Kątnik domowy: Czy jest groźny?

Inne Pająki
Widok pająka często wywołuje wstręt lub wręcz strach. Tak się dzieje również w przypadku kątnika domowego, jednego z najczęściej występujących pająków w Polsce. Wiele osób na jego widok wpada w panikę i jak najszybciej próbuje się go pozbyć. Może bowiem osiągnąć dość duże rozmiary. Czy jednak kątnik domowy jest taki groźny? Czy jego ukąszenie może być niebezpieczne dla zdrowia? A może wręcz przeciwnie, nie trzeba się go w ogóle bać? Warto się tego dowiedzieć, gdyż bardzo często możemy spotkać go w swoich domach. Czasem możemy nawet nie wiedzieć, że żyje obok nas. Podpowiadamy, czy kątnik domowy może stwarzać jakieś zagrożenie.

Boisz się myszy i pająków? Potrzebujesz torebki mięty

Myszy
Z pewnością w twojej głowie utrwalony został stereotyp, gdzie myszka lub pająk kroczy po drugiej stronie pokoju, a każdy krzyczy, wskakuje na krzesło, wrzeszcząc na cały dom i czekając na członka rodziny, który przychodzi i bez skrępowania pozbywa się intruza. Być może wydaje się to absurdalne, jednak to prawda.

Dlaczego myszy przychodzą?

Nie myśl, że jest to spowodowane nieposprzątanym mieszkaniem lub czymś, co pozostawiłeś kiedyś w piwnicy. Gryzonie na ogół są padlinożercami, co oznacza, że szukają one schronienia, żywności i pójdą tam, gdzie widzą największe szanse ich znalezienia - a takim miejscem najprawdopodobniej jest między innymi twój dom. Niektóre rzeczy przyciągają myszy do domu. Zaliczyć do nich należy pojemniki na śmieci umieszczone na zewnątrz, kosze na kompost, orzechy i owoce drzew, żywność twojego zwierzaka czy też spichlerze z ziarnami.
pająk w domu

Jak pozbyć się pająków z domu?

Pająki
Niektórzy ludzie postrzegają pająki jako ulubione zwierzątka domowe. Jednak zdecydowana większość woli, by te ośmionożne poczwary trzymały się od nich najdalej, jak to tylko możliwe. Na szczęście pozbycie się ich nie jest wcale takie trudne. Istnieje wiele skutecznych sposobów na zniechęcenie pająków do odwiedzin w naszym domu. Przygotowaliśmy dla was kilka najpopularniejszych. Nie zapomnijcie podzielić się nimi z zaprzyjaźnionymi arachnofobami.
Akwarium dla żółwia wodno lądowego

Jak urządzić akwarium dla żółwia wodno-lądowego?

Żółwie

Żółwie są bardzo słodkimi i interesującymi zwierzętami, które nie wymagają żadnych zabaw ani innych interakcji z człowiekiem. Mają jednak swoje podstawowe potrzeby, które musimy spełnić, aby były zdrowe i szczęśliwe.

żółwie wodne

Jak karmić żółwia wodnego?

Żółwie
Prawidłowa dieta żółwia ma olbrzymie znaczenie. Wielu niedoświadczonych hodowców karmi żółwie jedynie suchym pokarmem i sałatą. Jest to wielki błąd gdyż może się pojawić niedobór różnych składników odżywczych przez co żółw straci chęć do życia i zacznie chorować. Zasada karmienia żółwi wodnych jest jedna – należy karmić je tym co występuje w ich naturalnym środowisku.
Żółw

Jak dbać o żółwia?

Żółwie
Opieka nad żółwiami wydaje się być znacznie prostsza niż opieka nad innymi zwierzętami domowymi jednak również one wymagają dużo czasu i pieniędzy.