Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Najbardziej zakaźne choroby: Objawy i leczenie

Choroby Wirusowe
Wbrew powszechnym opiniom to nie grypa jest najbardziej zaraźliwą chorobą. W dużym skupisku ludzi od chorej osoby zarazi się średnio 1 na 25 osób. Tymczasem wirus ospy atakuje najprawdopodobniej wszystkie nieodporne osoby przebywające z nosicielem w jednym pomieszczeniu przez choćby kilka minut. Mało tego, wirus jest przenoszony przez wiatr na odległość nawet kilkudziesięciu metrów. Równie zaraźliwe są też inne choroby potocznie nazywane schorzeniami wieku dziecięcego. Niestety dopadają one też dorosłych i mogą być dla nich bardzo niebezpieczne. Sprawdź, jakie są objawy najczęstszych chorób zakaźnych w Polsce i dowiedz się, jak się przed nimi uchronić.

Antybiotyki: Fakty i mity

Leki na Receptę
Szacuje się, że 90% Polaków regularnie zażywa suplementy diety, środki dostępne bez recepty, ale też specjalistyczne leki. Lekarze ostrzegają, że to już początek lekomanii i skarżą się na pacjentów, którzy w trakcie choroby za wszelką cenę chcą otrzymać receptę na antybiotyk. To bardzo groźne zjawisko, zwłaszcza że 80% infekcji ma podłoże wirusowe, a w takich przypadkach antybiotyk wyrządza więcej szkody niż pożytku. Mało tego – nieprawidłowe zażywanie tych środków farmakologicznych powoduje lekooporność bakterii i grozi powrotem chorób, które od dziesiątek lat nie stanowiły dla nas większego problemu. Czy to oznacza nadejście kryzysu współczesnej medycyny? Jakie bakterie nam zagrażają i w jaki sposób wyniszczamy organizm, nieprawidłowo stosując antybiotyki?

Pyłki roślin: Sposoby na wiosenną alergię

Alergie
Na alergię cierpi aż 15 milionów Polaków, z każdym rokiem liczba uczulonych osób (a w szczególności dzieci) powiększa się. W krajach Europy Zachodniej w ostatnich latach liczba alergików wzrosła z 10 do 30% populacji. Najczęstszymi alergenami są pyłki drzew, krzewów oraz traw. Nieprzyjemne dolegliwości, takie jak katar, łzawienie oczu, alergiczne zapalenie spojówek, wysypka i osłabienie organizmu dopadają nas zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Czyli wtedy, kiedy możemy w pełni cieszyć się piękną pogodą, umiarkowaną temperaturą i aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jak uchronić się przed uciążliwymi objawami alergii?
ciśnienie krwi

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut?

Choroba Sercowo-Naczyniowa

Wysokie ciśnienie krwi to problem znany sporej grupie ludzi. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Aby unormować ciśnienie trzeba zmienić dietę i pomyśleć o zdrowym stylu życia. Lecz to nie zawsze działa. Poznaj prosty sposób na szybkie obniżenie ciśnienia krwi.

osroga piętowa

5 domowych sposobów na ostrogi piętowe

Kości, Stawy i Mięśnie
Ostroga piętowa powstaje na skutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy kości piętowej. Ból pięty (z tyłu lub w środku) odczuwalny jest najpierw przy chodzeniu, ale z czasem przybiera na sile i nie ustępuje nawet, gdy siedzisz lub leżysz. Ból najczęściej łagodzimy środkami przeciwbólowymi i fizjoterapią. Okazuje się jednak, że istnieją również domowe sposoby na ostrogi piętowe. Jakie? Dowiesz się z tej porady.
odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

Choroby Układu Pokarmowego
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.
włókniaki

6 domowych sposobów na pozbycie się włókniaków

Problemy Dermatologiczne
Włókniaki są łagodnymi zmianami skórnymi tworzącymi się zazwyczaj pod pachami, w pachwinach i na szyi. Niektóre z nich mają kolor skóry, a inne różnią się od niego. Zazwyczaj mają one około 1 cm długości i pojawiają się najczęściej u osób powyżej 60 roku życia, aczkolwiek młode osoby też mogą je u siebie zauważyć.
złamana ręka

Jak przyśpieszyć zrastanie się kości?

Złamania Kości
Złamałeś rękę czy nogę? Musisz pogodzić się z faktem, że przez najbliższe kilka tygodni nie będziesz mógł uprawiać żadnych sportów, ani nawet spać w ulubionej pozycji. Chcąc, nie chcąc musisz zaprzyjaźnić się z gipsem. Zrastanie kości nie trwa niestety 3 dni, jednak istnieje kilka sposobów, aby troszkę przyspieszyć ten proces.
Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.
piekące stopy

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Inne Choroby

Pieczenie stóp staje się u wielu ludzi coraz częstszym problemem. Istnieje wiele powodów jego powstawania. Uczucie pieczenia może być rezultatem braku składników spożywczych, artretyzmu, cukrzycy, alergii na pewne substancje chemiczne. Bez względu na powód, jest to bardzo uciążliwa przypadłość. Intensywność bólu różni się w zależności od typu pieczenia. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Domowe środki powinny przynieść pozytywne skutki. Oto kilka niesamowitych domowych sposobów na uczucie piekących stóp:

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260581&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>