rodzina na biwaku

Jak spakować się na biwak?

Pakowanie
Wakacje na biwakowisku mogą być ogromną frajdą dla całej rodziny. Sprawdź jednak, o co musisz wcześniej zadbać i jak się przygotować. To, co się liczy na rodzinnych biwakach pod namiotem, to oczywiście świetna zabawa! Żeby jednak tak było, trzeba się przygotować, bo na łonie natury będziesz pozbawiony większości „zdobyczy cywilizacji”. Przy pakowaniu się na takie wyjazdy istnieje podstawowa zasada – weźcie tyle rzeczy, ile będziecie mogli przenieść na plecach. Nawet jeżeli jedziecie samochodem, to możecie nie podjechać pod samo biwakowisko. Przedsionki namiotów też mają ograniczoną przestrzeń. Dobre przygotowanie takiej wycieczki oszczędzi Wam potem nerwów.
Na plaży

Czego nie należy robić na plaży?·

Weekendowe
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać jak irytujące mogą być resztki piasku strzepywane z koca sąsiada, przy akompaniamencie „Ona tańczy dla mnie” i towarzystwie artystycznie rozrzuconych opakowań po chipsach i plastikowych butelek. Jeśli nie chcesz popełnić plażowego faux pax przeczytaj poniższe wskazówki.

Jak schłodzić piwo bez lodówki?·

Żeglarstwo
Czy zdarzyło ci się kiedyś wyjechać pod namioty, na camping czy na łódkę i z przerażeniem stwierdzić, że piwo, które ze sobą zabrałeś jest ciepłe? Lodówka turystyczna się przydaje, jednak nie przejmuj się - nie jest ona konieczna. Jak zatem schłodzić piwo bez niej? To proste! Poniżej przedstawiam 5 sposobów na schłodzenie piwa bez lodówki.

Triki i sztuczki przydatne pod namiotem lub na campingu

Ogólne porady
Lato to najlepszy czas na wyjazdy, wycieczki i przeżywanie przygód. Takie przygody zdecydowanie zapewnia wyjazd pod namiot, na camping czy survival. Spędzanie czasu na łonie natury jest przyjemne, kształtuje charakter i uczy zaradności, ale nie jest proste. Przed takim wyjazdem warto się przygotować i poznać kilka rad i sztuczek ułatwiających spędzanie czasu na campingu lub pod namiotem.
lodowy hotel

Jak spędzić noc w lodowym hotelu?

Romantyczna podróż
Lodowy hotel jest unikatowy z dwóch tylko powodów: jest cały z lodu i co roku wygląda inaczej. Jeśli lubisz mroźne skandynawskie klimaty, pobyt w takim hotelu będzie dla Ciebie ogromnym przeżyciem. W końcu nie każdy spał na bryłach lodu w minusowej temperaturze. Hotele lodowe budowane są z lodu i śniegu na ziemi, bądź na zamarzniętych rzekach.
święta na plaży

Jak spędzić święta poza domem?

Hotele
Coraz więcej osób w okresie świątecznym opuszcza swoje domostwa i całymi rodzinami wyruszają w polskie góry, czy nad morze, lub nawet za granicę. Nie każdy marzy o tym, by święta spędzać każdego roku w jednym miejscu, zbyt wiele czasu poświęcając przygotowaniu potraw. Jednak nie każdy, kto chce wyjechać, wie jak się do tego zabrać. Oto kilka zasad, o których warto pamiętać podczas planowania wyjazdu świątecznego.
plaża w Malezji

Jak znaleźć tanie noclegi w Malezji?

Azja
Wybierasz się do Malezji jednak nie chcesz wydawać majątku? Wbrew pozorom wyjazd do tego kraju nie jest bardzo drogi pod warunkiem, że samodzielnie znajdziesz przelot oraz nocleg.
Riwiera Francuska

Jak znaleźć nocleg na Francuskiej Riwierze?

Europa
Riwiera Francuska, turystyczny kurort i miejsce wypoczynkowe na południu Francji to cudowne plaże i niesamowicie dobra pogoda. Przez wieki Côte d’Azur było miejscem odwiedzanym przez sławnych i bogatych, ale to nie znaczy, że nie ma tam miejsca dla podróżnych z mniejszym budżetem.
podróżowanie z plecakiem

Jak podróżować z plecakiem?

Backpacking
Planujesz wybrać się na jakąś dłuższą wycieczkę, ale nie chcesz korzystać z ofert biur podróży. Chcesz, aby podróż wyszła jak najtaniej, wybierasz się więc na własną rękę, z plecakiem, tzw. backpacking. Ale pojawia się problem. Nie wiesz jak sobie taką wycieczkę zorganizować, a przede wszystkim co ze sobą zabrać, aby było lekko, ale jednocześnie żeby niczego Ci już na miejscu nie zabrakło. Poniżej przeczytasz jak sobie poradzić z wycieczką w pojedynkę.
namiot

Jak wybrać namiot?

Pola namiotowe
Namioty można kupić w każdym rozmiarze i kolorze. Ten najlepszy na świecie dla kogoś, niekoniecznie będzie najlepszy dla Ciebie. Nie daj się zwieść. Możesz oczywiście polegać na opinii znajomych, ale i tak ostateczna decyzja należy do Ciebie. Oto kilka rad, jak wybrać odpowiedni namiot idealny do naszych potrzeb.