PKP

Jak kupić bilet PKP?

Ogólne porady
"Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet". Ponadczasowy hit Maryli Rodowicz opowiada o jej podróży marzeń, jednakże, osobie twardo stąpającej po ziemi, wypada mieć przy sobie i bagaż i bilet. Jak kupić bilet PKP? Gdzie kupić bilet PKP? Jak kupować bilety na PKP? Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Co można zabrać do samolotu? Miniporadnik dla podróżujących

Ogólne porady
Każdy, kto choć raz podróżował samolotem, wie, że cena biletu (szczególnie tanich linii lotniczych) nie pozwala nam na zabranie dużej ilości bagażu. Bez dodatkowych opłat możemy wziąć wyłącznie tak zwany bagaż podręczny. Dla tych osób, które pierwszy raz lecą samolotem, kłopotliwe mogą okazać się również zasady dotyczące przewożenia różnego rodzaju produktów. By nieco ułatwić im pierwszą podróż, przygotowaliśmy specjalny miniporadnik, który podpowiada, co możemy zabrać do samolotu do konkretnego bagażu.
bagaż w samolocie

Jak spakować się do USA?

Pakowanie
Czy myśl o pakowaniu się i dziewięciogodzinnym locie do USA napawa cię przerażeniem? Czy podróżowanie na takie odległości z małym dzieckiem wydaje się karkołomnym wyczynem? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, mamy dla was kilka rad, które umilą i co najważniejsze uproszczą życie podróżującym.
Podróż pociągiem

Jak zabić nudę w podróży pociągiem?

Transport publiczny
Podróż koleją potrafi dłużyć się niemiłosiernie, zwłaszcza kiedy trwa dłużej niż powinna, a to – jak wiemy – nierzadkie. Jak sobie zatem uprzyjemnić podróż i pozornie skrócić czas jej trwania, zwłaszcza, jeżeli ma trwać kilka godzin?
płyny i żele w samolocie w bagażu podręcznym

Jak spakować płyny i żele do bagażu podręcznego?

Ochrona na lotnisku
Zanim przystąpisz do pakowania bagażu podręcznego do samolotu, musisz wiedzieć, że zabronione jest przewożenie luzem artykułów w płynie, paście czy w żelu. Wszystkie tego typu produkty muszą być zapakowane w przeźroczysty, szczelnie zamykany, foliowy worek (woreczki strunowe).
Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
pies w podróży

Jak podróżować z psem?

Podróż samochodem
Podróżowanie z psiakiem drogą lądową jest dużo tańsze, niż rejs samolotem. Większość ludzi wybiera więc tą pierwszą opcję. Ale nie tylko cena odgrywa tu dużą rolę. Podczas podróży samochodem czy pociągiem dużo łatwiej jest kontrolować swojego pupila i mamy większe szanse, że psiak się nie rozchoruje i nie zestresuje wiedząc, że jesteśmy obok. Poniżej prezentujemy kilka rad jak prawidłowo i bezpiecznie podróżować z ukochanym czworonogiem.
bilet lotniczy

Jak znaleźć najtańsze loty?

Inne typy podróży
Mimo coraz większej popularności podróżowania samolotem, zakup biletu lotniczego nadal jest dla większości ludzi dość poważnym wydatkiem. Jeśli jednak poświęcimy nieco więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniego przelotu i porównywanie ofert, najprawdopodobniej uda nam się znaleźć bilet w dużo tańszej cenie, niż normalnie.
Samolot.

Jak przygotować się do podróży samolotem?

Planowanie podróży
Biura podróży organizują coraz częściej podróże do różnych krajów samolotem, ponieważ są obecnie najszybszym środkiem transportu i są coraz niższe ceny biletów (ze względu na duży popyt możemy dostać bardzo tanie bilety lotnicze). W związku z powyższym naprawdę warto zacząć podróżować samolotem. Niewątpliwie, pierwszy lot może być ogromnym i zarazem stresującym przeżyciem dla każdego z nas. Obawiamy się, że nie zdążymy na samolot, zastanawiamy się czy właściwie spakowaliśmy bagaż, czy przewozimy rzeczy dozwolone w danym kraju, jak odczytać bilet, kiedy zaczyna się odprawa... Wątpliwości i obawy mogą narastać w naszej głowie. Dlatego przedstawiamy jak należy przygotować się do podróży samolotem.