wstrzykiwanie botoksu

Gabinet medycyny estetycznej - na co uważać?

Chirurgia Plastyczna
Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Tymczasem Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging alarmuje, że zwiększa się liczba zgłoszeń od pacjentów, którzy doświadczyli negatywnych skutków zabiegów. Były one najczęściej wykonywane przez osoby, które z medycyną estetyczną nie miały nic wspólnego.
Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć

Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć?

Proces Karny
Pisma z sądu, z policji, prokuratury, od komornika już nie czekają na poczcie, lecz w... kiosku, sklepie. Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić się po takie przesyłki. Od początku stycznia trwa zamieszanie związane z doręczaniem i odbieraniem pism sądowych. Wynika to stąd, że takiej korespondencji nie roznoszą już listonosze, lecz doręczyciele Polskiej Grupy Pocztowej (Poczta Polska przegrała przetarg na dostarczanie tej korespondencji). Przeciwnicy tej zmiany twierdzą, że nie zawsze przesyłki są prawidłowo doręczane, a miejsca, w których można je odbierać (np. sklepy spożywcze, kwiaciarnie), nie są do tego przygotowane! Czasem nie odbieramy takiego pisma, bo zabraknie nam czasu, zapomnimy o nim, zlekceważymy je… To może mieć poważne konsekwencje!
Jak napisać pismo procesowe

Jak napisać pismo procesowe?

Prawo Cywilne
Chcesz wystąpić o rozwód, ale nie wiesz jak napisać pozew? Dostałaś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz odwołać się od wyroku sądu? Wyjaśniamy jak to poprawnie zrobić, by sąd nie odrzucił pisma procesowego z powodu braków formalnych. Pisma procesowe to pozwy, odpowiedzi na pozwy, wnioski i oświadczenia stron postępowania składane poza rozprawą. To, jak powinny one wyglądać (a dokładniej jaką treść zawierać), opisuje kodeks postępowania cywilnego (kpc). Trzeba tego przestrzegać, bo pominięcie choć jednej z poniższych informacji sprawia, że sąd nakaże je uzupełnić.
napad

Co robić podczas napadu?

Ogólne porady
Mało kto z nas wie jak należy zachować się podczas napadu, czy rabunku. Jest wiele zaleceń i przeciwwskazań. Napady często połączone są z agresją, użyciem przemocy. W takiej sytuacji osoba napadnięta może być zmuszana do różnych zachowań wbrew sobie. Do napadu, rozboju zaliczamy również taką sytuację, w której sprawca doprowadza pokrzywdzonego do nieprzytomności bądź bezsilności, bez jego świadomości, np. upicie alkoholem drugą osobę bądź podanie jej środków odurzających. Napad jest to występek, za który grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, w zależności od stopnia szkodliwości oraz użycia broni palnej. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje dotyczące zachowania się podczas napadu, tak aby było to bezpieczne dla twojego życia oraz życia innych.
stalking

Jak reagować na stalking?

Groźba Karalna
Być może jesteś ofiarą stalkingu, ale nawet o tym nie wiesz. Jeśli ktoś cię nachodzi, wysyła wciąż smsy, maile, grozi, próbuje się skontaktować, wystaje pod twoimi drzwiami, zostawia wiadomości za wycieraczką samochodu, to właśnie stałeś się ofiarą stalkingu. Słowo to pochodzi z angielskiego i odwołuje się do skradania się, czy podchodów i początkowo było używane jedynie w kontekście VIP-ów, czy gwiazd z pierwszych stron gazet. Niestety wiele innych osób także doświadcza nękania przez byłych partnerów czy znajomych, z którymi nie chcemy mieć kontaktu, a nawet się ich obawiamy. Przedstawiam kilka rad jak sobie radzić, jeśli staliśmy się ofiarą stalkera lub stalkerki.
jak nie dać się nabrać na drogie SMS-y i telefony

Jak nie dać się nabrać na drogie SMS-y i telefony?

Oszustwo
Wyłudzenia dokonywane za pośrednictwem telefonów i sieci zdarzają się coraz częściej. Sprawdź, jakie są chwyty oszustów i na co uważać, by nie paść ich ofiarą. Nie trzeba cały czas wisieć na telefonie, żeby otrzymać horrendalny rachunek za komórkę. Wcale nie musi to być efektem naszej niefrasobliwości, lecz tego, że zostaniemy wprowadzani w błąd. Np. naciągacze wciąż próbują nam wmówić, że np. SMS-y są darmowe i że biorąc udział w konkursie wygramy dużo pieniędzy. Nie wierzmy w to, że coś można dostać za darmo! Przeczytaj lepiej, jak rozpoznać, że połączenie z danym numerem lub wysłanie SMS-a będzie nas słono kosztować. Radzimy, jak się skutecznie obronić przed telefonicznymi i wirtualnymi oszustami.
jak bronić się przed oszustami

Jak bronić się przed oszustami?

Oszustwo
Mimo ostrzeżeń, wielu seniorów nadal daje się „nabić w butelkę” cwanym hochsztaplerom. Jak skutecznie się przed nimi obronić? Na co należy zwracać szczególną uwagę? Nie ufaj obcym, nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz, nie przekazuj pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, jeżeli nie masz pewności, kogo reprezentują. Nie podpisuj żadnych umów – to hasła kampanii „Nie znasz, nie otwieraj” Fundacji Aktywnych Obywateli.
błąd lekarski

Błąd lekarski czy niepowodzenie w leczeniu?

Proces Karny
Lekarz ma nam ulżyć w cierpieniu, a gdy potrzeba, ratować życie. To dlaczego niektórzy z jego winy życie tracą albo na zawsze zostają kalekami? Każdemu zdarza się gorszy dzień, pomyłka czy jakieś zaniedbanie w pracy. Są jednak zawody, w których nie można sobie na to pozwolić. Tak właśnie powinni postępować lekarze, ponieważ mają w swoich rękach nasze życie. Lekarskiego błędu zazwyczaj nie sposób już naprawić. Skąd się biorą błędy lekarskie? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące błędów lekarskich.
Przemoc wobec dzieci - jakie kary

Przemoc wobec dzieci - jakie kary, gdzie szukać pomocy?

Przemoc w Rodzinie
Mamy prawny i moralny obowiązek ścigać tych, którzy wykorzystują dzieci. Objaśniamy więc przepisy, które powinniśmy znać, by skuteczniej karać przestępców i chronić bezbronne ofiary. Gdy słyszymy o kolejnym przypadku wykorzystania dziecka, to targają nami silne emocje, czujemy odrazę do sprawcy, nie chcemy poznawać sposobów jego działania. Tymczasem eksperci z organizacji działających na rzecz dzieci twierdzą, że należy mieć wiedzę o tym, co jest przestępstwem seksualnym wobec dzieci. To pozwoli skuteczniej je chronić. Bo dużo zależy od nas, dorosłych, gdyż skrzywdzone dziecko czuje się winne i boi się prosić o pomoc. Wyjaśniamy, jakie sytuacje to przestępstwa seksualne i jakie prawa ma poszkodowane dziecko oraz jego rodzice!
Stalking i trolling - nowe zagrożenia

Stalking i trolling - nowe zagrożenia

Bezpieczeństwo Osobiste
Stalking i trolling zatruwają życie, zarówno osobom znanym, jak i zwykłym kobietom. Prześladowcami mogą być ekspartnerzy albo ktoś, kogo nie znamy. W Stanach Zjednoczonych już w latach 90. stalking został uznany za przestępstwo. Pierwszym stalkerem, który prześladował znaną osobę, był John Hincley – fan aktorki Jodie Foster. Pisał do niej listy, a gdy odpowiedziała mu na swoim funpage’u, uznał, że ona także jest nim zainteresowana. Żeby zrobić na niej wrażenie, postanowił... zastrzelić ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana! W rezultacie zranił jego ochroniarza. Stalker został uznany za niepoczytalnego i do dziś przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Od tego momentu zaczęto na świecie mówić o stalkingu.