skuter

Jak ustawić zapłon w skuterze?

Skutery
Jednoślady są bardzo wygodnym środkiem transportu, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, bo pozwalają na jazdę między stojącymi w korku samochodami. Wyposażone są w silniki spalinowe dwu lub czterosuwowe. Niezależnie od typu silnika i jedne i drugie wymagają czasami regulacji zapłonu. W starszych silnikach stosowane były zasłony iskrowe, które wymagają regularnych oględzin, ponieważ ich części mechaniczne zużywają się.
bieszczady - jazda w terenie

Jak jeździć w terenie samochodem?·

Doskonalenie Techniki Jazdy
Zanim wyjedziesz swoim samochodem w bardziej wymagający teren sprawdź czy posiadasz odpowiednie wyposażenie. Podstawowymi narzędziami każdego terenowca są: łopata, lina, siekiera i podnośnik. Dzięki tym narzędziom będziesz w stanie wyciągnąć samochód z błotnej pułapki.
Przede wszystkim na wyprawę najlepiej wybierać się wraz z przyjaciółmi kilkoma samochodami, wtedy zawsze będziesz mógł liczyć na asekurację i pomoc w trudnej sytuacji. Jeżeli podróżujesz sam zadbaj o to by samochód był odpowiednio wyposażony w opony typu MT oraz wyciągarkę.
kask motocyklowy

Jak dobrać kask motocyklowy?

Motory i Motocykle
Wybór odpowiedniego kasku motocyklowego może być naprawdę trudnym zadaniem. Kask motocyklowy to najważniejszy element wyposażenia każdego motocyklisty i musi zapewnić właścicielowi pełne bezpieczeństwo. W większości krajów jego posiadanie jest obowiązkowe. Na ryku dostępnych jest wiele różnych rodzajów i marek kasków motocyklowych, zastanawiasz się więc pewnie jak wybrać ten odpowiedni dla siebie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią ci ten wybór.
kask na motor

Jak wybrać kask na motor?

Motocross
Coraz częściej ludzie jeżdżący na motorach decydują się na kaski ochronne na głowę. Zakładają je nie tylko kierowcy ale również pasażerowie. Jak wybrać odpowiedni kask? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.
kradzież samochodu

Jak ukraść samochód (i jak zapobiec jego kradzieży)?

Porady dla Kierowcy
Z roku na rok wzrasta liczba skradzionych samochodów. Z pewnością każdy z was zastanawiał się, jakie kroki można podjąć, by zniechęcić złodzieja. Dajemy ci niepowtarzalną szansę, aby zajrzeć do umysłu złodzieja samochodów i dowiedzieć się, w jaki sposób je kradnie. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre ze sposobów kradzieży aut. Niech będzie to dla ciebie wskazówka, w jaki sposób powstrzymać złodzieja.