obrażona żona

Mąż zapomina o urodzinach i rocznicy - jak to zmienić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Pamięć o ważnych datach scala związek. Wprowadza miły nastrój święta, który pozwala zapomnieć o codziennych troskach i przypomnieć, że dla kogoś jesteśmy ważni. Niestety wiele osób, a szczególnie panów, ma problemy z zapamiętaniem daty rocznicy ślubu czy urodzin. Zdarzają się i tacy, którzy nie są pewni daty urodzenia swojego dziecka. Czy można jakoś temu zaradzić?
podróż poślubna

Jak zaplanować podróż poślubną?

Miodowy miesiąc
Podróż poślubna jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla małżonków. Mają oni wtedy czas wreszcie nacieszyć się sobą oraz pozbyć się stresu związanego ze ślubem. Podróż poślubną warto zaplanować wcześniej, aby uniknąć wszelkich napięć i niedopowiedzeń. Czytając ten artykuł dowiesz się jak zorganizować tani i niezapomniany miesiąc miodowy.
Rocznica ślubu

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Rocznice ślubu
Jeżeli Twoi rodzice lub znajomi wkrótce będą obchodzić rocznicę ślubu, musisz pomyśleć o nieco bardziej wyszukanym prezencie. Najlepiej, jeśli będzie on służył małżonkom przez lata, przypominał wspólnie spędzone chwile, lub po prostu był przydatny. Pamiętaj, że to niezwykła chwila w życiu tych dwojga ludzi i nie warto jej psuć źle dobranym prezentem. Oto kilka wskazówek, jaki prezent najlepiej wybrać na rocznicę ślubu.
młoda para

Jak spędzić noc poślubną?

Noc poślubna
Noc poślubna od pokoleń traktowana była w wyjątkowy sposób. Przypisywało się jej szczególne znaczenie. Była to bowiem noc podczas której świeżo poślubieni małżonkowie po raz pierwszy uprawiali ze sobą seks. Jednak z czasem czystość przedmałżeńska straciła na wartości i w dzisiejszych czasach rzadko która para nie uprawia seksu przedmałżeńskiego. Mimo wszystko nie oznacza to, iż noc poślubna nie powinna być wyjątkowa. Powinna! Powinniście oboje sprawić, by była warta zapamiętania. Po raz pierwszy będziecie kochać się jako mąż i żona. Jak to zrobić, aby noc poślubna była niezapomniana? Oto kilka sugestii.
podróż poślubna

Gdzie nie jechać w podróż poślubną?

Miodowy miesiąc
Każdy marzy o tym, aby jego dzień ślubu był wyjątkowy. Jednak, by stworzyć niezapomnianą ceremonię ślubną, trzeba poświęcić na jej przygotowanie dużo czasu i energii. To naprawdę wyczerpujące wyzwanie! Dlatego większość par z utęsknieniem czeka na podróż poślubną i planuje spędzić ją w romantycznych i zapierających dech w piersiach zakątkach świata. I słusznie! Podróż poślubna to romantyczne chwile, momenty szczególnych uniesień, miłosne wyznania, pozostające w sercu wspomnienia. Niestety nie wszędzie podróż poślubna może przebiegać zgodnie z tym scenariuszem. Jeśli nie chcecie, aby Wasz miesiąc miodowy okazał się katastrofą, weźcie sobie do serca kilka rad o tym, gdzie nie powinno spędzać się podróży poślubnej:
obrączki

Jakie dokumenty należy wymienić po ślubie?

Para Młoda
Jeśli myśleliście, że dzień sakramentalnego „tak” jest dla Was końcem stresu i biegania, niestety grubo się myliliście. Teraz czeka Was jeszcze bieganie po wszelkiej maści urzędach w których należy wymienić najważniejsze dokumenty lub zaktualizować dane. Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza kobiet, ponieważ przyjmują one często nazwisko męża. Panowie zaś muszą dokonać niezbędnych zmian w przypadku gdy zmienili miejsce zameldowania. Czym więc należy zająć się po kolei. Najpierw należy odebrać akt ślubu z Urzędu Miasta właściwego dla parafii w której ślubowaliśmy. Pierwsze egzemplarze aktu dostaniemy nieodpłatnie.
Rocznica ślubu

Jak wybrać prezent na pierwszą rocznicę ślubu?

Rocznice ślubu

Powszechnie istnieje wykaz prezentów, które powinny być dawane za każdy rok małżeństwa. Pierwsza rocznica to inaczej papierowa rocznica ślubu. Tradycyjnym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu jest zatem coś związanego z papierem. Mężowie i żony mogą obdarowywać się np. książkami, wierszami miłosnymi czy grafiką na papierze. Tak naprawdę może być trudno znaleźć coś odpowiedniego związanego z papierem, ale jakie to jest romantyczne. Mam dla ciebie kilka papierowych pomysłów, aby tradycji stało się zadość.

rocznica ślubu

Jak uczcić rocznicę ślubu?

Rocznice ślubu
Nie macie pomysłu na rocznicę ślubu? Znudziło wam się tradycyjne zamawianie stolika w restauracji lub wyjście do kina? Chcielibyście spędzić ten dzień wyjątkowo? Oto kilka propozycji nietypowych randek w rocznicę ślubu.