Jak pozbyć się ziemiórek?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Ziemiórki to małe owady, które z pozoru przypominają muszki owocówki. Łatwo je rozpoznać: charakteryzują się małym i smukłym ciałem (od dwóch do czterech mm długości) oraz skrzydełkami. Choć dorosłe osobniki nie są groźne, to jego larwy stanowią ogromne zagrożenie dla obecnych w domu roślin doniczkowych. Są one większe, osiągają nawet siedmiu mm długości, przeźroczyste z ciemniejszą główką. Żerują w wilgotnej glebie, w której mają pod dostatkiem pożywienia w postaci materii organicznej. Niestety mogą również niszczyć korzenie roślin oraz sprawić, że będą bardziej podatne na choroby grzybicze. Dlatego jeśli je zauważyłeś, trzeba szybko się ich pozbyć. W jaki sposób? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Chloroza. Objawy i zwalczanie

Szkodniki, Choroby, Problemy
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jesienią liście roślin w ogrodzie przybierają odcienie brązu, żółci, pomarańczy czy czerwieni. Choć jest to zjawisko całkowicie normalne i nikogo nie powinno niepokoić, niekiedy zmiany koloru mogą być objawem choroby roślin. Chloroza, bo o niej mowa, charakteryzuje się występowaniem plam i przebarwień. Warto podkreślić, że chloroza nie występuje wyłącznie na roślinach ogrodowych, ale często pojawia się na tych, uprawianych w domach. Jak rozpoznać chlorozę? Jak się jej pozbyć?

Jak zabezpieczać rośliny na zimę?

Podstawy Ogrodnictwa
Jesień to czas, kiedy niektóre rośliny tracą na atrakcyjności, ponieważ przekwitają. Choć większość z nich właśnie teraz się przebarwia i mieni się feerią barw, to ten czas niebawem się skończy. Aby rośliny dobrze przezimowały, należy otoczyć je szczególną troską. To gwarant tego, że wiosną odrodzą się i przez kilka miesięcy będą w pełnej krasie. Dlatego część z nich należy okryć w odpowiedni sposób tak, aby ujemne temperatury nie doprowadziły do ich zamierania. Niestety, czasami zdarza się również popełniać błędy, które, choć wykonane nieumyślnie, sprawiają, ze jej kondycja może znacząco się pogorszyć. Jak zabezpieczać rośliny na zimę?
wilgoć w domu

5 roślin, pochłaniających wilgoć w domu

Rośliny doniczkowe
Wiadomo, że zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie jest zdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko niepokoi, utrudnia oddech, ale też sprzyja rozwojowi pleśni i wilgoci na ścianach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, rośliny które pochłaniają wilgoć. Oto 5 najlepszych roślin do domu o dużej wilgotności.
Dereń kousa

Ciekawe krzewy owocowe, które można uprawiać w Polsce

Krzewy
Wybierając krzewy do ogrodu, najczęściej kierujemy się wyglądem i zapachem kwiatów, zabarwieniem liści czy pokrojem rośliny… Często nie doceniamy wyglądu owoców, które potrafią nieraz wprawiać w podziw swoimi kształtami i barwami. Poniżej przedstawiam krzewy o najbardziej oryginalnych owocach, jakie można bez obaw uprawiać w warunkach klimatycznych całej Polski. Zapraszam do zapoznania się z tymi wspaniałymi roślinami!
Rozmnażanie chryzantem

Jak rozmnażać chryzantemy?

Kwiaty w Ogrodzie
Rozmnażaniem chryzantem ozdobnych które możemy podziwiać przed Dniem Wszystkich Świętych zajmują się profesjonaliści, jednak aby je rozmnożyć dla własnych celów nie potrzeba zbyt dużo wiedzy ogrodniczej i świetnie poradzi sobie z tym każdy amator.
sarny

Jak odstraszyć sarny?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Sarny potrafią dokonać ogromnego spustoszenia w ogrodzie czy na działce. Chodzą i zjadają wszystko, z czego jesteśmy tak dumni - warzywa, owoce i rośliny ozdobne. Poniżej kilka wskazówek i porad dotyczących płoszenia saren.

Jak pozbyć się kuny domowej? Sprawdzone sposoby

Inne
Kuny to jedne z najbardziej uciążliwych zwierząt, które niszczą nasze domy, ogródki, a ostatnio bardzo często i samochody. Kuny z łatwością przegryzą kable samochodowe, zniszczą wycieraczki czy zdrapią lakier z samochodu. Szczególnie powinniśmy uważać na nie latem, gdyż jest ich wówczas najwięcej. Zaczynają atakować jeszcze wiosną. Jak skutecznie walczyć z kunami? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.
Świerk

Jak sadzić świerk?

Sadzenie
Najprostszym sposobem na zdobycie świerku, jest znalezienie zaszczepki mającej od 2,5 do 90 cm wysokości. Możesz je wziąć od siebie z ogrodu lub poprosić innego ogrodnika o jedną. Jeżeli jednak chcesz zasadzić świerk z nasiona, poniżej możesz znaleźć wszystkie czynności jakie należy wykonać.
ziarno dla ptaków

Jak zrobić kolby z ziarnem dla ptaków na święta?

Karmienie Ptaków
Dziś coś dla wszystkich tych, którym nieobcy jest los ptaków podczas trwania zimy. Pewnie wiecie już o tym, że karmienie ich okruchami chleba nie jest zbyt dobrym pomysłem. Warto dokarmiać ptaki ziarnami. A skoro zbliżają się święta, ugośćcie je w wyjątkowy sposób i jednocześnie ozdóbcie drzewa w swoim ogrodzie. Wystarczy zrobić te urocze kolby uformowane w ciekawe kształty. A może w wieczór wigilijny ptaki przemówią do was ludzkim głosem?