Znaczenie ozdób w ślubnej biżuterii

Biżuteria
Biżuteria ślubna od wieków uznawana jest za jeden z najważniejszych elementów garderoby panny młodej. Kamieniom, z których jest wykonana, przypisuje się różnorodne symbole przepowiadające przyszłość małżonkom. Przesądy ślubne głoszą, że każdy element, który zdobi biżuterię panny młodej, niesie ze sobą inną przepowiednię. Diament na przykład oznacza wieczną miłość w małżeństwie, a perły przynoszą pecha. Przypominamy najpopularniejsze kamienie i ozdoby biżuterii ślubnej oraz tłumaczymy, jakie wróżby niosą dla przyszłych małżonków.
grzebień do włosów z kwiatami

Jak zrobić grzebień do włosów z kwiatami?

Fryzury okolicznościowe
Udekorowany materiałowymi kwiatami grzebień może stanowić wspaniałą ozdobę dla Panny Młodej i/lub druhen. Doskonale będzie również pasował do zwiewnych letnich sukienek, kwiecistych bluzek czy spodni „floral”. Wykonanie takiej ozdoby do włosów jest wbrew pozorom bardzo proste. Instrukcję krok po kroku znajdziesz poniżej.

50 niebanalnych bukietów bez kwiatów

Akcesoria Ślubne
Ludzie od naprawdę dawna wręczają kwiaty. Jest mnóstwo okazji by obdarować kogoś bukietem: urodziny, imieniny, śluby wesela, komunie, święta, ważne uroczystości, świętowanie sukcesów... Trzeba przyznać, że kwiaty są prezentem uniwersalnym i sprawdzonym, ale nieco nudnym. Czasami można je zastąpić czymś innym, ciekawszym. Kwiatowe bukiety są też nieodzownym elementem wesel i dekoracji sal. Ale zarówno dekoracja stołu, jak i ślubny bukiet nie muszą składać się z kwiatów. Bez względu na to z jakiego powodu i na jaką okazję planowałeś kupić kwiatowy bukiet, zapraszam do artykułu, w którym z pewnością znajdziesz alternatywę dla kwiatów.
Wiązanie krawata krok po kroku Eldredge

Jak zawiązać krawat - węzeł Eldredge?

Krawaty
Węzeł Eldredge na krawacie wygląda bardzo elegancko i ozdobnie. Nie jest on taki skomplikowany jakby się wydawało - zwłaszcza jeśli skorzystamy z poniższej instrukcji.
Butonierka z kwiatów

Jak zrobić butonierkę z kwiatów?

Akcesoria Ślubne
Na wyjątkowe okazje elegancki mężczyzna umieszcza w butonierce kwiaty. Na weselu może być to drobny bukiecik pod kolor bukietu panny młodej. Aby własnoręcznie wykonać taką ozdobę, prześledź poniższe kroki.
Suknia ślubna

Jak dobrać suknię ślubną do figury?

Suknia Ślubna
Niebawem zostaniesz panną młodą i nie wiesz jaką suknie wybrać? To jeden z najpowszechniejszych dylematów wielu kobiet i nie jednej z nas spędził sen z powiek. Chcemy, by ten szczególny dzień, jakim jest ślub przebiegł idealnie. Chyba nie ma nic egoistycznego w tym, że pragniemy wyglądać pięknie i wzbudzać zachwyt. Już teraz możesz się dowiedzieć, w jaki sposób dobrać suknie ślubną do sylwetki i wyglądać tego dnia olśniewająco.
druhny

Jak wybrać sukienki dla druhen?

Suknie dla Druhen
Druhny panny młodej to zwykle jej najlepsze przyjaciółki, siostry czy kuzynki. Są to osoby bliskie pannie młodej, które są z nią na dobre i na złe, dlatego panna młoda powinna wybrać takie suknie, które przypadłyby do gustu i jej i druhnom.
suknia ślubna

Jak wybrać suknię ślubną?

Specjalne okazje
Gratulację z okazji ślubu! Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której pomyślałaś przygotowując się do tego wydarzenia była suknia. Ślub to wyjątkowy moment, w którym para decyduje się na dalsze życie razem. Tego dnia panna młoda powinna wyglądać olśniewająco. Podstawą jest odpowiednio dobrana suknia. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak wybrać suknię ślubną.
Fryzura weselna

Jak się uczesać na wesele?

Fryzury Ślubne
Każda przyszła panna młoda staje przed wieloma trudnymi wyborami, które potrafią spędzić prawdziwy sen z powiek. Przecież każda kobieta chce w dniu ślubu wyglądać pięknie i błyszczeć niczym księżniczka nie tylko prze ukochanym, ale również przed rodziną i znajomi. Wybór fryzury ślubnej stanowi bardzo istotną kwestię, szczególnie jeśli mamy włosy długie i niesforne. Fryzura powinna być nie tylko piękna, ale również wygodna i trwała.
Suknie ślubne moda 2013

Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?

Suknia Ślubna
Wybór sukni ślubnej to dla wielu panien młodych najważniejszy element przygotowań do ślubu. Jak zatem wybrać odpowiednią dla siebie kreację? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej!