rodzina na biwaku

Jak spakować się na biwak?

Pakowanie
Wakacje na biwakowisku mogą być ogromną frajdą dla całej rodziny. Sprawdź jednak, o co musisz wcześniej zadbać i jak się przygotować. To, co się liczy na rodzinnych biwakach pod namiotem, to oczywiście świetna zabawa! Żeby jednak tak było, trzeba się przygotować, bo na łonie natury będziesz pozbawiony większości „zdobyczy cywilizacji”. Przy pakowaniu się na takie wyjazdy istnieje podstawowa zasada – weźcie tyle rzeczy, ile będziecie mogli przenieść na plecach. Nawet jeżeli jedziecie samochodem, to możecie nie podjechać pod samo biwakowisko. Przedsionki namiotów też mają ograniczoną przestrzeń. Dobre przygotowanie takiej wycieczki oszczędzi Wam potem nerwów.
Na plaży

Czego nie należy robić na plaży?·

Weekendowe
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać jak irytujące mogą być resztki piasku strzepywane z koca sąsiada, przy akompaniamencie „Ona tańczy dla mnie” i towarzystwie artystycznie rozrzuconych opakowań po chipsach i plastikowych butelek. Jeśli nie chcesz popełnić plażowego faux pax przeczytaj poniższe wskazówki.

Jak schłodzić piwo bez lodówki?·

Żeglarstwo
Czy zdarzyło ci się kiedyś wyjechać pod namioty, na camping czy na łódkę i z przerażeniem stwierdzić, że piwo, które ze sobą zabrałeś jest ciepłe? Lodówka turystyczna się przydaje, jednak nie przejmuj się - nie jest ona konieczna. Jak zatem schłodzić piwo bez niej? To proste! Poniżej przedstawiam 5 sposobów na schłodzenie piwa bez lodówki.
Riwiera Francuska

Jak znaleźć nocleg na Francuskiej Riwierze?

Europa
Riwiera Francuska, turystyczny kurort i miejsce wypoczynkowe na południu Francji to cudowne plaże i niesamowicie dobra pogoda. Przez wieki Côte d’Azur było miejscem odwiedzanym przez sławnych i bogatych, ale to nie znaczy, że nie ma tam miejsca dla podróżnych z mniejszym budżetem.
plaża w Malezji

Jak znaleźć tanie noclegi w Malezji?

Azja
Wybierasz się do Malezji jednak nie chcesz wydawać majątku? Wbrew pozorom wyjazd do tego kraju nie jest bardzo drogi pod warunkiem, że samodzielnie znajdziesz przelot oraz nocleg.
podróżowanie z plecakiem

Jak podróżować z plecakiem?

Backpacking
Planujesz wybrać się na jakąś dłuższą wycieczkę, ale nie chcesz korzystać z ofert biur podróży. Chcesz, aby podróż wyszła jak najtaniej, wybierasz się więc na własną rękę, z plecakiem, tzw. backpacking. Ale pojawia się problem. Nie wiesz jak sobie taką wycieczkę zorganizować, a przede wszystkim co ze sobą zabrać, aby było lekko, ale jednocześnie żeby niczego Ci już na miejscu nie zabrakło. Poniżej przeczytasz jak sobie poradzić z wycieczką w pojedynkę.
namiot

Jak wybrać namiot?

Pola namiotowe
Namioty można kupić w każdym rozmiarze i kolorze. Ten najlepszy na świecie dla kogoś, niekoniecznie będzie najlepszy dla Ciebie. Nie daj się zwieść. Możesz oczywiście polegać na opinii znajomych, ale i tak ostateczna decyzja należy do Ciebie. Oto kilka rad, jak wybrać odpowiedni namiot idealny do naszych potrzeb.
tanie podróże

Jak podróżować taniej?

Hotele
Bardzo dużo osób podróżuje publicznymi środkami transportu. Jest to alternatywna na stanie w korkach i astronomiczne ceny paliw. Niestety ceny biletów również powoli idą w górę. Co zrobić? Bądź świadomy swoich praw i korzystaj ze zniżek. Rezerwuj bilety, łap okazje. Czytając ten artykuł dowiesz się jak tanio podróżować.
Wakacje

Jak wybrać biuro podróży?

Hotele
Wakacje już niebawem. Zaczną się wyjazdy nad ciepłe morza i wysokie góry. Ale jeżeli nie na własną rękę to jakie biuro podróży wybrać? Na co zwracać uwagę i co może się przydać?

Triki i sztuczki przydatne pod namiotem lub na campingu

Ogólne porady
Lato to najlepszy czas na wyjazdy, wycieczki i przeżywanie przygód. Takie przygody zdecydowanie zapewnia wyjazd pod namiot, na camping czy survival. Spędzanie czasu na łonie natury jest przyjemne, kształtuje charakter i uczy zaradności, ale nie jest proste. Przed takim wyjazdem warto się przygotować i poznać kilka rad i sztuczek ułatwiających spędzanie czasu na campingu lub pod namiotem.