Opieka Zdrowotna
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Choroby i Leczenie
- Diety i Odżywianie
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi
Strona głównaZdrowieOpieka Zdrowotna
SzpitalePrzychodnieNiepubliczne Zakłady Opieki ZdrowotnejZakłady DiagnostyczneBanki Krwi i OrganówOpieka DomowaOśrodki Opieki Nad NiepełnosprawnymiZakłady PsychiatryczneSanatoria i UzdrowiskaUbezpieczenia ZdrowotneInne Zakłady Opieki Zdrowotnej
Pokaż wszystkie 
Jak się zachować wobec ciężko chorego?
SzpitaleWiele osób ma problem z odpowiednim zachowaniem wobec ciężko chorej osoby. Czy należy okazywać jej współczucie? Jeśli tak, to w jakim stopniu? Czy można okazywać dobry humor podczas takiego spotkania? Robić nadzieję? Poniżej staramy się odpowiedzieć na te dość trudne pytania.

Kto może zostać dawcą krwi?
Banki Krwi i OrganówTwoja krew może uratować komuś życie. Możesz oddać ją w stacjonarnych lub mobilnych stacjach krwiodawstwa, jednak twoja dobra wola nie zawsze wystarczy, by zostać dawcą. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które mogą tymczasowo lub trwale wykluczyć cię z tej roli. Zatem kto i w jakiej sytuacji może oddać krew? Dowiesz się tego z tej porady.

Zrosty pooperacyjne - objawy, zapobieganie, leczenie
OperacjeWedług statystyk zrosty są problemem nawet 90 % operowanych pacjentów. I niestety problemem lekceważonym zarówno przez lekarzy, jak i operowanych. Zresztą ci pierwsi niezbyt często informują o tym osobę, którą kierują na operację. Z tego też powodu o ich istnieniu dowiadujemy się, kiedy jest już, jak to się kolokwialnie mówi, “po ptakach” i zaczynają nam dokuczać bóle w podbrzuszu czy uporczywe zaparcia. Warto wiedzieć, że największe prawdopodobieństwo pojawienia się zrostów wiąże się z zabiegami wykonywanymi na jajnikach i jajowodach! Choć istnieją metody, dzięki którym ryzyko wystąpienia zrostów pooperacyjnych maleje, wciąż za mało się o nich mówi. Bądź świadomym pacjentem i zapoznaj się z poniższymi informacjami odpowiednio wcześniej!

Jak odwołać się od decyzji NFZ w sprawie sanatorium?
Sanatoria i UzdrowiskaZanim wyjedziemy do uzdrowiska, czeka nas określona procedura: lekarz wystawia skierowanie, ale akceptuje je oddział NFZ. Co zrobić, jeśli nie wyda zgody na leczenie, ponieważ argumentuje, że np. mamy dochody wystarczające, by móc leczyć się w uzdrowisku prywatnie? Wtedy warto się odwołać! Gdy NFZ nie zaakceptuje skierowania, a my nie zgadzamy się z taką decyzją, możemy ją zaskarżyć do sądu administracyjnego. Wyjaśniamy, jak to zrobić, by skarga była skuteczna.

Jak badać piersi?
Opieka DomowaSamokontrola piersi powinna być wykonywana przynajmniej raz w miesiącu, kilka dni po miesiączce. Samodzielne badania piersi powinny być wykonywane zawsze tego samego dnia cyklu.
Badanie piersi

Jak wybrać lekarza rodzinnego?
PrzychodnieKażda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia ma prawo dwa razy w ciągu roku zmienić swojego lekarza rodzinnego bez podania przyczyny - bez względu na to czy zmieniamy adres zamieszkania czy jesteśmy niezadowoleni z jego usług.

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?
PrzychodniePierwsza wizyta u ginekologa to duże przeżycie dla każdej kobiety, ale nie musi być ono straszne ani traumatyczne. Jeżeli odpowiednio przygotujesz się do tej wizyty, będzie ona dla ciebie bardzo prostym i łatwym zadaniem. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci się przygotować na pierwszą wizytę u ginekologa.

Co warto zobaczyć w Augustowie?
Atrakcje turystyczneSwoją nazwę zawdzięcza królowi Zygmuntowi Augustowi. Legenda głosi, że ostatni z Jagiellonów, zakładając tu osadę, chciał upamiętnić w ten sposób miejsce swych spotkań z ukochaną Barbarą Radziwiłłówną. Ta najstarsza część Augustowa leży na lewym brzegu Netty. W kamienicy przy rynku Zygmunta Augusta nocował w 1812 roku Napoleon Bonaparte. Do zabytków należy klasycystyczna Stara Poczta projektu Marconiego i dworek Prądzyńskiego – siedziba muzeum poświęconego historii Kanału Augustowskiego.

Dlaczego warto wybrać się do uzdrowiska Horyniec Zdrój?
Sanatoria i UzdrowiskaW zacisznej okolicy, u stóp Roztocza, leży wysunięte najdalej na wschód polskie uzdrowisko.Horyniec-Zdrój to spokojna miejscowość położona u podnóża Roztocza Wschodniego. Daleko stąd do wielkich aglomeracji i zatłoczonych szlaków komunikacyjnych. Dzięki temu łatwiej wyciszyć się i zrelaksować. Zwłaszcza u progu przedwiośnia, gdy ziemia wciąż okryta jest śniegiem, ale zewsząd dochodzi już coraz głośniejszy ptasi świergot.

Dlaczego warto wybrać się do urdrowiska Busko Zdrój?
Sanatoria i UzdrowiskaSłońce świeci tu przez 1151 godzin w roku! Szczególnie pięknie Busko wygląda przyprószone śniegiem – romantyczny park i stare sanatoria przypominają bajkę.To jedno z najstarszych w Polsce uzdrowisk. Busko znane było już w XII w. (wówczas nazywało się Bużsk). O występujących tu solankach wspominano w XIII w., ale zbadano je dopiero na początku XIX w.