Cytryna i jej nietypowe zastosowania

Nietypowe zastosowania
Nie od dziś wiadomo, że cytryna doskonale wpływa na nasze zdrowie i skórę, ale czy wiesz, że idealnie sprawdzi się również w roli środka czyszczącego albo odstraszacza insektów? Poniżej przedstawiamy kilkanaście pomysłów na wykorzystanie cytryny. Dzięki nim ujrzysz ten kwaśny owoc w zupełnie nowym świetle.

Jak najlepiej dbać o paznokcie?

Środki czyszczące
Nieodpowiednia dieta i długotrwałe narażanie na działanie detergentów, wody lub substancji chemicznych to najczęstsze przyczyny nadmiernej łamliwości i złej kondycji paznokci. Zastosowanie kilku domowych sposobów pomoże rozwiązać ten dokuczliwy problem i sprawi, że twoje dłonie znów będą prezentowały się pięknie. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki:

Jak pozbyć się zabrudzeń z podłogi?

Nietypowe zastosowania
Jeśli twoje dotychczasowe techniki mycia podłóg zawiodły i nie masz pomysłu, co jeszcze może pomóc w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń - zwłaszcza kurzu i piasku - które często powodują tworzenie się mikrouszkodzeń, skorzystaj ze sprytnych rozwiązań stosowanych przez panie domu. Pamiętaj też, że błędy popełnione w pielęgnacji naszych podłóg, zwłaszcza tych drewnianych, czy też tych pokrytych panelami mogą okazać się nieodwracalne w skutkach. Wszystkie podpowiedzi i ostrzeżenia prezentujemy poniżej:
żelazko

Jak czyścić przypalone żelazko?

Prasowanie

Żelazko jest popularnym sprzętem domowym, a mimo to niewielu ludzi wie, jak prawidłowo powinno się go czyścić. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zabierzemy się za czyszczenie żelazka, powinniśmy poczekać, aż całkowicie wystygnie. Czyszcząc nagrzane żelazko możesz nie tylko się poparzyć, ale również nie przyniesie to żadnego rezultatu. Poniżej znajdziesz kilka bardzo przydatnych wskazówek, jak czyścić żelazko.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2233018&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2267832&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sposoby na czyszczenie piekarnika

4 domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Środki czyszczące
Bez zastosowania szkodliwych substancji dla ciebie i środowiska, możesz szczycić się czystym piekarnikiem bez przypalonego tłuszczu. Oto kilka oszczędnych sposobów, by przestać wstydzić się za swój piekarnik.
Przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Środki czyszczące

Przypalony garnek potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie. Bez niego trudno przygotować jakiekolwiek danie. Jeśli i ciebie dotknął ten problem, bez obaw. Metody zaproponowane przez nas są bardzo proste do zrealizowania. Bez wątpienia większość składników, potrzebnych do wyczyszczenia garnka masz pod ręką, we własnym domu. Istnieje wiele sposobów, które nie tylko przywrócą go do stanu używalności, ale sprawią, że będzie jak nowy. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci rozwiązać ten niemały kłopot.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2195915&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

Środki czyszczące

Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2292348&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>