!

Uwaga!
* Nie rób chomikowi krzywdy i nie poddawaj się nawet, gdy próbuje cię gryźć.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie