wstrzykiwanie botoksu

Gabinet medycyny estetycznej - na co uważać?

Chirurgia Plastyczna
Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Tymczasem Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging alarmuje, że zwiększa się liczba zgłoszeń od pacjentów, którzy doświadczyli negatywnych skutków zabiegów. Były one najczęściej wykonywane przez osoby, które z medycyną estetyczną nie miały nic wspólnego.
Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć

Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć?

Proces Karny
Pisma z sądu, z policji, prokuratury, od komornika już nie czekają na poczcie, lecz w... kiosku, sklepie. Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić się po takie przesyłki. Od początku stycznia trwa zamieszanie związane z doręczaniem i odbieraniem pism sądowych. Wynika to stąd, że takiej korespondencji nie roznoszą już listonosze, lecz doręczyciele Polskiej Grupy Pocztowej (Poczta Polska przegrała przetarg na dostarczanie tej korespondencji). Przeciwnicy tej zmiany twierdzą, że nie zawsze przesyłki są prawidłowo doręczane, a miejsca, w których można je odbierać (np. sklepy spożywcze, kwiaciarnie), nie są do tego przygotowane! Czasem nie odbieramy takiego pisma, bo zabraknie nam czasu, zapomnimy o nim, zlekceważymy je… To może mieć poważne konsekwencje!
Jak napisać pismo procesowe

Jak napisać pismo procesowe?

Prawo Cywilne
Chcesz wystąpić o rozwód, ale nie wiesz jak napisać pozew? Dostałaś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz odwołać się od wyroku sądu? Wyjaśniamy jak to poprawnie zrobić, by sąd nie odrzucił pisma procesowego z powodu braków formalnych. Pisma procesowe to pozwy, odpowiedzi na pozwy, wnioski i oświadczenia stron postępowania składane poza rozprawą. To, jak powinny one wyglądać (a dokładniej jaką treść zawierać), opisuje kodeks postępowania cywilnego (kpc). Trzeba tego przestrzegać, bo pominięcie choć jednej z poniższych informacji sprawia, że sąd nakaże je uzupełnić.
Jak pomóc bitej przez męża kobiecie

Jak pomóc bitej kobiecie?

Przemoc w Rodzinie
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, dlatego nie można być wobec niej obojętnym. Na początek warto z bitą kobietą porozmawiać i zaproponować swoją pomoc. Bita kobieta boi się swojego oprawcy. Bardzo często zdarza się również, że nie chce odejść od męża ze względu na dzieci. Kobiety wobec, których mężczyźni stosują przemoc są również przekonane o swojej winie, ponieważ mąż usprawiedliwia przemoc ich niewłaściwym zachowaniem. Trzeba reagować, gdy jesteśmy świadkami przemocy. Ale jak to zrobić bezpiecznie dla siebie i ofiar?
jak nie dać się nabrać na drogie SMS-y i telefony

Jak nie dać się nabrać na drogie SMS-y i telefony?

Oszustwo
Wyłudzenia dokonywane za pośrednictwem telefonów i sieci zdarzają się coraz częściej. Sprawdź, jakie są chwyty oszustów i na co uważać, by nie paść ich ofiarą. Nie trzeba cały czas wisieć na telefonie, żeby otrzymać horrendalny rachunek za komórkę. Wcale nie musi to być efektem naszej niefrasobliwości, lecz tego, że zostaniemy wprowadzani w błąd. Np. naciągacze wciąż próbują nam wmówić, że np. SMS-y są darmowe i że biorąc udział w konkursie wygramy dużo pieniędzy. Nie wierzmy w to, że coś można dostać za darmo! Przeczytaj lepiej, jak rozpoznać, że połączenie z danym numerem lub wysłanie SMS-a będzie nas słono kosztować. Radzimy, jak się skutecznie obronić przed telefonicznymi i wirtualnymi oszustami.
jak bronić się przed oszustami

Jak bronić się przed oszustami?

Oszustwo
Mimo ostrzeżeń, wielu seniorów nadal daje się „nabić w butelkę” cwanym hochsztaplerom. Jak skutecznie się przed nimi obronić? Na co należy zwracać szczególną uwagę? Nie ufaj obcym, nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz, nie przekazuj pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, jeżeli nie masz pewności, kogo reprezentują. Nie podpisuj żadnych umów – to hasła kampanii „Nie znasz, nie otwieraj” Fundacji Aktywnych Obywateli.
błąd lekarski

Błąd lekarski czy niepowodzenie w leczeniu?

Proces Karny
Lekarz ma nam ulżyć w cierpieniu, a gdy potrzeba, ratować życie. To dlaczego niektórzy z jego winy życie tracą albo na zawsze zostają kalekami? Każdemu zdarza się gorszy dzień, pomyłka czy jakieś zaniedbanie w pracy. Są jednak zawody, w których nie można sobie na to pozwolić. Tak właśnie powinni postępować lekarze, ponieważ mają w swoich rękach nasze życie. Lekarskiego błędu zazwyczaj nie sposób już naprawić. Skąd się biorą błędy lekarskie? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące błędów lekarskich.
Przemoc wobec dzieci - jakie kary

Przemoc wobec dzieci - jakie kary, gdzie szukać pomocy?

Przemoc w Rodzinie
Mamy prawny i moralny obowiązek ścigać tych, którzy wykorzystują dzieci. Objaśniamy więc przepisy, które powinniśmy znać, by skuteczniej karać przestępców i chronić bezbronne ofiary. Gdy słyszymy o kolejnym przypadku wykorzystania dziecka, to targają nami silne emocje, czujemy odrazę do sprawcy, nie chcemy poznawać sposobów jego działania. Tymczasem eksperci z organizacji działających na rzecz dzieci twierdzą, że należy mieć wiedzę o tym, co jest przestępstwem seksualnym wobec dzieci. To pozwoli skuteczniej je chronić. Bo dużo zależy od nas, dorosłych, gdyż skrzywdzone dziecko czuje się winne i boi się prosić o pomoc. Wyjaśniamy, jakie sytuacje to przestępstwa seksualne i jakie prawa ma poszkodowane dziecko oraz jego rodzice!
Stalking i trolling - nowe zagrożenia

Stalking i trolling - nowe zagrożenia

Bezpieczeństwo Osobiste
Stalking i trolling zatruwają życie, zarówno osobom znanym, jak i zwykłym kobietom. Prześladowcami mogą być ekspartnerzy albo ktoś, kogo nie znamy. W Stanach Zjednoczonych już w latach 90. stalking został uznany za przestępstwo. Pierwszym stalkerem, który prześladował znaną osobę, był John Hincley – fan aktorki Jodie Foster. Pisał do niej listy, a gdy odpowiedziała mu na swoim funpage’u, uznał, że ona także jest nim zainteresowana. Żeby zrobić na niej wrażenie, postanowił... zastrzelić ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana! W rezultacie zranił jego ochroniarza. Stalker został uznany za niepoczytalnego i do dziś przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Od tego momentu zaczęto na świecie mówić o stalkingu.
Jak bronić się przed przemocą w rodzinie

Jak bronić się przed przemocą w rodzinie?

Przemoc w Rodzinie
Nie wstydź się szukać pomocy dla siebie, nie bądź też obojętna, gdy jesteś świadkiem krzywdy innych. Prawo jest po twojej stronie. Z roku na rok wzrasta liczba ofiar przemocy domowej, co potwierdzają policyjne statystyki. Znęcanie się nad bliskimi osobami jest przestępstwem (art. 207 kodeksu karnego). Grozi za to sprawcy do 5 lat pozbawienia wolności (do lat 10, gdy czyn połączony jest ze stosowaniem okrucieństwa). Nie zgadzaj się na przemoc!