Cebula: Działa lepiej niż niejeden lek

Medycyna Naturalna
O słuszności tezy wskazującej na dobroczynny wpływ cebuli na organizm człowieka nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Rozliczne właściwości lecznicze sprawiają, że jej sława nieprzerwanie rośnie i może z nią konkurować - i w niektórych kategoriach zwyciężać - tylko równie popularny, naturalny antybiotyk, jakim jest czosnek. Zawarte w cebuli bakteriobójcze substancje i solidna porcja witaminy C sprawiają, że potrafi skutecznie rozprawić się z nawet najbardziej zjadliwym, atakującym nas znienacka przeziębieniem i w wydatny sposób wzmocnić naszą odporność, o czym doskonale wiedziały już nasze babcie. Potwierdzono też, że usprawnia trawienie, rozrzedza krew, przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i rozwojowi cukrzycy, obniża ciśnienie tętnicze i cholesterol oraz minimalizuje prawdopodobieństwo rozwoju raka jelita grubego, jamy ustnej, gardła, trzustki, nerek i jajników. Na tym jednak nie koniec. Okłady z cebuli pomogą też zniwelować skutki rozmaitych blizn, owrzodzeń, trądziku, odmrożeń, oparzeń czy ukąszeń, a przyrządzana na jej bazie zupa pokona nawet największego kaca. Do tej pęczniejącej listy można jeszcze śmiało dorzucić, że cebula jest niskokaloryczna, a dodana do sałatek, sosów, zup oraz mięs rewelacyjnie wzbogaca ich smak.

Algi morskie i ich cenne właściwości

Medycyna Niekonwencjonalna
Algi morskie pochodzą z Dalekiego Wschodu, gdzie znane i stosowane są od wieków. Ich cenne właściwości pokochał jednak cały świat, a szczególnie Amerykanki i Europejki, które doceniły ich dobroczynne działanie na urodę. Algi chętnie stosuje się również w dietetyce i farmacji. Nic dziwnego, że są tak popularne. Znajdziemy w nich praktycznie wszystkie wartości, których potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Z pewnością nie zawiedziesz się na ich działaniu. Poniżej znajdziesz powody, dla których warto stosować algi morskie.

Olej rzepakowy: Zdrowy i najlepszy do smażenia

Odżywianie
Olej rzepakowy to niewątpliwie najczęściej używany olej w polskich domach. Przede wszystkim uwielbiamy na nim smażyć i dodawać go do sałatek. Warto wiedzieć, że olej rzepakowy to jeden z nielicznych olejów, który posiada wyjątkowo spore ilości kwasów omega-3 i kwasów omega-6. Te cenne substancje zapewniają prawidłową pracę naszemu sercu, nerkom i układowi trawiennemu. Jednak nie tylko kwasom omega-3 i omega-6 olej rzepakowy zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości. Co jeszcze warto wiedzieć o oleju rzepakowym? Odpowiadamy poniżej.

20 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Medycyna Naturalna
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany od wieków w leczeniu różnych dolegliwości i posiada on wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu! Ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zatem jest świetny na bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Oprócz infekcji sezonowych za pomocą olejku wyleczymy wiele problemów skórnych, w tym trądzik, grzybicę czy łupież. Co jeszcze? Czytaj dalej!
ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
oparzenie pierwszego stopnia

Domowe sposoby na oparzenia

Poparzenia
W przeciwieństwie do oparzeń trzeciego stopnia, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, drobne oparzenia, które przydarzają nam się w domu, są łatwe do wyleczenia. Niezależnie od tego w jaki sposób się oparzyłaś, kluczem do szybkiej ulgi jest... szybka ulga. To, co zrobisz w trakcie pierwszych kilku minut po oparzeniu się, wpływa na cały późniejszy proces gojenia się rany. Zapoznaj się zatem z kilkoma domowymi sposobami na oparzenia, a unikniesz kłopotów w przyszłości.
zapalenie spojówek

Domowe sposoby na zapalenie spojówek

Choroby
Zapalenie spojówek jest bardzo powszechne wśród wszystkich grup wiekowych. Występuje zarówno u dzieci, nastolatków jak i u dorosłych. Jest to choroba powodowana przez czynniki alergiczne, ale również przez bakterie czy wirusy. Zapalenie spojówek objawia się zaczerwienieniem białka oka. Zapalenie spojówek nie jest bardzo szkodliwe, ale bardzo przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Czasami przechodzi samo po 7-10 dniach, ale kto wytrzyma tyle? Podstawowe objawy to swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, światłowstręt, ból. Jeśli zapalenie spojówek jest alergiczne oczy łzawią. Jeśli jest bakteryjne czy wirusowe z oczu cieknie ropa, często podczas snu. Powieki rano są sklejone. Zazwyczaj zapalenie spojówek występuje tylko w jednym oku, ale zdarza się i w obu. Alergiczne zapalenie spojówek nie jest zaraźliwe, ale bakteryjne i wirusowe już tak, jako że bakterie przenoszą się łatwo z oka na oko, czy z osoby na osobę. Najlepiej udać się jednak do okulisty i zapalenie spojówek zaleczyć, aby nie wracało. Ale jeśli zapalenie wraca, to ciężko co chwilę biegać do specjalisty, zwłaszcza, że kolejki do okulisty na NFZ są dość długie, a wizyty prywatne nie należą do tanich. Warto wtedy pomyśleć o domowych sposobach na zapalenie spojówek, zwłaszcza, że rzeczywiście one działają. Przejrzyj proponowane niżej sposoby i znajdź ten najlepszy dla siebie.
migdałki

Domowe sposoby na migdałki

Przeziębienia i Grypa
Zapalenie migdałków powstaje na skutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej i może mieć różny stopień nasilenia. W przypadku przewlekłego zapalenia migdałków następuje ich powiększenie i często powtarzające się ataki infekcji. Zapalenie migdałków to choroba zakaźna, która bardzo szybko może rozprzestrzenić się od jednej osoby do drugiej. Najczęstszymi objawami są ból gardła, gorączka, ból migdałków (szczególnie podczas przełykania), katar, zatkany nos, kaszel i kichanie. Niektóre dolegliwości można wyleczyć w domu za pomocą naturalnych środków. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak domowymi sposobami wyleczyć migdałki.
woda z cytryną

Jakie są skutki uboczne picia wody z cytryną?

Medycyna Naturalna
Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik. Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Co zatem może nam grozić?
katar

Domowe sposoby na katar

Alergie
Nie ma nic bardziej denerwującego niż katar. Ciągłe przytykanie do nosa chusteczki trwale uniemożliwia jakiekolwiek inne zajęcia. Skuteczność domowych sposobów na katar jest różna w zależności od tego, jaka jest jego przyczyna. Może to być przeziębienie, grypa lub zwykła alergia. Jeśli cierpisz na katar alergiczny, najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będzie zidentyfikowanie alergenu i usunięcie go z twojego otoczenia, o ile oczywiście jest to możliwe. Jeśli katar wciąż nie mija lub związany jest z przeziębieniem lub grypą, wypróbuj opisane poniżej domowe sposoby na „cieknący nos”.