Jak naprawić mokry telefon komórkowy?
RozrywkaRozrywka - specjalista Tipy.pl

Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że nie należy łączyć ze sobą urządzeń elektrycznych oraz wody. Jednak, bez paniki - Twój telefon może zostać ocalony.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Plastikowy, szczelny pojemniczek z wieczkiem
* suszarka do włosów
* ręcznik
* 2 woreczki z żelem silikonowym pochłaniającym wilgoć (Są w każdym pudełku z nowymi butami)

1
Natychmiast wyciągnij z telefonu baterię. Elektronice nie powinno się nic stać, jeśli nie będzie przyłączona do źródła zasilania.
2
Wyciągnij kartę sim.
3
Delikatnie wytrzyj ręcznikiem telefon, baterię i kartę sim.
4
Za pomocą suszarki do włosów (zimnego nawiewu), wysusz telefon, tak aby wyparowało z niego możliwie najwięcej wody.
5
Wsadź telefon, baterię oraz kartę sim razem z pochłaniaczami wilgoci do plastikowego pojemnika. Telefon trzymaj tam przez 3 dni.

Jeśli nie masz pochłaniaczy wilgoci połóż telefon na przeciwko klimatyzatora.
6
Jeśli twój telefon nie będzie działać po 3 dniach, sprawdź czy działa bateria. Jeśli nie, oznacza to że potrzebujesz tylko nowej baterii.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (9)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

niki tiki
06.03.2017
nie włącza ni się już 3 miesiące i nie da się go włączyć
niki tiki
06.03.2017
niedziała już rok i nie da się z nim nic zrobić
Anonim
09.12.2015
NIGDY, ale to NIGDY nie powinno się suszyć żadnego urządzenia suszarką!
kk
30.11.2015
Niesamowite bzdury opowiadacie, uśmiałem się aż mnie brzuch boli. Ryż, kasza, żelki- dobre. A rada jest jedna !!!!!!. ZNAJOMOŚĆ ELEKTRONIKI= WIEDZA. Po 1. telefon trzeba rozebrać do najdrobniejszych elementów. 2. Czyszczenie mechaniczne każdego elementu na płycie, czyszczenie wszystkich styków taśm, głośników itp. 3. czyszczenie w ultradźwiękach po wlutowaniu wewnętrznej baterii do podtrzymania, mikrofonu, itp .4. suszenie na specjalnym piecyku. 5 ponowny montaż wszystkich części.
To tyle, i żadnych bzdur nie wypisujcie, nie prowadzajcie ludzi w błąd.
nikolka
18.11.2014
co mam zrobić jeśli po wpadnięciu do wody to odrazu go załączyłam ? nie działa już 2 miesiące
Miś_Szczecin
07.02.2013
Nie trzeba nic suszyć suszarką ani kombinować z silikonem. Wystarczy włożyć telefon na parę dni do miski z ryżem. Dwa razy uratowałem w ten sposób iPhone'a, który wpadł do miski z wodą. Działa dotąd, a zdarzenia miały miejsce ok 4 lat temu.
Kinga
03.04.2011
Najlepiej użyć AQUA OFF, wystarczy wrzucić zalany telefon do specjalnej saszetki i poczekać 2 dni. Mój telefon wpadł do kałuży i działa do dzis:D
zal
14.10.2010
G... prawda, telefonu się nie suszy po zamoczeniu, telefon najszybciej po zalaniu rozebrać na części pierwsze i samą płytę główna się wrzuca do wody destylowanej(jest oczyszczona w przeciwieństwie do zwykłej kranówy), spirytusu, benzyny ekstrakcyjnej(nie taka ze stacji tylko ze sklepu) albo do specjalnego płynu do czyszczenia elektroniki itd. Dopiero po dokłądnej kąpieli w ww. płynach można suszyć, a potem składać. Jeżeli telefon odrazu po zalaniu był suszony to trzeba rozebrać zrobić to co wyżej napisałem i dodatkowo umyć np. szczoteczką do zębów. Nie bać się zamoczyć całej płyty w ww. płynach, nic jej nie będzie jeżeli nie ma podłączonego napięcia. Myjemy samą płytę główną bez wyświetlacza itd.Wydaje Ci się smieszne, że trzeba myć elektronike? - woda, piwo, wódka, cola i inna ciecz którą najczęściej są zalewane telefony zawierają syfy, które nawet po wysuszeniu powodują zwarcia itd. Konieczne jest rozebranie telefonu a jak nie potrafisz to zanieś do serwisu, bo po samym suszeniu nawet jak dziś telefon chodzi to może się posypać jutro, za tydzień, za miesiąc a może i nigdy. JESZCZE RAZ NIE SUSZYĆ ODRAZU PO ZALANIU!
Paula
21.09.2010
Tel wpadł mi do wiadra z wodą i żem go suszyła i suszyła suszarką i się włączył ale i tak dzień póżniej nie działał i żem go zaniosła do naprawy to był nowy tel miał tylko pół roku. dało się go naprawić ale tylko na dwa miesiące i znowu padł:P