Obchody Dnia Wiosny w niektórych krajach europejskich

Topienie Marzanny
Każdy z was słyszał o wiosennych tradycjach kultywowanych w Polsce. Jako dzieci z uciechą przygotowywaliśmy słomianą kukłę, by potem rzucić ją w toń pobliskiej rzeki. A czy zastanawialiście się, jakie jeszcze tradycje wiosenne są w kilku innych krajach europejskich?
Kwiecista opaska

Jak zrobić kwiecistą opaskę na pierwszy dzień wiosny?·

Pomysły na przebrania
Taką opaską możesz założyć na bal przebierańców lub ... na pierwszy dzień wiosny! W końcu wiosnę należy przyzwoicie przywitać! Opaska jest bardzo prosta do wykonania. Oto jak ją zrobić:
Marzanna ze słomy

Jak zrobić Marzannę?

Topienie Marzanny
Topienie Marzanny jest staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny. Marzanna jest kukłą wykonaną głównie ze słomy (słoma - to symbol plenność) i starych ubrań. Sama kukła jest symbolem zimy, zaś ceremonia jej utopienia według zwyczaju ma spowodować jej odejście, przebudzenie przyrody do życia i powodzenie w uprawie roślin i hodowli zwierząt. Dziś Marzannę się tylko topi - dawniej przed jej utopieniem należało ją jeszcze podpalić. Poniżej znajdziesz instrukcję na wykonanie małej Marzanny ze słomy.
Pipi Langstrump

Przebrania na Dzień Wiosny

Zajęcia z Dziećmi w Przedszkolu
Dzień wiosny najczęściej przypada na 21 marca, czyli na dzień równonocy wiosennej. Przez większość uczniów znany przede wszystkim jako Dzień Wagarowicza. Na samą myśl o tym dniu na twarzach wielu osób pojawia się uśmiech na twarzach. Co raz więcej słońca i wszechobecna zieleń sprawiają, że jest jeszcze przyjemniejszy. Jeśli tego dnia planujesz przebrać się za jakąś śmieszną postać, poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji.
Wianek

Jak zrobić sztuczny wianek?

Przebrania na Halloween
Poniżej przedstawiam instrukcję robienia sztucznego wianuszka. O ile latem nie ma problemów ze znalezieniem naturalnych gałązek i liści, to podczas chłodniejszych miesięcy pozostają nam sztuczne materiały. Taki wianuszek może być częścią kostiumu na bal przebierańców lub jasełek.