Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Zespół trzaskającego biodra: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Reumatyczne
Zespół trzaskającego biodra zwany też „biodrem tancerza” to powszechna dolegliwość, która dotyka nawet 20 proc. osób w całej populacji. Charakteryzuje się „przeskakiwaniem” elementów stawu biodrowego, czemu towarzyszy specyficzny odgłos opisywany przez pacjentów jako trzask. Początkowo choroba nie daje żadnych poważnych dolegliwości, jednak z czasem może pojawić się ból i dyskomfort podczas chodzenia. Przyczyną mogą być stany zapalne, urazy mechaniczne, ale też wady postawy czy przewlekłe choroby, np. reumatoidalne zapalenie stawów. Sprawdź, czym jest zespół trzaskającego biodra, jak się objawia i na czym polega leczenie.

Jak chronić się przed smogiem?

Społeczeństwo
Smog to jedno z największych współczesnych zagrożeń. Znajdujące się w nim pyły zawieszone, metale ciężkie czy dwutlenek siarki wnikają do płuc i mają szkodliwy wpływ na cały organizm. Niestety aż ponad 30 miast w Polsce zalicza się do najbardziej zanieczyszczonych w Europie, a problem smogu występuje w nich nawet przez jedną trzecią dni w roku. Największym zagrożeniem jest połączenie emisji zanieczyszczeń z gęstą mgłą i brakiem wiatru. Smog przyczynia się do powstawania astmy, nowotworów (szczególnie płuc), chorób układu krążenia czy zaburzeń hormonalnych. Niestety zanieczyszczenia powietrza przenikają też do naszych domów i zagrażają nam przez cały czas. Sprawdź, jak chronić się przed smogiem.

O czym może świadczyć duży brzuch?

Bóle
Duży brzuch najczęściej kojarzymy z otyłością, brakiem ruchu i niezdrowym odżywianiem się. Jest w tym sporo racji, ale warto wiedzieć, że nieprawidłowy wygląd sylwetki wcale nie musi być uzależniony od naszych błędów. To również częsty objaw przewlekłych chorób, które długo nie dają innych symptomów. Warto wiedzieć, że duży brzuch może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych lub problemach z jelitami czy tarczycą. Co ciekawe, schorzenia te można rozróżnić, zwracając uwagę na kształt brzucha i to, w jakim jego miejscu odkłada się tkanka tłuszczowa. Poznaj najczęstsze typy zbyt dużego brzucha i dowiedz się, jakie mogą być tego przyczyny.
odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

Choroby Układu Pokarmowego
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.
Sposoby na pleśń

5 naturalnych sposobów walki z pleśnią

Nietypowe zastosowania
Jeśli w twoim domu na ścianach pojawia pleśń, pamiętaj, że nie jesteś skazany na wdychanie jej zarodników. Zamiast od razu sięgać po chemiczne środki grzybobójcze, takie jak chlorek czy tetro boran sodu, możesz skorzystać z naturalnych, ekologicznych sposobów walki z pleśnią, które nie będą szkodziły twojej rodzinie, zwierzętom domowym i środowisku.
włókniaki

6 domowych sposobów na pozbycie się włókniaków

Problemy Dermatologiczne
Włókniaki są łagodnymi zmianami skórnymi tworzącymi się zazwyczaj pod pachami, w pachwinach i na szyi. Niektóre z nich mają kolor skóry, a inne różnią się od niego. Zazwyczaj mają one około 1 cm długości i pojawiają się najczęściej u osób powyżej 60 roku życia, aczkolwiek młode osoby też mogą je u siebie zauważyć.
ciśnienie krwi

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut?

Choroba Sercowo-Naczyniowa

Wysokie ciśnienie krwi to problem znany sporej grupie ludzi. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Aby unormować ciśnienie trzeba zmienić dietę i pomyśleć o zdrowym stylu życia. Lecz to nie zawsze działa. Poznaj prosty sposób na szybkie obniżenie ciśnienia krwi.

Suchość nosa

3 łatwe sposoby na nawilżenie suchego nosa

Przeziębienia i Grypa

Sucha błona śluzowa nosa jest tak samo uciążliwa, jak popękane i spierzchnięte usta. Temperatura na dworze staje się coraz niższa, dlatego też coraz częściej sięgamy po chusteczki do nosa. Wiele osób, aby pomóc sobie z tym problemem, sięga po wazelinę, jednak istnieją inne sposoby na zaradzenie tej dolegliwości.

kamień winny

5 sposobów zastosowania winianu sodu (kamienia winnego)

Nietypowe zastosowania
Czym jest winian sodu? Jest to proszek znany jako wodorowinian potasu. Proszek ten jest ubocznym produktem procesu produkcji wina. Znalazł o swoje zastosowanie w piekarnictwie i cukiernictwie. Doskonale stabilizuje i zwiększa objętość białek. Proszek posiada również inne ciekawe zastosowania. Jakie? Dowiesz się z dalszej części artykułu.
krwiak pod paznokciem

Jak zmniejszyć ból spowodowany przez krwiaka pod paznokciem?

Inne zabiegi
Krwiak pod paznokciem może być wynikiem noszenia zbyt małych butów lub uderzania paznokcia twardym przedmiotem. Większość krwiaków może być leczona w domu. Wówczas należy chronić palec i unikać energicznej aktywności fizycznej podczas gojenia się krwiaka. Jeżeli paznokieć powoduje dyskomfort należy skonsultować się z lekarzem, który może usunąć krew spod paznokcia. Dowiedz się jak możesz zmniejszyć ból związany z krwiakiem pod paznokciem.