Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Usuwanie włosów
Usuwanie zbędnego owłosienia nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, a do tego często wiąże się z podrażnieniami, wrastającymi włoskami lub uczuleniem. Ich przyczyną może być używanie maszynki do golenia albo pianek czy żeli, pełnych substancji chemicznych. Jeśli więc mamy wrażliwą skórę, warto wypróbować alternatywną metodę depilacji, wykorzystując do tego pastę cukrową. Jest przede wszystkim całkowicie naturalna, a składniki potrzebne do jej wykonania są tanie i zazwyczaj znajdują się w każdym domu – cukier, woda i cytryna. Dzięki temu sposobowi można cieszyć się gładką skórą nawet do trzech tygodni. Do tego pasta cukrowa nie wywołuje podrażnień, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Wbrew pozorom depilowanie włosów tą metodą nie jest takie trudne. Jak więc przygotować pastę cukrową? Jak ją stosować? Sprawdźmy.

Cztery domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Golenie za pomocą maszynki albo żyletki jest szybkim sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Niestety, jeśli ostrze jest tępe albo używa się go wielokrotnie, mogą powstać na skórze podrażnienia. Dyskomfort potęguje brak zmiękczania zarostu, co prowadzi do powstawania zadrapań, skaleczeń, swędzącej wysypki i opuchlizny. Jeśli pomimo ostrożności występują podrażnienia, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które szybko je załagodzą i przyspieszą regenerację skóry. Po co warto sięgnąć? Jak wykorzystać do tego celu domowe sposoby?

Domowe sposoby na wrastające włoski

Usuwanie włosów
Wrastające włoski to częsty problem, który pojawia się zazwyczaj po usuwaniu owłosienia wraz z cebulkami, np. depilatorem czy woskiem. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a szczególnie osób mających cienkie lub kręcone włosy. Odrastający włosek jest delikatny i miękki, przez co nie może przebić się przez powierzchnię skóry, skręca się i wrasta w nią. Skutkuje to pojawieniem się szpecących, czarnych kropek na ciele, a często też zapaleniem mieszka włosowego. Przez to z kolei powstają czerwone krostki, które wypełniają się ropą, a przy tym są bolesne i swędzące. Skóra staje się opuchnięta i podrażniona, co może prowadzić do powstawania blizn i poważniejszego stanu zapalnego. Warto więc znać sposoby na tę nieestetyczną, a zarazem bolesną dolegliwość, aby móc cieszyć się pięknym i gładkim ciałem.
rozjaśnienie włosów na twarzy

Jak rozjaśnić włosy na twarzy?

Usuwanie włosów
Zarost może być dla kobiet bardzo denerwujący i kłopotliwy. Istnieje jednak wiele sposobów, aby się go pozbyć. Metody trwałego usuwania włosków, jak np. elektroliza, są bardzo kosztowne i czasem mogą wystąpić skutki uboczne. Depilacja woskiem nie jest zalecana, a golenie sprawia, że włoski szybciej odrastają i dodatkowo stają się coraz grubsze. Jeśli więc nie chcesz usuwać owłosienia na twarzy na stałe, możesz spróbować je wybielić. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
depilacja woskiem

Jak złagodzić ból przy depilacji?

Depilacja woskiem
Zredukować ból podczas depilacji? Tak, to możliwe! Depilacja jest zawsze najbardziej bolesna za pierwszym razem. Z każdym kolejnym uczucie to jest coraz słabsze. W łagodność depilacji trudno uwierzyć, zwłaszcza gdy pierwszy raz wyrywa się włoski. Jednak po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedziała, co zrobić by złagodzić ból, niezależnie od tego, ile razy depilowałaś się wcześniej.
podrażnienie skóry

4 domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Podczas golenia w szybki sposób chcemy pozbyć się jak najwięcej włosów. Niestety są tego konsekwencje, podrażnienia. Podrażnienie na skórze może przerodzić się w czerwoną wysypkę, może swędzieć i spuchnąć. Przyczyną podrażnień jest najczęściej tania i tępa maszynka, używanie twardego mydła lub golenie na sucho. Takie podrażnienie skóry może powodować duży dyskomfort. Na szczęście podrażnień można się pozbyć w szybki i naturalny sposób. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz parę sposobów na złagodzenie podrażnienia.
niechciane owłosienie sposoby

3 domowe sposoby usuwania niechcianego owłosienia.

Usuwanie włosów
Owłosienie na twarzy może być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza dla brunetek. Dobrą wiadomością jest to, że jest wiele skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Oto kilka naturalnych możliwości, aby to zrobić.
skaleczenie przy goleniu

Jak zatamować krwawienie spowodowane skaleczeniem przy goleniu?

Golenie

Czy zdarzyło ci się zaciąć podczas golenia? Z pewnością tak i to nie jeden raz. Często się zdarza, że skaleczenie krwawi przez bardzo długi okres czasu - nawet kilka godzin. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak szybko zatamować krwawienie z rany.

golenie nóg

Jak spowolnić odrastanie włosków?

Usuwanie włosów
Niechciane włoski na ciele są prawdziwą zmorą niejednej z nas. Powolne wyrywanie ich pęsetą zajmuje wieki. Depilatory mechaniczne i wosk, dają już lepsze rezultaty, ale po nich włoski mają tendencję do wrastania, poza tym nie każdy może je stosować. Laser, ze względu na swoją cenę, nie jest niestety na każdą kieszeń. Pozostaje maszynka. Ale po niej włoski wyrastają bardzo szybko. Jak spowolnić więc ich porost? Jeśli będziesz konsekwentna stopniowo zauważysz zmiany. Włoski będą rosły wolniej i będą słabsze. Spróbuj!
leczenie nadmiernego owłosienia

Jak leczyć nadmierne owłosienie?

Usuwanie włosów

W niektórych krajach nadmierne owłosienie u mężczyzn jest odzwierciedleniem ich męskości, ale wśród kobiet uważane jest za żenujący problem. W rzeczywistości wiele kobiet, które cierpi na nadmierne owłosienie boi się, że mogą zostać uznane za mężczyzn nie tylko ze względu na nadmiar włosów, ale przeważającą liczbę męskich cech, takich jak pogłębienie się głosu czy zwiększenie wielkości mięśni.

 

Najczęstszym przypadkiem nękającym kobiety jest owłosienie twarzy (zrośnięte brwi, zarost nad górną wargą i brodzie), a także brzucha, piersi oraz kończyn. Warto pamiętać, że anomalia te mają często podłoże genetyczne i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Związane są także z chorobami nadnerczy, przysadki mózgowej lub tarczycy. Podczas wymienionych wcześniej chorób organizm kobiet produkuję zbyt dużo męskich hormonów (testosteronu), co skutkuje wzrostem włosów na wymienionych wyżej częściach ciała. Przypadłość ta może dotknąć również starsze kobiety po przebytej menopauzie, ponieważ poziom hormonów żeńskich maleje.

 

Nadmierne owłosienie może także stać się skutkiem ubocznym po stosowaniu leków hormonalnych (steroidy anaboliczne, kortykosteroidy), ale nie jest to regułą. Najczęstszą chorobą ujawniającą się wzrostem owłosienia u kobiet jest Zespół Policystycznych Jajników. Spowodowany zazwyczaj brakiem równowagi nadnerczy i przysadki mózgowej z torbielami na jajnikach.

 

Większość kobiet zapadających na tą chorobę to starsze nastolatki lub kobiety do 20 roku życia, gdzie wzrost hormonalny odgrywa dużą rolę w ich młodym organizmie.

 

Innymi objawami oprócz nadmiernego owłosienia może być nieregularna i skąpa miesiączka lub spóźniające się okresy, trądzik, przetłuszczające się włosy, trudność w zajściu w ciążę, a w większości przypadków otyłość.

 

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zwalczyć nadmierne owłosienie.