Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?

Obchody Święta Niepodległości
Święto Niepodległości obchodzimy w Polsce 11 listopada każdego roku. Tego dnia 1918 roku Naród Polski odzyskał niepodległość. Aby uczcić to święto zachęcam do zrobienia łatwego kotyliona, którego wykonanie opisałam w artykule poniżej.
Flaga Polska

Jak składać flagę?

Obchody Święta Niepodległości
Gdy flaga nie jest używana powinna być złożona w trójkąt w taki sposób, aby na trójkącie było widać kolor biały i czerwony. Poniżej instrukcja składania flagi Polski.
Flaga na maszcie

Jak eksponować flagę na maszcie pionowym?

Obchody Święta Niepodległości
Wywieszanie flag na masztach związane jest z pewnymi zasadami. Flaga państwowa powinna zawsze zajmować honorowe miejsce. W przypadku dwóch flag honorowym miejscem jest prawa strona patrząc od strony budynku, w przypadku trzech flach - jest to miejsce w środku. Poniżej znajdziesz zasady wieszania flag na pionowych masztach.
Narodowe Święto Niepodległości

Jak obchodzić Narodowe Święto Niepodległości?

Obchody Święta Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym, wolnym od pracy, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów austriackich, pruskich i rosyjskich. Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione w ostatnich latach II RP i przywrócone w roku 1989. Do roku 1936 r 11 listopada był przede wszystkim świętem wojska. Dopiero od 1937 roku święto to obchodzimy jako święto państwowe - Dzień Niepodległości. W tym roku odbędą się obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości.
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej

Jak wieszać flagę Polski?

Obchody Święta Niepodległości
Wieszanie flagi wydaje się być banalne, jednak niestety większość osób nie potrafi tego robić. Dotyczy to zarówno zwykłych mieszkańców jak i wyższych urzędników oraz zarządców hoteli, restauracji, szkół oraz innych obiektów pożytku publicznego. Poniżej zamieszczam instrukcję jak prawidłowo wywiesić flagę polski.