zdjęcie dziecka

Jak robić zdjęcia dzieciom?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Wszyscy kochamy dzieci - zwłaszcza te swoje. Dawniej robienie zdjęć było czymś wyjątkowym i szczególnym, były to zazwyczaj fotografie rodzinne czy zdjęcia grupowe robione w plenerze. Dzisiaj fotografujemy nasze dzieci w każdym momencie ich życia.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Dziecko
* Aparat fotograficzny

1
Fotografowanie noworodków i niemowlaków jest bardzo łatwe. Aby dziecko było zadowolone i ładnie wyszło na zdjęciu, najpierw należy je nakarmić i przewinąć a następnie posadzić w miejscu dobrze oświetlonym (światłem naturalnym, dziennym). Jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy swojego malucha rób do niego śmieszne miny lub pokazuj jego ulubioną zabawkę. Staraj się unikać flesza - to może go zezłościć (chyba, że chcesz aby się rozpłakał) .
2
Jak dziecko troszkę podrośnie prawdopodobnie nie będzie chciało już pozować do zdjęć. Wykorzystaj wtedy takie chwile gdy jest ono czymś zajęte. Zamiast mówić "zapozuj z gołąbkami" powiedz dziecku, aby spróbowało jakiegoś złapać. Zdjęcia wyjdą bardzo naturalnie i będą znacznie ciekawsze.
3
Dzieci są urodzonymi modelami i aktorami - potrafią zrobić wszystko przed aparatem fotograficznym w sposób bardzo naturalny i przekonujący. Dzieci mają mniej zahamowań psychicznych niż dorośli i z przyjemnością zrobią każdą głupią minę jaką sobie zażyczysz. Pamiętaj jednak że jest to związane z ich wiekiem. To że jako pięciolatek wychodzi znakomicie na zdjęciach nie oznacza że tak samo będzie za kolejne 5 lat. Wykorzystaj ten czas na robienie różnych śmiesznych zdjęć.
4
Pamiętaj aby robić zdjęcia dzieciom w ważnych dla nich momentach. Zdjęcia te będą prawdopodobnie miały dla nich w przyszłości większe znaczenie niż dla ciebie. Do takich momentów z pewnością będą należeć urodziny, koniec roku w szkole, wakacje rodzinne, zdjęcie z pierwszą dziecinną miłością, pierwszym zwierzakiem itp. Pamiętaj również o chwilach upamiętniających różne zawody sportowe czy udział w przedstawieniach szkolnych np. Jasełkach.
5
Pozwól swojemu dziecku również robić zdjęcia. Możliwe że dziecko nie wykaże się talentem czy zainteresowaniem fotografią ale przybliży mu to sam proces robienia zdjęć. Dzięki temu będzie wiedzieć jak i gdzie się ustawić do zdjęcia aby ładnie wyszło.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie