podatek za internet

Jak odliczyć Internet od podatku (własna działalność gospodarcza)?

PIT
Począwszy od rozliczeń za 2013 rok, zmieniają się zasady korzystania z ulgi na internet. Dotyczą one również osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Osoby takie będą mogły skorzystać z ulgi na internet jedynie w dwóch następujących po sobie latach podatkowych, o ile nie robiły tego wcześniej. Innym sposobem jest uwzględnienie wydatków na internet w kosztach prowadzenia działalności, jednak nie każdy ma w tym temacie swobodny wybór. Więcej informacji na temat tego kto i w jakiej formie może odliczyć internet od podatku znajdziesz poniżej.
Rozliczanie PIT-a

Jak rozliczyć PIT 2010 - 2011?

PIT
Rozliczenie rocznego PIT może być dla niektórych prawdziwą udręką. Większość podatników nie ma pojęcia który formularz wybrać, jak odliczyć ulgi, ani jak przekazać 1% podatku na cele dobroczynne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad jak najlepiej rozliczyć się z fiskusem.
Rozliczenia

Jakie są druki i formularze PIT?

PIT
Rozliczenie roczne za 2009 i 2010 r - formularze podatkowe PIT do wydrukowania. Formularze dotyczące dochodów (przychodów) uzyskiwanych od dnia 1 stycznia 2009 r., a także od 1 stycznia 2010 r.
Wypełnianie PIT-a

Jak wypełnić PIT?

Budżet Domowy
Wypełnianie PIT-a nie należy do przyjemności, jednak jeśli użyjemy do tego celu specjalnego programu, sprawa ta stanie się niezwykle prosta - a co najważniejsze zaoszczędzimy sporo czasu. PITy 2007 to najwygodniejszy program do sporządzania rozliczeń rocznych PIT.
Ulgi podatkowe - Internet

Jak odliczyć Internet od podatku?

PIT
Podatnik będący osobą fizyczną, który korzysta z Internetu, może odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci. Choć przepisy w tej kwestii od roku 2014 ulegają zmianie, część z nas wciąż ma prawo do ulgi, choć warunki korzystania z niej są znacznie bardziej restrykcyjne, niż dotychczas. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję kto i jak może odpisać Internet od podatku.
jeden procent podatku

Jak przekazać 1% podatku?

PIT
Jeden procent podatku można przekazać Organizacji Pożytku Publicznego, takiej jak np. hospicjum, dom dziecka, czy schronisko dla zwierząt. Podatnik sam może zdecydować na rzecz jakiej OPP przekazuje swój podatek, ale nie może podzielić go na kilka organizacji.