Przeprowadzka

17 trików ułatwiających pakowanie podczas przeprowadzki

Przeprowadzki
Przeprowadzka do nowego domu może być stresującym przeżyciem. Miejsce w którym dotychczas mieszkaliśmy jest pełne wspomnień, które szczególnie wracają podczas pakowania. Aby ułatwić sobie ten trudny czas, skorzystaj z prostych trików, które pomogą ci odnaleźć się w nowym miejscu. Przedstawiamy listę 17 prostych sztuczek, z których musisz skorzystać.
nieruchomość

Ile trzeba zapłacić w gminie za nieruchomość?

Zakup Nieruchomości
Podatek od nieruchomości płacimy co roku za posiadanie gruntu, mieszkania czy budynku. Jeśli kupimy mieszkanie, mamy obowiązek w ciągu 14 dni poinformować o tym urząd gminy lub miasta, na terenie którego znajduje się nieruchomość. Dopełnienie tej formalności ciąży na nas, nie na rejencie, u którego został podpisany akt notarialny.
Jak znieść współwłasność nieruchomości

Jak znieść współwłasność nieruchomości?

Zarządzanie Nieruchomościami
Bywa tak, że dom czy inna nieruchomość należy do kilku osób. Można to zmienić! Niżej wniosek o zniesienie współwłasności. Współwłasność to sytuacja, gdy do jednej nieruchomości mają prawo jednocześnie dwie, trzy lub nawet więcej osób. Tak się dzieje, gdy np. rodzeństwo odziedziczy po rodzicach dom. Każdy ze spadkobierców ma wtedy takie samo prawo do tej nieruchomości, ale żaden samodzielnie nie może nic z nią zrobić, np. sprzedać, przekazać w darowiźnie. Jedynym rozwiązaniem jest tak zwane zniesienie współwłasności, bo każdy ze współwłaścicieli ma prawo wystąpić z wnioskiem o to do sądu rejonowego (właściwego dla miejsca położenia nieruchomości). Opłata sądowa za wniosek (przykładowy wzór poniżej) wynosi 1000 zł lub 300 zł (gdy wniosek jest podpisany przez wszystkich współwłaścicieli i zawiera zgodny projekt podziału nieruchomości).
Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki
Przeprowadzka często bywa prawdziwym koszmarem. Dopiero, kiedy musisz spakować wszystko, co jest w domu dowiadujesz się ile masz rzeczy. Wiele drobiazgów może się gdzieś zapodziać a ulubiona porcelana stłuc. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zorganizować przeprowadzkę tak by trwała możliwie jak najkrócej i obyła się beż zbędnego bałaganu.
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Sprzedaż Nieruchomości
Sprzedajesz mieszkanie? Każdy chciałby sprzedać je szybko i za wysoką cenę. Czy brzmi to znajomo? Cóż, sprzedaż mieszkania nie jest wyłącznie sprawą szczęścia. Wymaga to dokładnego planowania oraz umiejętności pokazania mieszkania na sprzedaż w taki sposób jakiego życzą sobie potencjalni kupcy. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady w jaki sposób zmienić twoje przytulne mieszkanko w pożądaną na rynku nieruchomość.
usuwanie pleśni

Kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania?

Prawa i Obowiązki Wynajmującego
Lokal, w którym mieszkasz jest zagrzybiony, a winę ponoszą za to podrdzewiałe rynny. Z pewnością już nie możesz patrzeć jak woda leje się po ścianie i wsiąka. Kto zatem powinien odgrzybić twoje mieszkanie? Warto zasięgnąć informacji na ten temat, ponieważ zarówno pleśni jak i grzyby mogą stanowić główną przyczynę wielu chorób i infekcji. Pomieszczenia pozbawione światła słonecznego są najbardziej narażone na ich powstawanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci ustalić kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania.

10 rzeczy, które należy zrobić przed wystawieniem domu na sprzedaż

Sprzedaż Nieruchomości
To już postanowione: czeka cię przeprowadzka! Nieważne, czy spowodowana marzeniami o większym domu, czy też nową, szczególnie kuszącą pracą w zupełnie innej części kraju. Nim do tego jednak dojdzie, najprawdopodobniej będziesz musiał sprzedać obecny dom. No, chyba że wiążesz z nim inne plany… Jeśli i ciebie czeka wystawienie domu na sprzedaż, dowiedz się, co zrobić, nim się za to zabierzesz. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów i zwiększysz zainteresowanie swym domem, a tym samym - sprzedasz go szybciej i za lepsze pieniądze.
Piękne mieszkanie

Jak wynająć mieszkanie?

Spółdzielnia
Decyzja o wynajmie mieszkania jest niekiedy etapem przejściowym pomiędzy wyprowadzeniem się z domu rodzinnego a zakupem własnego kąta. O czym pamiętać, by ten etap nie wiązał się z dodatkowymi problemami?
Czerwona kuchnia

Jak fotografować wnętrza?

Fotografia Artystyczna
Jeśli chcesz poznać naprawdę proste i skuteczne metody fotografowania wnętrz, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które należą do zakresu typowych metod fotografowania architektury. Poziom dla początkujących.
Współlokatorzy

Jak znaleźć współlokatora?

Życie Studenckie
Przeprowadzasz się do innej miejscowości, na studia lub do pracy i nie masz pieniędzy, aby wynająć sobie całe mieszkanie? W takim wypadku musisz znaleźć współlokatora. Znalezienie dobrego współlokatora może być jednak trudniejsze nawet od znalezienia dobrego i taniego mieszkania. Jak zatem się do tego zabrać? Jak znaleźć kogoś z kim się dogadasz i unikniesz darcia kotów na każdym kroku?