uzależnienie od telewizji

Jak uniknąć uzależnienia od telewizji?
muszka - specjalista Tipy.pl

Każdy z nas ma w domu odbiornik telewizyjny. Dzień w dzień twarze ze szklanego ekranu mówią nam co musimy kupić, aby być szczęśliwym. Postacie z telenoweli absorbują nas swoimi losami a reklamy uczą nas migawkowych wrażeń. Jak uwolnić się od tego kieratu i uniknąć uzależnienia? Dowiesz się czytając ten artykuł.
1
Zadaj sobie pytanie – po co oglądam telewizję? Większość osób ogląda ją z nudów albo po prostu dla rozrywki. Fenomen telewizji polega na tym, że każdy może znaleźć coś dla siebie - czy to kanał z bajkami, z telenowelami, kanał informacyjny lub przyrodniczy. Do wyboru do koloru. Chętnie oglądamy telewizję, ponieważ nie zmusza nas ona do myślenia. Wymaga od nas niewiele - tylko tyle by patrzeć się w szklany ekran, nic więcej. W ten sposób może nam umknąć ćwierć życia zanim zdążymy się zorientować! Aby tego uniknąć, stosuj się do kilku prostych zasad.
2
Oglądaj tylko te programy, które Cię interesują. Unikaj bezmyślnego patrzenia się w ekran. Wielu osobom wydaje się, że to najlepszy sposób na relaks po ciężkim dniu w pracy. Nic bardziej mylnego! Jeśli już naprawdę czas wolny chcesz spędzić przed telewizorem, to wybieraj programy dla całej rodziny. Warte uwagi jest kino familijne (komedie dla całej rodziny, lub też filmy przyrodnicze). Wspólne oglądanie takich programów na pewno zbliży Was do siebie i spoi rodzinę na nowo.
3
Nie daj się zwieść treściom, które przekazują programy telewizyjne - szczególnie telenowele i seriale. Nie warto przenosić szablonu telewizyjnego na swoje życie. Czy tylko miłość rodem z telenoweli - burzliwa, romantyczna i tragiczna jest najlepsza? Albo czy na pewno staniesz się szczęśliwsza jeśli kupisz proszek z odplamiaczem? Oczywiście warto sięgać po porady do programów telewizyjnych, ale nie warto ich kopiować w swoim życiu prywatnym. Takie zachowanie prowadzi do całkowitej zguby i destrukcji poczucia szczęścia w życiu.
4
W telewizji wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni z życia. Ty patrząc na nich mając na głowie niespłaconą ratę kredytu i popsutą pralkę czujesz się nic niewarta. Pamiętaj, że 3/4 tego co widzisz to fikcja. Nie da się być idealnym i nie zawsze musisz być szczęśliwa. Nie daj się zagonić do „wyścigu szczurów”! Nie bój się okazywać swoich emocji, bo tłumiony smutek jest jak tykająca bomba zegarowa - może okazać się destrukcyjny dla poczucia własnej wartości w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zapominaj, że Twoje osobiste życie jest ważniejsze od tego co zrobi Paloma w 1254 odcinku brazylijskiej telenoweli. Ona nie pomoże Ci gdy rozłoży Cię grypa. Zrobi to kochający mąż i rodzina. Nie daj się zwieść pozorom i bierz poprawkę na wszystko co widzisz na szklanym ekranie.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie