ślub

Jak podziękować gościom weselnym?

Zwyczaje Ślubne
W jaki sposób możemy odwdzięczyć się gościom, którzy byli na naszym weselu? Jeśli nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i nie przygotowaliśmy drobnych prezentów do wręczenia w trakcie wesela, możemy się zrewanżować później. Dobrym pomysłem są specjalne karty z podziękowaniami, które wyślemy pocztą. Co w nich napisać? Jaki upominek dołączyć? Oto kilka propozycji.

Przesądy ślubne i weselne

Przesądy Ślubne
Każdy z nas uważa, że ślub to wyjątkowy dzień i nic, ani nikt nie może go nam zepsuć. Wszystko zawsze musi być "dopięte na ostatni guzik". Wielu z nas jednak wierzy w przesądy związane ze ślubem, czy też weselem. Boimy się tego "jak diabeł święconej wody" i nie możemy dopuścić do siebie myśli, że coś może się nie udać. Bywamy więc ostrożni i sięgamy do "wielkiej księgi z zabobonami". Oto kompletna lista przesądów dotyczących ślubu i wesela. Przeczytajcie!
Upominki dla gości weselnych

Jak opakować upominki dla gości weselnych?

Zaproszenia Weselne
Szukasz wyjątkowego sposobu, aby podziękować swoim gościom weselnym? Spróbuj zapakować kilka drobiazgów do własnoręcznie wykonanej torebki i rozdaj je gościom po weselu. Możesz też spróbować mniej kosztownej metody wykonania ozdobnych kartek wyznaczających miejsca gości przy stole.
Goście weselni

Jak być doskonałym gościem weselnym?

Ślubny savoir-vivre
Savoir vivre czyli dobre maniery obowiązują wszędzie i zawsze. Idziesz na wesele i nie jesteś pewna co wypada a co nie? Poniżej znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zachować klasę na weselu.
Obowiązki druhny

Jak się wywiązać z obowiązków druhny?

Zwyczaje Ślubne
Zadania i obowiązki druhny to nie tylko ładne wyglądanie u boku Panny Młodej. Jeśli będziesz druhną na weselu to musisz się przygotować na to, że oprócz zabawy czeka cię kilka zadań do wykonania. Poniżej znajdziesz listę obowiązków i zadań za które odpowiedzialne są druhny.
Pomysł na coś niebieskiego na ślub

Pomysły na coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego, coś nowego·

Zwyczaje Ślubne
„Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego". Ta ślubna tradycja pochodzi z epoki wiktoriańskiej z 1800 roku, kiedy mówiło się jeszcze o włożeniu srebrnej monety do buta. Obecnie większość narzeczonych pomija monetę, ale nadal trzyma żetony na szczęście w postaci rzeczy starej, nowej, pożyczonej i niebieskiej. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w dniu ślubu.