Jak nauczyć się triku Snake? Podstawy slalomu na rolkach.
BladevilleBladeville - specjalista Tipy.pl

Video instruktażowe z udziałem Eweliny Czapli (zawodniczki Powerslide FSK Team) pokazujące jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomach o nazwie Snake.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
Kawałek prostego nieuczęszczanego odcinka drogi/parkingu/chodnika z dobrą i gładką nawierzchnią, zestaw 10 kubeczków do slalomu, lub innego rodzaju pachołków nie wyższych niż 8cm i o średnicy najlepiej 7cm - kubeczki rozstawiamy w odległości 80cm od siebie. W celu poprawnego rozstawieniu toru przyda nam się również metr i coś do zaznaczenia punktów na kubeczki. Rolek - podstawowe triki można wykonywać na zwykłych rolkach fintessowych. Rolki do slalomu charakteryzują się przede wszystkim sztywną konstrukcją, mocnym trzymanie stawu skokowego oraz krótką i sztywną szyną ułatwiającą skręcanie.

Zestaw ochraniaczy oraz kask

1
Znajdź odpowiednie miejsce do jazdy i rozstaw przynajmniej 10 kubeczków w odległości 80cm od siebie. Warto zaznaczyć sobie punkty (markerem lub sprayem) pod kubeczki gdyż podczas nauki triku mogą one być często potrącane i przestawiane.
2
Rozgrzej swoje mięśnie i stawy przez rozpoczęciem nauki trików, dzięki czemu unikniesz kontuzji podczas ewentualnych upadków.
3
Oglądnij dołączony film kilka razy przed rozpoczęciem nauki. Zwróć uwagę na podane w nim wskazówki.Gdy trik zacznie już wychodzić zwiększ ilość kubeczków na torze i staraj się wykonywać trik coraz szybciej.
?

Wskazówki
Slalomu na rolkach polecamy uczyć się stopniowo, zaczynając od trików najbardziej podstawowych. Kolejne etapy i triki we freestyle slalomie często są połączeniem lub modyfikacją trików podstawowych.

Regularna jazda i powtarzanie trików pozwoli na ich dopracowanie i wykonywanie z większą precyzją oraz przy większej prędkości - co jest bardzo istotne podczas pracy nad swoim stylem jazdy.

!

Uwaga!
Pomimo iż slalom na rolkach jest jedną z bezpieczniejszych dyscyplin rolkowych, zalecamy korzystanie z:

*ochraniaczy na nadgarstki
*ochraniaczy na kolana
*ochraniaczy na łokcie
*kasku

Podczas nauki trików często zdarza się, że najeżdżając na kubeczek blokuję się kółko co powoduje nagłe zatrzymanie i upadek.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

zigitrn
10.01.2013
W praktyce to nie wygląda tak łatwo... może za 2 sezony się nauczę ;)