Jaki kupić prezent na wieczór panieński?

Wieczór Panieński
Wieczór panieński to wyjątkowa okazja – symboliczne pożegnanie stanu panieńskiego. W gronie przyjaciółek i bliskich kobiet z rodziny przyszła panna młoda świętuje ostatnie dni „wolności”. Najczęściej wieczór panieński wiąże się z imprezą taneczną w lokalu lub w domu, mogą mu towarzyszyć zabawne konkursy i inne atrakcje, np. rejs statkiem czy zaproszenie striptizerów. Coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie wydarzenia w innym mieście, a nawet kraju. Najważniejsza jest jednak dobra atmosfera i zgrane grono uczestników. Przyszła panna młoda jest też obdarowywana symbolicznymi prezentami na nową drogę życia. Podpowiadamy, jaki prezent kupić z okazji wieczoru panieńskiego.
ślub

Jak podziękować gościom weselnym?

Zwyczaje Ślubne
W jaki sposób możemy odwdzięczyć się gościom, którzy byli na naszym weselu? Jeśli nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i nie przygotowaliśmy drobnych prezentów do wręczenia w trakcie wesela, możemy się zrewanżować później. Dobrym pomysłem są specjalne karty z podziękowaniami, które wyślemy pocztą. Co w nich napisać? Jaki upominek dołączyć? Oto kilka propozycji.

Przesądy ślubne i weselne

Przesądy Ślubne
Każdy z nas uważa, że ślub to wyjątkowy dzień i nic, ani nikt nie może go nam zepsuć. Wszystko zawsze musi być "dopięte na ostatni guzik". Wielu z nas jednak wierzy w przesądy związane ze ślubem, czy też weselem. Boimy się tego "jak diabeł święconej wody" i nie możemy dopuścić do siebie myśli, że coś może się nie udać. Bywamy więc ostrożni i sięgamy do "wielkiej księgi z zabobonami". Oto kompletna lista przesądów dotyczących ślubu i wesela. Przeczytajcie!
Goście weselni

Jak być doskonałym gościem weselnym?

Ślubny savoir-vivre
Savoir vivre czyli dobre maniery obowiązują wszędzie i zawsze. Idziesz na wesele i nie jesteś pewna co wypada a co nie? Poniżej znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zachować klasę na weselu.
Obowiązki druhny

Jak się wywiązać z obowiązków druhny?

Zwyczaje Ślubne
Zadania i obowiązki druhny to nie tylko ładne wyglądanie u boku Panny Młodej. Jeśli będziesz druhną na weselu to musisz się przygotować na to, że oprócz zabawy czeka cię kilka zadań do wykonania. Poniżej znajdziesz listę obowiązków i zadań za które odpowiedzialne są druhny.
upominki dla gości weselnych

Jakie można przygotować upominki dla gości weselnych?

Dekoracje Weselne
Bardzo ciekawą i miłą modą, jest szykowanie przez młodą parę małych upominków dla weselnych gości. W ten sposób, młodzi wyrażają wdzięczność za przybycie na wesele i pokazują gościom, ze są naprawdę mile widziani. Moda ta panuje od niedawna, ale warto uczynić z niej tradycję, każdy z gości będzie ciepło wspominał przyjęcia, na którym czuł się chciany i doceniony. Tymi małymi paczuszkami, powinniśmy się zająć już na miesiąc przed planowanym weselem.
rodzice

Jak podziękować rodzicom na weselu?

Zwyczaje Ślubne
Istnieje zwyczaj weselny, zgodnie z którym, w czasie wesela przerywa się na chwile zabawę, aby młodzi małżonkowie mogli podziękować rodzicom za wychowanie i dotychczasową opiekę. Jest to wzruszający moment, podczas którego nawet najbardziej zatwardziali ojcowie upuszczają łezkę szczęścia i wzruszenia. Ostatnio coraz częściej młode pary odchodzą od tego zwyczaju i albo składają rodzicom krótkie podziękowania w domu, albo nie robią tego wcale. Pamiętajmy, że rodzice poświęcili dla nas wszystko, abyśmy mogli dojść do tego etapu i taki przyjazny gest z naszej strony na pewno sprawi im przyjemność.
niebieska podwiązka

Jakie są przesądy ślubne?

Zwyczaje Ślubne
Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Cały rok przygotowań, nerwy i stres, a na koniec wielka i radosna impreza. Nic dziwnego, że wokół tego wydarzenia narosła cała masa legend i przesądów. Oczywiście ślepa wiara w te przekonania jest niewskazana, ale zachowanie choć małej ostrożności na pewno nie zaszkodzi.
Pomysł na coś niebieskiego na ślub

Pomysły na coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego, coś nowego·

Zwyczaje Ślubne
„Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego". Ta ślubna tradycja pochodzi z epoki wiktoriańskiej z 1800 roku, kiedy mówiło się jeszcze o włożeniu srebrnej monety do buta. Obecnie większość narzeczonych pomija monetę, ale nadal trzyma żetony na szczęście w postaci rzeczy starej, nowej, pożyczonej i niebieskiej. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w dniu ślubu.
rodzice panny młodej

Jakie są obowiązki rodziców na weselu?

Zwyczaje Ślubne
Jeśli jesteś rodzicem panny lub pana młodego, która/-y przygotowuje się do ślubu, czeka cię wiele przygotowań i stresu. Rodzice są bowiem według polskiej tradycji osobami, które powinny bardzo się angażować w przygotowania ślubne. Z drugiej jednak strony pamiętajcie, że wasze dzieci są już dorosłe i choć ich ślub będzie z pewnością także waszym świętem, ma to być przede wszystkim uroczystość zorganizowana przez nich. Jeśli chcecie się dobrze przygotować do ślubu i wesela waszego dziecka przeczytajcie poniższe porady: