Jak napisać piosenkę?

Jak napisać piosenkę?

Piosenki i Słowa
Muzyka jest dobra na wszystko, w muzyce się wszystko zawiera. Piosenką możesz wyrazić wszystko, co dobre, co złe, każde wydarzenie lub sytuację. Jednakże, jak napisać piosenkę? Czy pisanie piosenki jest trudne? Wszystko zależy od nas samych! Najważniejsze jest to, że piosenka będzie nasza i to my będziemy decydować o tym, jaka będzie.
Kije deszczowe

Jak zrobić deszczowy kij?

Inne projekty i wyroby
Na pewno niejednokrotnie widziałeś muzyków, którzy wzbogacają graną piosenkę o niezwykły szum przy pomocy deszczowego kija. Prawdziwe instrumenty są bardzo kosztowne, jednakże w przypadku deszczowych kijów dźwięk tego kupionego nie będzie się prawie wcale różnił od tego, zrobionego własnoręcznie. Zatem jeśli pragniesz usłyszeć niezwykły dźwięk, przywodzący na myśl krople deszczu i gromy, bierz się do dzieła! Zdziwisz się, jakie to proste i jak wspaniały efekt możesz uzyskać!
Koncert

Jak napisać relację z koncertu?

Muzyka na Żywo
Pisma muzyczne, portale internetowe czy serwisy społecznościowe dają możliwość zamieszczania relacji z koncertów znanych i tych undergroundowych, początkujących artystów. Fani danego zespołu często nie mają możliwości uczestniczenia w imprezie, więc w wolnym czasie szukają informacji o tym ważnym dla nich wydarzeniu. Większość serwisów i portali umożliwia również czytelnikom nadsyłanie relacji. Dziennikarstwo muzyczne to dla wielu hobby a nie sposób na zarabianie pieniędzy
studio muzyczne

Jak zrobić studio nagraniowe w domu?

Nagrywanie Muzyki
Każdy amator – muzyk marzy o własnym studiu muzycznym. Nic w tym dziwnego, własne studio nagraniowe daje poczucie spełnienia i rozwoju. To coś jak azyl, gdzie można tworzyć i nagrywać swoją muzykę. Zamiast płacić pieniądze za najem studia, można w to miejsce zrobić własne gniazdko muzyczne niewielkim kosztem finansowym. Wystarczy zapał i prawdziwa chęć oraz oczywiście warunki, bez których studio nie będzie spełniać swojej funkcji.
Medeah, Artrosis

Jak zostać piosenkarką?

Rozwój Kariery Zawodowej
O śpiewaniu na scenie, wydawaniu płyt i rozwijaniu wokalnej kariery marzy wiele osób. Jednak, aby zostać uznaną wokalistką trzeba nie lada wysiłku, ciężkiej pracy i pewności siebie. O zaistnieniu na rynku muzycznym często decyduje ślepy los. Można mu jednak trochę pomóc i skupić się na budowaniu solidnych podstaw, które ułatwią zaistnienie w muzycznej branży.
koncert

Jak zagrać koncert?

Zespoły i Wykonawcy
Twój zespół istnieje już od jakiegoś czasu? Regularnie grasz próby, ale chciałbyś dotrzeć do szerszej publiczności i zagrać koncert z prawdziwego zdarzenia w muzycznym klubie a nie w garażu. Posiadasz stały skład koncertowy i masz swój repertuar? Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za nawiązywanie kontaktów i organizowanie trasy koncertowej.
podłącznie gitary do komputera

Jak podłączyć gitarę do komputera?·

Nagrywanie Muzyki

Poniżej przedstawiam prosty przewodnik o podłączaniu gitary do komputera. Pamiętaj jednak, że samo podłączenie gitary do komputera nie wystarczy. Musisz jeszcze pobrać odpowiedni program, aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie daje Ci ta opcja.

muzyka

Jak wybrać płytę CD dla sympatii?

Prezenty dla Niego
Jest bardzo wiele rodzajów muzycznych. Nie każdy jednak lubi słuchać tego samego. Wiele zależy od charakteru osoby. Głowisz się jakiego rodzaju muzyki słucha Twoja sympatia, bo chcesz jej zaimponować kupując płytę, która trafi w gusta ukochanej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
muzykoterapia

Jak wykorzystać muzykę do celów leczniczych?

Inna Muzyka
Od wieków ludzie znają kojącą moc muzyki. Już w starożytności wykorzystywali ją zarówno do pobudzania (na przykład w wojsku) jak i do relaksacji i odpoczynku. Jednakże muzykoterapia, która systemowo zajmuje się działaniami terapeutycznymi, które przynoszą wymierne efekty w wielu zaburzeniach jest stosunkowo nową nauką i jest warta dużego zainteresowania, ponieważ daje niesamowite efekty, zwłaszcza w zaburzeniach psychicznych i psychosomatycznych. Wspomaga także leczenie wielu chorób ściśle somatycznych oraz jest nieoceniona w leczeniu bólu (na przykład w gabinetach dentystycznych).
Słuchawki

Jak znaleźć muzykę z radia?

Muzyka Online
Często zdarza nam się, że usłyszymy gdzieś piosenkę, która nam się spodoba i nucimy ją pod nosem przez cały dzień, lecz nie możemy jej nigdzie znaleźć. Czujemy się przez to sfrustrowani. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest szukanie muzyki w Internecie. Istnieje wiele sposób na odszukanie danego przeboju. Jeśli chciałbyś znaleźć jakąś piosenkę w Sieci lecz nie wiesz jak - ten artykuł jest dla Ciebie!