życie po czterdziestce

Jak dbać o siebie po 40?
muszka - specjalista Tipy.pl

Wiele osób po czterdziestym roku życia popada w depresję. Uważają, że są starzy i nikomu niepotrzebni. Wiek ten buduje poczucie odrzucenia społecznego i pogłębia skrywane kompleksy. Jak można sobie z tym poradzić i czuć się młodo po czterdziestce? Dowiesz się czytając ten artykuł.
1
Okres po czterdziestym roku życia to czas, kiedy tak naprawdę możemy cieszyć się życiem. Jesteśmy w miarę stabilni finansowo, posiadamy stałą pracę, nasze dzieci już są odchowane i nie potrzebują naszej ciągłej pomocy. To najlepszy moment, aby realizować swoje marzenia. Ilu z nas odpuściło realizację swojego skrytego planu, bo po prostu nie było na to czasu? Teraz jest okazja, aby to zmienić! Wykorzystaj to na rozwijanie swoich zainteresowań, poświęć się ulubionemu hobby. Mamy czas, cierpliwość i chęci, a to już bardzo dużo. Praktycznie nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby wreszcie zrobić coś dla siebie, czy zobaczyć kawałek świata. Nie bój się sięgać po swoje marzenia!
2
Zadbaj o swoje zdrowie. Zdrowy organizm to sprawne ciało i umysł, który pomoże nam w realizacji naszych planów. Zamiast doszukiwać się we własnym zdrowiu powodów do niepokoju, po prostu wybierzmy się do lekarza na profilaktyczne badania (badania krwi, profilu lipidowego, moczu). Pozwolą one zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości i skontrolować możliwe uszczerbki na naszej ogólnej kondycji. Nie narzekaj, tylko weź zdrowie w swoje ręce! Jeśli masz zapisane jakieś tabletki- nie ignoruj tego zalecenia. Wszystko co ma pomóc Twojemu zdrowiu i sprawić żebyś czuł się lepiej- jest dobre. Pamiętaj, że tylko zdrowe ciało pozwoli Ci realizować Twoje pasje.
3
Bądź aktywny. Oczywiście nie od razu musimy sięgać po olimpijskie puchary, jednak możemy spróbować zamienić codzienne czynności, takie jak wjeżdżanie windą. Zamiast jechać windą możesz wejść po schodach. To na pewno poprawi Twoją kondycję i przysłuży się Twojemu sercu. Nawet jeśli zajmie to trochę więcej czasu, to na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie!
4
Odżywiaj się dobrze. W Twojej diecie nie powinno zabraknąć pełnoziarnistego pieczywa, warzyw, owoców, dań lekkostrawnych, chudego mięsa i ryb. Melony, jabłka i pomarańcze to prawdziwe bomby energetyczne, które dodają sił, pozytywnie wpływają na stan skóry i zawierają błonnik, który wspomaga przemianę materii.
5
Po piąte i najważniejsze- myśl pozytywnie! Wieczne zadręczanie popsuje nawet „końskie zdrowie”. Musisz wierzyć w to, że dopiero wszystko przed Tobą. Nasz wiek nie ma wielkiego związku z tym jak się czujemy. Bez względu na to, ile mamy lat, możemy nadal tryskać energią. Wszystko zależy od naszego nastawienia. Nie zapomnij iść przez świat z różowymi okularami na nosie!
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie