Mniejsze spalanie

Cztery sposoby na mniejsze spalanie

Benzyna
Cena paliwa nie jednego przyprawiać może o dreszcze. Zastanawiałeś się kiedyś, jak oszczędzać paliwo w samochodzie i nie rezygnować z jazdy nim? Jak oszczędzać paliwo? Jak spalać mniej paliwa? To nie takie trudne, jak myślisz!
Jakie paliwo zimą?

Jakie paliwo tankować zimą?

Olej napędowy
Niskie temperatury wymagają zaopatrzenia się w dobrej jakości paliwo. W przeciwnym razie, nasz samochód utraci swoją moc, a co najgorsze, może się uszkodzić. Największą uwagę na tankowane paliwo powinni zwrócić kierowcy samochodów z silnikami diesla i LPG. Jakiego paliwa używać w zimie? Czy jest zimowe paliwo? Na te i inne pytania, znajdziecie dzisiaj odpowiedź.
zmiana oleju

Jak często wymieniać olej w silniku?

Olej napędowy
Zanieczyszczony olej silnikowy nie sprawdza się tak dobrze jak nowy. Dzieje się tak dlatego, że w momencie zagotowania w skrzyni korbowej powstają zanieczyszczenia w postaci ściernych, metalowych cząsteczek. To właśnie one z czasem mogą zużyć części w silniku, które olej ma za zadanie konserwować. Każdy z nas wie, że olej trzeba zmieniać regularnie. Jednak co dokładnie znaczy "regularnie"? Czy mowa tu o określonym czasie, czy może przebiegu?
tankowanie paliwa

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Porady dla Kierowcy
Nie ważne czy jeździsz dwuosobowym autem z silnikiem hybrydowym, czy też trzytonowym suwem, są szanse by zmniejszyć nieco zużycie paliwa, a przy obecnych cenach liczy się przecież każda kropelka. Poniżej znajdziesz dziesięć sposobów jak zmniejszyć zużycie paliwa, co pozwoli ci jakoś przełknąć jego wysoką cenę. Większość z tych wskazówek daje niewielki rezultat, ale kiedy połączysz kilka na raz możesz uzyskać niezły wynik, który będzie szybko zauważalny dla twojego portfela.
Tankowanie

Co zrobić w przypadku pomyłki przy tankowaniu?

Mechanicy
Gdzie się człowiek spieszy – tam się diabeł cieszy. Mimo innych oznaczeń i różnych kolorów zdarza się czasem, że zatankujemy niewłaściwe paliwo, a winne jest przeważnie zdenerwowanie, zmęczenie lub pośpiech.
oszczędna jazda

Jak jeździć oszczędnie?

Doskonalenie Techniki Jazdy
Ceny paliwa rosną z każdym dniem, a jazda samochodem zaczyna stawać się dla nas luksusem. Istnieje jednak taki styl jazdy, który umożliwia nam poczynienie oszczędności w tym zakresie. Jak więc jeździć, aby jeździć ekonomicznie?