Tutaj jesteś: Podróże > Cel Podróży > Polska > Dlaczego warto zwiedzić Biskupin?
Dlaczego warto zwiedzić Biskupin?

Dlaczego warto zwiedzić Biskupin?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Osada w Biskupinie powstała w koło VIII w. p.n.e. na wyspie. Gród zajmował powierzchnię około dwóch hektarów. Osadę otaczał falochron oraz wał obronny. W miejscowości znajdowały się prawie jednakowe domy w rzędach, które były przedzielone wyłożonymi drewnem ulicami. Biskupin został odkryty przez zupełny przypadek. W 1933 r. podczas wycieczki szkolnej, Walenty Szwajcer, który był nauczycielem, że z wody wystają pale. Wówczas rozpoczęto archeologiczne wykopaliska, które trwały do 1974 r. W latach siedemdziesiątych rozbudowano rezerwat w Biskupinie, nadając mu aktualny kształt. Co warto zwiedzić, planując podróż do Biskupina?
1
Na początku wybierzmy się do Żnina, które położone jest nad dwoma jeziorami. Możemy wypocząć nad wodą lub urządzić sobie biwak. Nie brakuje tam również wypożyczalni różnych sprzętów. Jezioro jest czyste, więc nadaje się do kąpieli. Warto wybrać się na łódkę lub żaglówkę. Możemy również zwiedzić gotycką wieżę ratuszową (basztę z około XV wieku). Wybierzmy się tez do Muzeum Ziemi Pałuckiej, kościoła św. Floriana oraz Sufraganii (byłego dworu Biskupskiego).
2
Żnińska Kolej Powiatowa – działa od 1894 r. Niewątpliwie, atrakcją jest również sapiący, stary parowóz „Leon”, ciągnący za sobą wagony. Pociąg może poruszać się z prędkością 40 km/godz. Możemy wybrać się na przejażdżkę ciuchcią (to świetna zabawa szczególnie dla dzieci). Pociąg dowozi turystów pod bramy Biskupina.
3
Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Odtworzono tam gród założony w VIII wieku przed Chrystusem (wspinaliśmy o tym wcześniej). Zobaczymy tam jak żyli ludzie z epoki brązu i żelaza. Dowiemy się jak mieszkańcy uprawiali ziemię - metodą żarową i przemiennoodłogową. Pierwsza polegała na wycinaniu na danym obszarze lasu krzewów i drzew. Następnie palono je, a ziemie użytkowano przez dwa lata. Metodę naprzemiennoodłogową stosowano na większym obszarze. Ziemię dzielono na części; jedną uprawiano, a pozostałe "odpoczywały" wówczas od uprawy. Po zwiedzaniu możemy wybrać się na rejs po jeziorze. Czasami organizowane są tez festiwale i turniej łucznicze.
4
Bożejowice – urządzone jest tam westernowe miasteczko. Możemy pozwiedzać miasteczko, przejechać się wozem taborowym a nawet poszukać złota. W weekendy organizowane są tzw. Western Show – pojedynki rewolwerowców, napady na bak itp.
5
Pałac Skórzewskich w Lubostroniu – przepiękna zabytkowa budowla, znajdująca się w cudownym ogrodzie. W przeszłości bywali tu Czartoryscy i Radziwiłłowie.
Jak podróżować samochodem po Czechach?
Co zwiedzić w Ostrawie?
Co warto zwiedzić w Zamościu?
Na co uważać w Chinach?
 3.9/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
pk233 - 2016-09-07
miejscowośc gdze jest wspmniane miasteczko westernowe nazywa się BOŻEJEWICZKI gm. ŻNIN pow,żniński
dev - 2015-02-28
Dorzuć jeszcze info, jak się dostać do Biskupina bo bieda widzę, pociąg nie jedzie, autobus parę razy na dzień... Jechać do Inowrocławia, czy do Gniezna?
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wiślica położona jest w odległości zaledwie 14 kilometrów od Buska Zdroju. Musiała być kiedyś jednym z ważniejszych...
Co można zobaczyć w Wiślicy?
Wiślica położona jest w odległości zaledwie 14 kilometrów...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.