Tutaj jesteś: Dom i Ogród > AGD i Urządzenia Domowe > Lodówki > Jak wyczyścić lodówkę?
Jak wyczyścić lodówkę?

Jak wyczyścić lodówkę?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.7/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Dzieci wciąż zaprzątają twoją uwagę, mąż woła: „Co na obiad?”, otwierasz lodówkę i znów stajesz twarzą w twarz z nieprzyjemnym zapachem. Kiedy ten kurczak zdążył się rozmrozić? Trzy dni temu? W zeszłym tygodniu? Czy wiesz, że jeśli nie czyścisz regularnie swojej lodówki, możesz nabawić się zatrucia? W takim razie jak często i w jaki sposób powinnaś ją czyścić? Zdaniem ekspertów powinnaś to robić raz na miesiąc, bardzo dokładnie. Postępuj zgodnie z poniższymi zasadami, aby krok po kroku nadać lodówce czysty wygląd i uchronić rodzinę przed zatruciem pokarmowym.
1

Przygotowanie


Najpierw znajdź pokrętło regulujące temperaturę i wyłącz chłodzenie. W ten sposób twoja lodówka nie będzie wytwarzać zimnego powietrza podczas czyszczenia. Przez jakiś czas będzie ona otwarta, co wyeliminuje potrzebę zużycia więcej prądu niż potrzeba.

2

Opróżnianie


Opróżnij całą zawartość lodówki zanim zaczniesz ją czyścić. Wyrzuć do śmieci starą lub przeterminowaną żywność. Świeże produkty włóż do wiadra wyłożonego lodem, aby utrzymać je w niskiej temperaturze. Wyjmij także wszystkie ruchome szufladki i półki. Od razu przełóż je do czystego zlewu z wodą z mydlinami i umyj. Potem dokładnie wytrzyj.

3

Rozpocznij porządki


Najłatwiejszym sposobem na umycie głównej części lodówki jest wytrzeć ją za pomocą szmatki nasączonej ciepłą wodą z mydłem. W zależności od tego, co masz pod ręką, może się sprawdzić także rozwiązanie z wodą z octem lub sodą oczyszczoną. Upewnij się, że zapobiegasz mnożeniu się bakterii nie używając tej samej gąbki lub ścierki, którą czyścisz lodówkę od zewnątrz. Zacznij od góry i stopniowo schodź w dół; w ten sposób krople brudnej wody będą spadać na spód zamiast na półki uprzednio przez ciebie wyczyszczone.

4

Usuwanie brudu z zewnątrz


Dobrze osusz wnętrze lodówki i włóż z powrotem wszystkie półki i szufladki. Zostaw drzwi otwarte ok. 30-60 minut, zanim z powrotem włożysz jej zawartość. Nie zapomnij ustawić pokrętła na odpowiednią temperaturę, aby lodówka znów zaczęła pracować. W ten sam sposób postępuj myjąc zewnętrzną część lodówki. Nie zapomnij przetrzeć gumowej warstwy materiału przy drzwiach. Zapewnia to szczelne zamknięcie lodówki, co pozwala zatrzymać chłodne powietrze w środku a ciepłe na zewnątrz. Miłego korzystania ze świeżo umytej i zdrowej lodówki!

Jak w nietypowy sposób wykorzystać sodę oczyszczoną?
Jak wyczyścić toster?
Jak układać żywność w lodówce?
Jak zaaranżować półki w lodówce?
 3.7/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Karolinas - 2012-10-23
ja dodam, że świetnymi pochłaniaczami zapachów lodówki są m.in cytryna- oczywiście taka rozkrojona na połówki lub też ocet- możemy zostawić odkręconą butelkę w lodówce a dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu.
Z roku na rok rośnie liczba osób, które zostały zaatakowane przez kleszcze. Ten fakt świadczy również o tym, że...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeśli chcesz kupić lodówkę, nie próbuj szczegółowo analizować każdego modelu, który znajduje się w sklepie. Aby podjąć...
Jak wybrać lodówkę?
Jeśli chcesz kupić lodówkę, nie próbuj szczegółowo analizować każdego modelu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.