nieruchomość

Ile trzeba zapłacić w gminie za nieruchomość?

Zakup Nieruchomości
Podatek od nieruchomości płacimy co roku za posiadanie gruntu, mieszkania czy budynku. Jeśli kupimy mieszkanie, mamy obowiązek w ciągu 14 dni poinformować o tym urząd gminy lub miasta, na terenie którego znajduje się nieruchomość. Dopełnienie tej formalności ciąży na nas, nie na rejencie, u którego został podpisany akt notarialny.
Jak znieść współwłasność nieruchomości

Jak znieść współwłasność nieruchomości?

Zarządzanie Nieruchomościami
Bywa tak, że dom czy inna nieruchomość należy do kilku osób. Można to zmienić! Niżej wniosek o zniesienie współwłasności. Współwłasność to sytuacja, gdy do jednej nieruchomości mają prawo jednocześnie dwie, trzy lub nawet więcej osób. Tak się dzieje, gdy np. rodzeństwo odziedziczy po rodzicach dom. Każdy ze spadkobierców ma wtedy takie samo prawo do tej nieruchomości, ale żaden samodzielnie nie może nic z nią zrobić, np. sprzedać, przekazać w darowiźnie. Jedynym rozwiązaniem jest tak zwane zniesienie współwłasności, bo każdy ze współwłaścicieli ma prawo wystąpić z wnioskiem o to do sądu rejonowego (właściwego dla miejsca położenia nieruchomości). Opłata sądowa za wniosek (przykładowy wzór poniżej) wynosi 1000 zł lub 300 zł (gdy wniosek jest podpisany przez wszystkich współwłaścicieli i zawiera zgodny projekt podziału nieruchomości).
Wynajem sezonowy

Wynajem sezonowy - co warto wiedzieć?

Wynajem Nieruchomości
Jeśli mieszkasz na terenach wiejskich, po spełnieniu kilku warunków, możesz skorzystać ze zwolnienia od podatku. Pokoje, które będziesz wynajmować turystom, muszą znajdować się w budynku mieszkalnym wchodzącym w skład gospodarstwa rolnego. Nie możesz wynajmować więcej niż 5 pokoi (nie licząc np. kuchni, łazienki). Zwolnienie obejmuje również wyżywienie dla wypoczywających. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą ci w wynajęciu pokoju letnikom.
usuwanie pleśni

Kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania?

Prawa i Obowiązki Wynajmującego
Lokal, w którym mieszkasz jest zagrzybiony, a winę ponoszą za to podrdzewiałe rynny. Z pewnością już nie możesz patrzeć jak woda leje się po ścianie i wsiąka. Kto zatem powinien odgrzybić twoje mieszkanie? Warto zasięgnąć informacji na ten temat, ponieważ zarówno pleśni jak i grzyby mogą stanowić główną przyczynę wielu chorób i infekcji. Pomieszczenia pozbawione światła słonecznego są najbardziej narażone na ich powstawanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci ustalić kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania.
Zakup Domu

Jak uniknąć błędów przy zakupie domu?

Zakup Nieruchomości
Wiele ludzi, kupując dom kieruje się wyłącznie niską ceną. Tylko nieliczni próbują dowiedzieć się dlaczego ta cena jest taka niska oraz zastanawiają się czy to jest dom, który będzie odpowiadał jemu i jego rodzinie. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak uniknąć niektórych błędów przy wyborze i zakupie domu.
sprzedaż mieszkania

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Sprzedaż Nieruchomości
Kupiłeś mieszkanie na kredyt ale z jakiegoś powodu chcesz je sprzedać? Nie ważne czy sprzedajesz bo nie stać cię na utrzymanie, przeprowadzasz się czy potrzebujesz czegoś większego. Mieszkanie kupione na kredyt możesz sprzedać pod warunkiem iż dopełnisz potrzebnych formalności.
Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki
Przeprowadzka często bywa prawdziwym koszmarem. Dopiero, kiedy musisz spakować wszystko, co jest w domu dowiadujesz się ile masz rzeczy. Wiele drobiazgów może się gdzieś zapodziać a ulubiona porcelana stłuc. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zorganizować przeprowadzkę tak by trwała możliwie jak najkrócej i obyła się beż zbędnego bałaganu.
Kredyt mieszkaniowy

Jak wybrać najtańszy kredyt mieszkaniowy 2012?

Kredyty Mieszkaniowe
Rok 2012 przyniósł znaczące zmiany na rynku kredytów mieszkaniowych, z jednej strony banki dostosowały politykę kredytowa do wymogów KNF (Rekomendacja S3) z drugiej strony rynek nieruchomości wykazał się spadkiem ilości transakcji.
Niebo w Photoshopie

Jak podmienić niebo w Photoshopie?·

Fotografia Artystyczna
W tym tutorialu pokażę krok po kroku jak w prosty sposób podmienić niebo na zdjęciu. Aby to zrobić skorzystamy z narzędzia zaznaczenie oraz maski warstwy aby oddzielić niebo od reszty. Na koniec pokażę w jak prosty sposób można ukryć oryginalne niebo i zastąpić je nowym niebem za pomocą narzędzia Mieszanie zaawansowane (Advanced Blending).
kredyt hipoteczny

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyty Mieszkaniowe
Wynajmujesz mieszkanie, mieszkasz z rodzicami, nie masz pieniędzy na kupno mieszkania, zastanów się nad zaciągnięciem kredytu. Korzystając z kredytu hipotecznego możesz uzyskać większą ilość środków pieniężnych na dłuższy okres czasu. Masz jednocześnie gwarancję: na to że bank zachowa tajemnicę o tym jaki kredyt i na co zaciągnąłeś , a także na to że bank nie zmieni warunków udzielenia kredytu i umowy. Nie jest to skomplikowane postępuj zgodnie z naszą instrukcją.