4 porady jak opiekować się rybką

Gatunki Ryb
Jeżeli myślisz o zaopiekowaniu się rybką to mamy dla ciebie kilka rad o których powinieneś pamiętać przy posiadaniu tych uroczych stworzeń. Jednym z najczęściej kupowanych gatunków rybek akwariowych jest Bojownik. Wspaniały, kolorowy okaz, który będzie nie tylko pupilem, ale odpowiednio zadbany stanie się również ozdobą pomieszczenia.
Karp - Dzień Ryby

Jak obchodzić Dzień Ryby?

Zdrowie Ryb
Od 2003 r., 20 grudnia organizowany jest Dzień Ryby. Tego dnia uczestnicy podczas akcji ulicznych próbują przekonać innych, że ryby również odczuwają ból i nie są przedmiotami. Jest to święto znane niestety jedynie przez wąskie grono odbiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się ciekawostek na temat Dnia Ryby. Wbrew pozorom jest to bardzo ciekawe święto, o którym zdecydowanie za mało się mówi. Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat tego niezwykłego święta.
Korzeń do akwarium

Jak przygotować korzeń do akwarium?

Akwaria
Korzeń do akwarium można kupić w sklepie zoologicznym lub samemu poszukać. W każdym przypadku przed włożeniem go do akwarium należy go wcześniej odpowiednio spreparować.
akwarium

Jak uszczelnić akwarium?

Akwaria
Nieszczelne akwarium może stanowić duży problem. Większość wycieków to tylko niewielkie rozszczelnienia i nie grozi to szybkim zalaniem pomieszczenia, w którym przetrzymujemy akwarium. Jednak jeżeli nie zadziałamy jak najszybciej i nie uszczelnimy wycieku, może się on nieco powiększyć, a z czasem będzie narastał. Nie chodzi tu tylko o marnotrawstwo wody, ale także o skutki i szkody, jakie może ona wyrządzić wyciekając z akwarium. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak sprawnie i skutecznie rozwiązać ten problem.
akwarium

Jak wymieniać wodę w akwarium?

Rybki Akwariowe
Jednym z największych błędów popełnianych przez właścicieli akwarium jest wymienianie całej wody na raz. Wymiana wody nie jest taka prosta jakby się wydawało. Wymaga ona sporo pracy oraz czasu. Poniżej przedstawiamy rady i wskazówki w jaki sposób prawidłowo wymienić wodę w akwarium.
Glony w akwarium

Jak uniknąć glonów w akwarium?

Akwaria
Każdego właściciela akwarium prędzej czy później czeka walka z glonami. Niektóre typy glonów są naturalne i zdrowe, jednak ich nadmiar wygląda nieładnie i może okazać się niebezpieczny dla rybek i roślin w akwarium.
złote rybki

Jak karmić złote rybki?

Karmienie Rybek Akwariowych
Złote rybki są jednymi z najczęściej kupowanych rybek przez ludzi. Nie są one drogie i nie wymagają wielkiej troski, a ich pielęgnacja jest dość łatwa. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat karmienia złotych rybek.
akwarium

Jak urządzić akwarium?

Akwaria
Akwarium może być doskonałą ozdobą twojego domu. Odpowiednie przygotowanie akwarium zapewni twoim rybkom bezpieczne środowisko życia i pomoże utrzymać czystość. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić akwarium.
napowietrzanie akwarium

Jak napowietrzać akwarium?

Akwaria
Powietrze w akwarium jest niezwykle ważne. Bez niego nie ma mowy by ryby prawidłowo rosły. Im więcej jest rybek w akwarium tym więcej zużywają tlenu potrzebne jest więc napowietrzanie wody. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak można napowietrzać wodę w akwarium.
Bojownik

Jak karmić bojownika?

Karmienie Rybek Akwariowych
Jeżeli chcesz hodować bojowniki musisz przede wszystkim zapamiętać, że są to ryby mięsożerne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak i czym należy karmić bojownika.