zabiegi dentystyczne

Jak wybrać odpowiedni zabieg dentystyczny ?
muszka - specjalista Tipy.pl

Dentyści już nie trudzą się tylko łataniem i wyrywaniem zębów. Coraz więcej ludzi bowiem stawia na zabiegi dentystyczne o charakterze kosmetycznym. Zdrowy i piękny uśmiech jest wymagany w pracy, ponieważ coraz częściej odpowiednia prezencja to podstawa. Jeśli nie wiesz jaki zabieg wybrać aby upiększyć swoje zęby - ten artykuł jest dla Ciebie!
1
Aparat ortodontyczny

Dla osób, które mają niezbyt proste zęby, istnieją specjalne aparaty ortodontyczne, które pomagają wyprostować krzywy zgryz. Ortodonta diagnozuje nieprawidłowości zgryzu a pacjenci mają do wyboru kilka rodzajów aparatów: jedno- lub dwuszczękowy, metalowy, porcelanowy, kryształowy, lub zakładany po wewnętrznej stronie zębów by był zupełnie niewidoczny. Oczywiście dużo zależy od zasobności naszego portfela, ponieważ aparat kryształowy będzie znacznie droższy od aparatu metalowego. Wybieraj więc rozsądnie, bo aparat ortodontyczny to tylko rozwiązanie na jakiś czas, dopóki nasze zęby nie staną się proste. Potem stanie się bezużyteczny.

2
Ozonowanie

Do zabiegów kosmetyczce należy również ozonowanie. Ozon jako silny utleniacz ma właściwości dezynfekujące. Kontrolowane podawanie tego gazu gwarantuje zniszczenie szkodliwych bakterii, które znajdują się w naszej jamie ustnej a także zarodników grzybów czy wirusów. Pamiętaj jednak, że taki zabieg nie powinien zastąpić codziennego szczotkowania zębów.

3
Piaskowanie

Kolejny zabieg to piaskowanie. Piaskowanie pomaga usunąć osad z zębów, który powstał w wyniku palenia papierosów, picia kawy. Ten zabieg wykonuje się przy użyciu silnego strumienia wody i specjalnego piasku. Piaskowanie z powodzeniem czyści trudno dostępne miejsca, których nie da się wyczyścić podczas tradycyjnego szczotkowania. Gdy zdecydujesz się na ten zabieg pamiętaj, aby nie dopuścić znowu do sytuacji by ten zabieg był konieczny. Unikaj więc picia kawy i palenia papierosów, ponieważ grozi to kolorytowi Twoich zębów.

4
Lakierowanie zębów lakierem fluorowym

Czwartym skutecznym zabiegiem jest lakierowanie zębów lakierem fluorowym. Taki zabieg wzmacnia szkliwo zębów i zwiększa odporność na próchnicę. Podczas codziennego mycia zębów fluor oddziałuje na szkliwo tylko podczas mycia i pozostaje na zębach bardzo krótki czas. Lakier nakładany w gabinecie zasycha na zębach, dlatego fluor wchłaniany jest znacznie dłużej (od kilku do kilkunastu godzin po zabiegu). Im więcej fluoru wchłonie szkliwo, tym zęby będą bardziej odporne i zdrowe.

?

Wskazówki
* Gdy zdecydujesz się na któryś zabieg, wybierz się do swojego dentysty i dowiedz się szczegółów oraz zapytaj czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu (np. zabieg wybielania nie może być wykonywany u kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią, a także dzieci do 16go roku życia i epileptyków). Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze!

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sylwia180793
20.12.2012
Moim zdaniem to dentysta powinien zdecydować, który zabieg dla naszych zębów będzie najlepszy. W końcu to on jest profesjonalistą i zna się na tym.