Spis powszechny

Jak się spisać przez Internet? Powszechny Spis Ludności 2011

Organizacje Pożytku Publicznego
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2011 roku. W tym roku po raz pierwszy istnieje możliwość spisania się przez Internet. Z samospisu internetowego może skorzystać każdy w dniach od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011r. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki i porady jak spisać się samodzielnie przez Internet.
godzina dla ziemi

Jak przyłączyć się do akcji „Godzina dla Ziemi”?

Organizacje Pożytku Publicznego
Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja, która ma za zadanie uświadomić ludziom konieczność oszczędzania energii. Idea jest prosta: w sobotę, 26 marca 2011 o 20.30 na godzinę gasimy wszystkie światła, by pokazać naszej planecie, że nam na niej zależy.
schronisko dla zwierząt

Jak zostać wolontariuszem w schronisku?

Wolontariat
Jeżeli kochasz zwierzaki i chcesz im pomagać możesz zostać wolontariuszem w lokalnym schronisku. Pamiętaj jednak, że jest to odpowiedzialna i trudna praca, ponieważ do schroniska trafiają zwykle skrzywdzone zwierzęta, które bywają nieufne lub agresywne. Jeżeli po mimo trudności zdecydujesz się na wolontariat w schronisku dla zwierząt poniżej znajdziesz kilka informacji jak zostać wolontariuszem i jakie musisz spełniać warunki.
WOŚP, wolontariat, jak zostać wolontariuszem

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Organizacje Młodzieżowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w przeciągu kilkunastu lat swojej działalności, zakupiła sprzęt medyczny ratujący życie ciężko chorych dzieci i noworodków w całym kraju. Działalność Orkiestry co roku wspierana jest przez tysiące wolontariuszy, którzy wychodzą na ulice miast, by zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację cel. Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, żeby dołączyć do ich grona:

dom dziecka, wolontariat, wolontariusz w domu dziecka

Jak zostać wolontariuszem w domu dziecka?

Organizacje Młodzieżowe
Wolontariat to forma dobrowolnej, bezinteresownej pomocy ludziom będącym w potrzebie. Teoretycznie, wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od wieku czy wykształcenia. Istnieje jednak jeden wyjątek – placówki opiekuńczo-wychowawcze. Aby zostać wolontariuszem w takiej placówce, należy być osobą pełnoletnią. Jeśli zatem pragniesz zostać wolontariuszem w Domu Dziecka, musisz mieć ukończone 18 lat.
jak zostać wolontariuszem?

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariat
Wolontariat jest ważnym działaniem dla obu stron – wolontariusza i odbiorcy. Istnieje wiele sposobów na to, by nieść pomoc innym. Są to korepetycje, praca w szpitalu, zbieranie datków, pomoc w stołówkach, pomoc w lokalnych schroniskach dla zwierząt – lista ta jest bardzo długa. Wolontariusze są bardzo potrzebni na wielu różnych arenach. Dowiedz się czy w twojej okolicy są miejsca, gdzie potrzebują wolontariuszy i zacznij nieść pomoc już od dziś.
hospicjum, wolontariat, wolontariusz w hospicjum

Jak zostać wolontariuszem w hospicjum?

Fundacje
Wolontariat hospicyjny to najtrudniejszy rodzaj wolontariatu. Dlatego nim zdecydujesz się na taką formę pomocy bliźnim dobrze się nad tym zastanów. Poszukaj informacji na temat pracy hospicjów i zadań, jakie stoją przed ich pracownikami. Trzeba dużo siły by móc towarzyszyć ludziom nieuleczalnie chorym, pomagać im w codziennych aktywnościach, służyć rozmową, bliskością i ciepłem. To co jest największym wyzwaniem, przynosi jednak największą satysfakcję. Pamiętaj, że jeśli nawet brakuje ci sił do bezpośredniej pomocy chorym, możesz wspomóc hospicja na różne inne sposoby: kwestując, pomagając w pracach remontowych, biurowych, prowadząc stronę internetową. Form pomocy jest wiele, wystarczy tylko chcieć.
niesienie pomocy biednym dzieciom

Jak pomóc biednym dzieciom?

Wolontariat
Możemy pomóc biednym dzieciom na tak wiele sposobów. Nawet najmniejszy krok się liczy, a możemy podjąć ich kilka: wolontariat, datki, fundacje. Wolontariat to najprostszy sposób, aby poświęcić swój czas dzieciom, które znajdują się w potrzebie. Wpłacając pieniądze możemy wpłynąć na budżet, ponieważ każdy grosz jest ważny. Zakładanie fundacji może być trudne, ale w końcu przekonasz się, że wysiłek się opłacił. Niezależnie od tego czy chcesz pomóc biednym dzieciom w twojej okolicy czy też na całym świecie, robisz dobry uczynek i niesiesz im szczęście.
wolontariat w Afryce

Jak zostać wolontariuszem w Afryce?

Wolontariat
Istnieje mnóstwo możliwości wolontariatu w Afryce. Możesz nieść pomoc społeczeństwu, dzikim zwierzętom lub zajmować się ochroną przyrody. Sam możesz zdecydować jaki rodzaj pomocy chcesz udzielić innym. Przeczytaj poniższe wskazówki, by dowiedzieć się, jak zostać wolontariuszem w Afryce.