Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w domu?

Karaczany
Karaluchy to wyjątkowo uciążliwe owady. Mogą pojawić się w domu niespodziewanie i bardzo szybko się rozmnożyć, stanowiąc trudną do wytępienia plagę. Karaluchy są prawdziwą zmorą, gdyż niszczą zapasy żywności i przenoszą groźne choroby. Bytuje na nich kilkadziesiąt drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym grzyby, tasiemce i wirusy. Wywołują alergie, ale grożą też m.in. gruźlicą, zapaleniem wątroby typu B czy durem brzusznym. Walkę z karaluchami należy podjąć jak najszybciej, by nie zdążyły się rozprzestrzenić. Zanim będzie konieczna pomoc specjalisty, można wytępić te owady domowymi sposobami.

Fytoftoroza: Choroba, która niszczy iglaki. Jak ją zwalczyć? Sposoby

Iglaste
Uprawa roślin to bardzo przyjemne hobby dla wielu osób, jednak każdy musi się liczyć z tym, że wymaga ono sporo uwagi i wiedzy na ten temat. Rośliny mogą być bowiem zaatakowane przez różne szkodniki i patogeny, przez co gorzej się rozwijają i obumierają. Warto więc znać, jakie choroby mogą przytrafić się poszczególnym gatunkom i jak z nimi walczyć. Jedną z groźnych chorób roślin jest fytoftoroza, która atakuje wiele drzew i krzewów ozdobnych. Najbardziej jednak narażone są na nią iglaki i rododendrony. Fytoftoroza może być fatalna w skutkach, gdyż w pierwszej fazie obejmuje korzenie roślin i nie ma widocznych nadziemnych objawów. Gdy takie się pojawią, często jest już za późno na uratowanie rośliny. Jak zatem zapobiec fytoftorozie roślin i jak ją zwalczać? Podpowiadamy.

Jak wykorzystać kawę w ogrodzie?

Gleba
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, wiele osób nie może się bez niej obejść każdego dnia. Ceniona jest za wyrazisty smak i aromat, ale także za to, że może nas pobudzić i dodać energii. Jednak kawa ma o wiele więcej właściwości i nie wszyscy wiedzą, że z powodzeniem można ją wykorzystać nie tylko w kuchni, ale też w ogrodzie. Nie wyrzucajmy więc fusów po kawie, gdyż stanowią świetny naturalny nawóz do roślin i ochronę przed szkodnikami. W jaki sposób możemy użyć ich do poprawy kondycji roślin? Podpowiadamy.
pułapka na muchy

Jak zrobić prostą pułapkę na muchy?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Chociaż na rynku istnieje wiele płynów na muchy, nie każdy chce rozpylać chemikalia wokół siebie i domu. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, substancje te mogą być dla nich szkodliwe. Jest o wiele lepszy i naturalny sposób na pozbycie się much.
sposób na osy

Jak zrobić domową pułapkę na osy?

Pielęgnacja Ogrodu
Lato już jest w ogrodzie, a wraz z nim można robić wiele różnych rzeczy. Jednak jest coś co może ten nastrój zepsuć. Mianowicie osy. Najlepszym sposobem, aby uniknąć użądlenia osy jest im zapobiegać. Oto kilka wskazówek jak pozbyć się i odstraszyć uciążliwe osy.
Krwawnik pospolity

8 chwastów, które leczą

Zioła
Chwasty te występują niemal w każdym ogrodzie. Wydają się być bezużyteczne i zazwyczaj staramy się ich za wszelką cenę pozbyć. Warto się jednak zastanowić, gdyż za ich pomocą można wyleczyć wiele dolegliwości.
wilgoć w domu

5 roślin, pochłaniających wilgoć w domu

Rośliny doniczkowe
Wiadomo, że zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie jest zdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko niepokoi, utrudnia oddech, ale też sprzyja rozwojowi pleśni i wilgoci na ścianach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, rośliny które pochłaniają wilgoć. Oto 5 najlepszych roślin do domu o dużej wilgotności.
Sadzenie chrzanu

Jak sadzić chrzan?

Uprawa Warzyw
Poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące sadzenia chrzanu. Dowiesz się jaka ziemia jest dla niego najlepsza, kiedy go sadzić oraz jak go pielęgnować.
Mięta

Jak rozmnożyć miętę?

Uprawa Ziół

Najlepszy smak i aromat jaki mięta może dać pochodzi z świeżych roślin, które słyną ze swojej siły. Najlepiej zasadź miętę w sezonie wiosennym, a dojrzała i przepełniona smakiem roślina będzie wystarczyć przez całe lato.

Kiedy zasadzić: Marzec – Kwiecień
Zbiory: Sierpień
Czas zasadzenia: 30 minut

Drewniana donica

Jak zrobić drewnianą donicę?

Kwiaty w Ogrodzie
Drewniana donica to świetny sposób na stworzenie idealnej sadzawki pod rośliny i warzywa, kiedy brak jest miejsca w ogrodzie. Taka donica może się świetnie dopasować w każdym zakątku działki, w zależności od potrzeb. Dodatkowo jeśli jest poddana obróbce, uniknie gnicia i można ją barwić na dowolny kolor.