PKP

Jak kupić bilet PKP?

Ogólne porady
"Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet". Ponadczasowy hit Maryli Rodowicz opowiada o jej podróży marzeń, jednakże, osobie twardo stąpającej po ziemi, wypada mieć przy sobie i bagaż i bilet. Jak kupić bilet PKP? Gdzie kupić bilet PKP? Jak kupować bilety na PKP? Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Co można zabrać do samolotu? Miniporadnik dla podróżujących

Ogólne porady
Każdy, kto choć raz podróżował samolotem, wie, że cena biletu (szczególnie tanich linii lotniczych) nie pozwala nam na zabranie dużej ilości bagażu. Bez dodatkowych opłat możemy wziąć wyłącznie tak zwany bagaż podręczny. Dla tych osób, które pierwszy raz lecą samolotem, kłopotliwe mogą okazać się również zasady dotyczące przewożenia różnego rodzaju produktów. By nieco ułatwić im pierwszą podróż, przygotowaliśmy specjalny miniporadnik, który podpowiada, co możemy zabrać do samolotu do konkretnego bagażu.
bagaż w samolocie

Jak spakować się do USA?

Pakowanie
Czy myśl o pakowaniu się i dziewięciogodzinnym locie do USA napawa cię przerażeniem? Czy podróżowanie na takie odległości z małym dzieckiem wydaje się karkołomnym wyczynem? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, mamy dla was kilka rad, które umilą i co najważniejsze uproszczą życie podróżującym.
łańcuch rowerowy

Jak wyczyścić łańcuch rowerowy?

Ogólne przygotowania do podróży
Zbliża się sezon letni. Na ulicach pojawi się coraz więcej rowerów. Jednak przed wyciągnięciem jednośladu z piwnicy należy doprowadzić go do porządku. Podstawową rzeczą jest wyczyszczenie łańcucha, ponieważ jest podstawą funkcjonowania roweru. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące czyszczenia i naoliwiania łańcucha rowerowego.
Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
pies w podróży

Jak podróżować z psem?

Podróż samochodem
Podróżowanie z psiakiem drogą lądową jest dużo tańsze, niż rejs samolotem. Większość ludzi wybiera więc tą pierwszą opcję. Ale nie tylko cena odgrywa tu dużą rolę. Podczas podróży samochodem czy pociągiem dużo łatwiej jest kontrolować swojego pupila i mamy większe szanse, że psiak się nie rozchoruje i nie zestresuje wiedząc, że jesteśmy obok. Poniżej prezentujemy kilka rad jak prawidłowo i bezpiecznie podróżować z ukochanym czworonogiem.
choroba morska

Jak zapobiec chorobie morskiej?

Rejs statkiem
Jeśli kiedyś zdarzyło Ci się doświadczyć choroby morskiej, lub widziałeś jak cierpią na nią inni, pewnie wiesz jak się z nią obchodzić. Ale jeśli nie masz takiej wiedzy, to musisz pamiętać, że jest to wiedza bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli się wybierasz na rejs statkiem. Istnieje wiele sposobów na chorobę morską. Jednak najlepiej zapobiegać niż leczyć. Oto jak można to zrobić.
bilet lotniczy

Jak znaleźć najtańsze loty?

Inne typy podróży
Mimo coraz większej popularności podróżowania samolotem, zakup biletu lotniczego nadal jest dla większości ludzi dość poważnym wydatkiem. Jeśli jednak poświęcimy nieco więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniego przelotu i porównywanie ofert, najprawdopodobniej uda nam się znaleźć bilet w dużo tańszej cenie, niż normalnie.
Samolot.

Jak przygotować się do podróży samolotem?

Planowanie podróży
Biura podróży organizują coraz częściej podróże do różnych krajów samolotem, ponieważ są obecnie najszybszym środkiem transportu i są coraz niższe ceny biletów (ze względu na duży popyt możemy dostać bardzo tanie bilety lotnicze). W związku z powyższym naprawdę warto zacząć podróżować samolotem. Niewątpliwie, pierwszy lot może być ogromnym i zarazem stresującym przeżyciem dla każdego z nas. Obawiamy się, że nie zdążymy na samolot, zastanawiamy się czy właściwie spakowaliśmy bagaż, czy przewozimy rzeczy dozwolone w danym kraju, jak odczytać bilet, kiedy zaczyna się odprawa... Wątpliwości i obawy mogą narastać w naszej głowie. Dlatego przedstawiamy jak należy przygotować się do podróży samolotem.