Zamarzanie drzwi w aucie

Jak zapobiec zamarzaniu drzwi w aucie?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Co rano wychodzisz z domu modląc się, aby drzwi samochodu nie były przymarznięte? Wychodzisz późno z pracy, chcesz jechać do domu a tu okazuje się, że nie możesz znów otworzyć drzwi? Oglądnij film przygotowany przez Auto Świat i dowiedz się jak unikać takich przykrych niespodzianek.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Sztyft do uszczelek
* albo spray silikonowy

1
Najpopularniejszymi preparatami, które zapobiegają przymarzanie drzwi do uszczelek są różne spraye. Sprayem spryskujemy uszczelki i czekamy kilka minut, aż wyschnie. Można spryskać nimi zamki i zawiasy. Czynność tą należy powtórzyć co około 2 tygodnie - w zależności od tego czy jest bardzo wilgotno i są przymrozki czy też pogoda się poprawiła.
2
Dość często spotykane są również preparaty w sztyfcie. Tym preparatem można bardzo precyzyjnie pokryć uszczelki. Jeśli jednak nałożymy za dużo może zacząć się przyklejać do niego kurz. Sztyftem nie da się nasmarować zamków ani zawiasów.
3
Należy pamiętać, aby przy wysokich ujemnych temperaturach tj -15, -20 stopni nie chodzić na myjnię. Wtedy żaden preparat nie pomoże. Woda z myjni dostanie się do wszystkich zakamarków pomiędzy uszczelkami i tak zamarznie, że za nic w świecie nie uda nam się otworzyć drzwi - chyba, że zostawiając je w ogrzewanym garażu - jednak nie każdy z nas ma taką możliwość.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

njaworczyk
13.12.2018
K2 na uszczelki i drzwi nie przymarzną.
harnas621
30.12.2014
no na myjnie samochodem nie da sie chodzic !!!!!! natomiast co do ujszczelek uwazam , ze nalepszy jest spray nalozony na suche uszczelki bo jak sa wilgotnt to w duze mrozy lekko zamarzaja !!!!
skrzacik0007
31.10.2012
Ja co roku smaruje zwykłym kremem nivea