Jak pozbyć się z domu zapachu papierosów?

Sprzątanie pomieszczeń
Palenie papierosów to jeden z najpopularniejszych i najbardziej szkodliwych nałogów, który niszczy nie tylko nasze zdrowie, ale i przestrzeń, w której palimy. Chodzi głównie o nasze mieszkania, które zamiast zachęcać przyjemnym zapachem, odstraszają tytoniowym smrodem. Palaczowi zazwyczaj on nie przeszkadza, ale osoba, która przyjdzie do jego mieszkania z zewnątrz, może poczuć się niekomfortowo. Pozbycie się zapachu papierosów z pomieszczeń nie jest proste, ale pomóc mogą sprawdzone sposoby.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń z kuchni i łazienki? Sprawdzone metody

Środki czyszczące
Nie masz pomysłu, jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń z kuchenki albo zawodzą wszystkie metody, które wykorzystujesz w celu pozbycia się trwałych zanieczyszczeń, które psują wygląd płytek łazienkowych albo uniemożliwiają normalne działanie okapów kuchennych? Podpowiemy ci, jak szybko wybrnąć z tych kłopotów i sprawić, żeby twoja kuchenka i łazienka lśniły czystością.

Jak naturalnie uzupełnić niedobory elektrolitów?

Środki czyszczące
Permanentne zmęczenie, osłabienie i utrata mechanizmów obronnych organizmu to typowe objawy niedoboru elektrolitów, a te pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie. Regulują między innymi funkcjonowanie nerwów i mięśni oraz przenoszą impulsy elektryczne z błon komórkowych do innych komórek. Jeśli dostrzegasz u siebie niepokojące symptomy niedoborów elektrolitów, postaw na naturalne napoje, które śmiało przygotujesz w kilka minut w domowym zaciszu. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.
żelazko

Jak czyścić przypalone żelazko?

Prasowanie

Żelazko jest popularnym sprzętem domowym, a mimo to niewielu ludzi wie, jak prawidłowo powinno się go czyścić. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zabierzemy się za czyszczenie żelazka, powinniśmy poczekać, aż całkowicie wystygnie. Czyszcząc nagrzane żelazko możesz nie tylko się poparzyć, ale również nie przyniesie to żadnego rezultatu. Poniżej znajdziesz kilka bardzo przydatnych wskazówek, jak czyścić żelazko.

 

pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

mole spożywcze

Jak zwalczyć mole spożywcze?

Sprzątanie kuchni

Chyba każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z molami spożywczymi rozumie, jak uciążliwe jest ich pozbycie się. Czasami wręcz wydaje Ci się, że atakują Cię z każdej strony, otwierasz szafkę z ryżem i ulubionymi krakersami – a tam mole, chcesz zrobić ciasto i sięgasz ręką po mąkę – a tam mole, idziesz do komórki po zapas cukru – a tam mole. Myślisz czasami, że Cię to przerasta. Ale może być gorzej. Czasami mieszasz już prawie gotowe danie i nagle zauważasz pływającego mola lub jego larwę. Ohyda! Czasami mole przynoszone są z produktami ze sklepu. Żeńskie osobniki składają od 100 do 400 jajeczek, z których wylęgają się małe larwy znalezione potem przez nas w ulubionej kaszy, orzeszkach czy nawet w karmie dla zwierząt. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka sposobów.

Jak usunąć rysy na lakierze samochodowym

Jak usunąć drobne zadrapania i rysy na lakierze samochodu pastą do zębów?

Czyszczenie Samochodu
Bez względu na to, czy jeździsz nowym, czy starym samochodem, znalezienie nowej rysy czy zadrapania może wpędzić cię w spiralę frustracji. Choć istnieje wiele sposobów na własnoręczne usunięcie zadrapań czy rys na samochodzie, to niektóre z nich mogą sprawić, ze twój samochód będzie wyglądał jeszcze gorzej. Jest jednak sposób na usunięcie ich za pomocą pasty do zębów.
żywica

Jak usunąć plamy z żywicy?

Usuwanie plam

Często przyjemne rzeczy, takie jak spacer po lesie, piknik czy praca w ogrodzie mogą zmienić się w koszmar, gdy zauważymy na naszych ubraniach plamy z żywicy. Wymaga to nieco wysiłku, ale z czasem plamy te można usunąć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak usunąć plamy z żywicy ze swoich ubrań.