Bezpieczeństwo w Internecie
- Dodatki do Samochodu
- Paliwa
- Samochody, Ciężarówki i Inne Pojazdy
- Pasjonaci Motoryzacji
- Zakup Samochodu
- Sprzedaż Samochodu
- Utrzymanie Samochodu
- Jazda i Bezpieczeństwo
- Ubezpieczenia Samochodowe
- Naprawa Samochodu
- Systemy Operacyjne
- Oprogramowanie Komputerowe
- Sieci Komputerowe
- Rozwiązywanie Problemów
- Sprzęt Komputerowy
- W Sieci
- Przeglądarki Internetowe
- E-Biznes
- Popularne Strony WWW
- Komunikatory Internetowe
- Tworzenie i Rozwój Stron WWW
- Wyszukiwarki Internetowe
- Łącza Internetowe
- Aparaty Fotograficzne i Kamery
- Telefony Komórkowe, Smartphony, Tablety i Akcesoria
- Telefony stacjonarne
- Telewizory
- Domowy Sprzęt Audio
- Przenośne Audio
- Car Audio i Elektronika
Strona głównaTechnologiaBezpieczeństwo w Internecie

Jak chronić dzieci przed szkodliwymi treściami w VOD?
Bezpieczeństwo w InternecieSerwisy wideo na życzenie chcą lepiej chronić dzieci przed treściami erotycznymi i eksponującymi przemoc. Materiały w serwisach wideo na życzenie (VOD) w internecie zgodnie z prawem muszą być oznakowane, by było wiadomo, dla jakiej grupy wiekowej są dozwolone. Informacja nie chroni jednak dzieci przed dostępem do treści dla dorosłych: erotycznych albo nadmiernie eksponujących przemoc. Dlatego wymyślono…

Zakupy przez internet - jakie korzyści?
Aukcje internetoweDla wszystkich korzystających z e-sklepów mamy dobre wieści! Od czerwca 2014 r. takie zakupy będą bezpieczniejsze i łatwiejsze, bo zmieniają się przepisy. Dłuższy termin na zwrot towaru: Będziesz miała dwa tygodnie na rezygnację. Jeśli się rozmyślisz i będziesz chciała oddać daną rzecz, będziesz mogła zwrócić ten zakup bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni (obecnie można dokonać takiego zwrotu w ciągu 10 dni). Termin na zwrot towaru może być jeszcze dłuższy – nawet do roku od daty dokonania zakupu! Będziesz miała prawo zwrócić towar nawet w tak długim okresie, jeśli sklep nie poinformuje na swojej stronie internetowej, że klienci mają prawo do zwrotu towarów. Nie zmienia się natomiast to, jakich towarów nie będzie można zwrócić. Tak jak dotychczas będą to m.in. artykuły higieniczne, rzeczy o krótkim terminie przydatności do spożycia, towary szybko psujące się, a także płyty oraz gry, jeżeli ich opakowanie zostało otwarte

Rzeczy używane - jak je korzystnie kupować i sprzedawać?
Zakupy i OszczędnośćCoraz bardziej popularne są kiermasze rzeczy używanych oraz tzw. sprzedaże garażowe i aukcje internetowe. Tu zyskać może i sprzedający, i kupujący! powszechniejszy trend, W ten sposób nie tylko możesz pozbyć się z domu niepotrzebnych rzeczy, ale przy okazji też coś zarobić. Zanim jednak wystawisz swoje skarby na sprzedaż, powinnaś pamiętać o kilku ważnych wskazówkach naszych specjalistów. Natomiast gdy chcesz coś kupić na takich aukcjach i kiermaszach, to możesz tu trafić na prawdziwe okazje. Pamiętaj jednak, że sprzedający również mogą stosować różne sztuczki.

Jak zabezpieczyć dziecko przed niepożądanymi treściami w Internecie?
Bezpieczeństwo DzieckaKażdy, również twoje dziecko może przez przypadek trafić na stronę Internetową zawierającą niepożądane treści. “Złych” stron nie trzeba szukać, jest ich tak wiele, że wpisując w wyszukiwarkę nawet najbardziej niewinne słowo możemy natrafić na treści niepożądane. Osoba niepełnoletnia nie może kupić alkoholu, ani papierosów w kiosku jednak w Internecie może mieć łatwy dostęp do najostrzejszej pornografii, nawiązać kontakt z pedofilem, sektą lub zobaczyć niejedną brutalną scenę, na której widok niejeden dorosły odwróciłby wzrok. Takich materiałów w Internecie jest bardzo wiele, zatem bardzo ważna jest maksymalna ochrona przed nimi - zwłaszcza ochrona dzieci.

Jakie są zasady korzystania z Internetu przez dziecko?
Bezpieczeństwo DzieckaPamiętaj, aby zawsze doceniać umiejętności dziecka. Dzieci bardzo szybko się uczą. Już paroletnie, potrafią włączyć komputer oraz uruchomić swoją ulubioną grę. Większość rodziców nawet nie ma pojęcia, że ich paroletni szkrab potrafi już korzystać z Internetu. Jak tylko nasze dziecko zacznie mieć jakikolwiek kontakt z komputerem powinniśmy nauczyć je ogólnych zasad bezpieczeństwa panujących w sieci, do których to dziecko kategorycznie musi się w przyszłości stosować.

Jak usunąć trojana?
Programy antywirusoweTrojan to wirus komputerowy, który łatwo możesz ściągnąć na swój komputer z Internetu. Komputer może go nie rozpoznać, gdyż jest on zamaskowany i odczytywany jako użyteczny program komputerowy. Konieczne jest jednak usunięcie tego wirusa, ponieważ może on siać spustoszenie w twoich dokumentach. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak usunąć trojana ze swojego komputera.

Jak chronić dziecko w sieci?
Bezpieczeństwo DzieckaŻyjemy w czasach, w których każde dziecko jest narażone na niebezpieczeństwa płynące z Internetu. Jako rodzice mamy obowiązek chronić nasze dzieci przed tymi zagrożeniami. W tym artykule przedstawię jakie kroki trzeba podjąć, żeby zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa w sieci.

Naruszenie prywatności w internecie - co robić?
Bezpieczeństwo w InternecieCzy prywatność w dobie Facebooka jest możliwa? Sprawdź, jak ją chronić i co zrobić, gdy ktoś ją narusza. Nie unikniesz podawania swoich danych, jeśli chcesz kupować, płacić i kontaktować się ze znajomymi przez internet. Udostępniaj jednak tylko te niezbędne. Według raportu Polskich Badań Internetu jedynie 3 proc. Polskich internautów nie ujawniło w sieci danych o sobie. Bo jak można ich nie podawać, robiąc w internecie zakupy, przelewy, udzielając się na portalach społecznościowych? To praktycznie niemożliwe. Trudno być dziś anonimowym w sieci. Ale nie ma w tym nic złego, dopóki ktoś nie zaczyna robić z tego złego użytku: wykorzystywać twoich danych wbrew twej woli, obrażać cię na forum, podszywać się pod ciebie. Takie sytuacje mogą wyrządzić ci szkody materialne i sprowadzić na ciebie nieprzyjemności. Dlatego warto reagować od razu. Pytanie tylko: jak? Do kogo się zgłosić, kto odpowiada za treści umieszczane w internecie? Czy twój „oprawca” (który często chce zachować anonimowość) jest bezkarny, a ty bezradna? Dowiedz się, jak zachować się w kilku sytuacjach.

Jak robić bezpiecznie zakupy przez internet?
Bezpieczeństwo w InternecieSprawdźmy, czy sklep internetowy jest wiarygodny. Jeśli brak o nim informacji na forach dyskusyjnych, lepiej wstrzymajmy się z transakcją. Może to bowiem oznaczać, że istnieje od niedawna, a w takiej sytuacji zakupy są ryzykowne. Z drugiej strony, wysyp pozytywnych opinii w krótkim czasie też wygląda podejrzanie. Zwróćmy uwagę, czy właściciel firmy udostępnia swoje dane (numer telefonu, adres, numer KRS) oraz zamieszcza regulamin zakupów. Natomiast sam nie powinien wymagać podawania numeru PESEL czy dowodu osobistego.

Stalking i trolling - nowe zagrożenia
Bezpieczeństwo OsobisteStalking i trolling zatruwają życie, zarówno osobom znanym, jak i zwykłym kobietom. Prześladowcami mogą być ekspartnerzy albo ktoś, kogo nie znamy. W Stanach Zjednoczonych już w latach 90. stalking został uznany za przestępstwo. Pierwszym stalkerem, który prześladował znaną osobę, był John Hincley – fan aktorki Jodie Foster. Pisał do niej listy, a gdy odpowiedziała mu na swoim funpage’u, uznał, że ona także jest nim zainteresowana. Żeby zrobić na niej wrażenie, postanowił... zastrzelić ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana! W rezultacie zranił jego ochroniarza. Stalker został uznany za niepoczytalnego i do dziś przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Od tego momentu zaczęto na świecie mówić o stalkingu.