Składniki, które są w kuchni, ale nie powinno się ich używać

Zdrowe Odżywianie
We współczesnym świecie rynek zdominowany jest przez przetworzoną żywność w postaci gotowych, niewymagających dalszego przygotowywania produktów i dań. Mają one ułatwiać konsumpcję i zaoszczędzić czas na sporządzanie posiłków. Niestety już od dłuższego czasu lekarze i dietetycy alarmują, że przetworzone jedzenie szkodzi zdrowiu, sprzyja nadwadze i pogarsza stan skóry. Dlatego coraz więcej ludzi świadomie rezygnuje z gotowych posiłków i samodzielnie przygotowuje dania w domu. Jednak i w tym przypadku wiele ludzi używa w kuchni popularnych produktów, które powodują, że jedzenie staje się niezdrowe. Większość z nich jest pełna konserwantów, sztucznych barwników, niezdrowych tłuszczów i innych szkodliwych substancji. Sprawdź, czy masz w kuchni któreś z nich i jak mogą one wpłynąć na zdrowie.

Jak zachowywać się w czasie burzy?

Bezpieczeństwo Osobiste
Latem pogoda często zmienia się jak w kalejdoskopie: upalny dzień może zostać przerwany przez silną burzę. Gwałtownych zjawisk atmosferycznych nigdy nie wolno lekceważyć, ponieważ towarzyszące im wyładowanie mogą być niebezpieczne: niektóre wypadki kończą się porażeniem, trwałym kalectwem, a nawet śmiercią. Dlatego w przypadku, kiedy zaskoczy nas burza, trzeba się odpowiednio zachować. Co zrobić, żeby bezpiecznie ją przeczekać? Gdzie najlepiej się przed nią schronić? Czy w samochodzie jesteśmy całkowicie bezpieczni? Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu?

Maseczki wielorazowe: Jakich błędów unikać przy noszeniu? Jak je prać?

Zdrowie Publiczne
W dobie zdrowotnego kryzysu związanego z pandemią koronawirusa produktem niezbędnym - poza rękawiczkami zabezpieczającymi dłonie - są maseczki jednorazowego i wielorazowego użytku. Wiele osób, mimo że regularnie je nosi, robi to źle. Jak je zatem zakładać, aby możliwie jak najlepiej zabezpieczyć twarz przed patogenem? Dlaczego maseczki powinny zakrywać nos i nie wolno ich ściągać już po wyjściu z domu? W jakiej temperaturze i przy użyciu jakich środków należy maseczki wielorazowe prać? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.
Super Glue na skórze

Jak usunąć Super Glue ze skóry?

Budowanie modeli
Super Glue skleja wszystko idealnie - nawet skórę. W przypadku naprawy różnych przedmiotów klej ten jest zbawieniem, jednak gdy dostanie się na naszą skórę zaczyna stanowić już przerażający problem. Oto, co robić w przypadku dostania się kleju na skórę lub sklejenia palców:
orzechy

Co dzieje się z ciałem po zjedzeniu zbyt dużej ilości orzechów?

Medyczne Badania Naukowe
Orzechy są zdrową i smaczną przekąską. Orzechy włoskie, migdały czy orzechy nerkowca nadają się do piwa jak i jako dodatki do dań i deserów. Wszystko jednak jest zdrowe jedynie z umiarem. Jeżeli jesz zbyt dużo orzechów, może okazać się to niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli chcesz wiedzieć co może stać się w twoim organizmie, jeżeli zjesz zbyt dużo orzechów, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu. Co jednak kiedy zjesz ich zbyt dużo? Przedstawiamy trzy  najczęstsze skutki.
kurkuma unikanie

Kto powinien unikać kurkumy?

Przyprawy
Kurkuma, popularna przyprawa wykorzystywana głównie do przygotowywania dań kuchni indyjskiej, ma wiele właściwości leczniczych. Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, pomaga w zaburzeniach trawienia i wspomaga pracę wątroby. Najcenniejszym składnikiem kurkumy jest kurkumina - silny przeciwutleniacz, który chroni organizm przed wpływem wolnych rodników, działa też jak naturalny antybiotyk. Pomimo tak wielu pozytywnych dla zdrowia właściwości, kurkuma nie może być stosowana przez wszystkich. U niektórych osób może powodować nudności, niestrawność, biegunkę, zawroty głowy. Przeciwwskazania do stosowania kurkumy:
pleśń

Czy pleśń na chlebie jest szkodliwa?

Bezpieczna Żywność
Zdarza się, że gdy chcesz zrobić sobie kanapkę i wyjmujesz chleb z opakowania, zauważasz na kromce niebiesko-zielony nalot. Jest to pleśń. Co zazwyczaj robisz w tej sytuacji? Wyrzucasz chleb czy odkrawasz nadpleśniały kawałek?

Jak sprawdzić, czy tatuaż jest zainfekowany?

Bezpieczeństwo Osobiste
Pielęgnacja świeżego tatuażu kilka dni po sesji może być nieco uciążliwa, ale odróżnienie zwykłego dyskomfortu od pierwszych objawów zakażenia może być bardzo trudne. Kiedy robimy sobie tatuaż warto wiedzieć na co zwracać uwagę i co zrobić, kiedy dojdzie do infekcji tatuażu. Takie zakażenie może stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i trwale uszkodzić tatuaż. Ta wiedza pomoże ci podejść do problemu w miarę możliwości bezstresowo.
Upały - jak się ochłodzić?

Jak się ochłodzić w gorące dni?

Zdrowie Publiczne
Lato jest wspaniałe jednak upały mogą wykończyć niejednego z nas. Jazda nagrzanym samochodem, chodzenie po rozgrzanych słońcem ulicach czy przebywanie w nieklimatyzowanych pomieszczeniach odbierają nam chęć do życia. W tych chwilach tęsknimy za śniegiem i mrozem. Istnieje jednak kilka sposobów, aby ochłodzić organizm w upalne dni i móc nadal cieszyć się latem.
sposoby na oparzenia słoneczne

Jak leczyć poparzenia słoneczne?

Choroby skóry
Zbyt długie przesiadywanie na słońcu i opalanie się bez odpowiedniego zabezpieczenia, może spowodować oparzenie słoneczne. Oparzenia mogą być niezwykle bolesne a ból może nam towarzyszyć nawet przez kilka dni. Jeśli jesteśmy na wakacjach to takie oparzenie może stać się dla nas koszmarem. Zamiast korzystać z plaży i morza, musimy siedzieć w pokoju hotelowym lub w najlepszym przypadku kryć się gdzieś pod drzewem w cieniu. Pomimo tego, że każdy z nas wie czym grozi zbyt długie wystawianie się na promienie słoneczne to i tak, z uporem leżymy na słońcu - bo przecież trzeba w końcu wrócić z piękną opalenizną. Jeśli przeliczyłeś się ze swoimi siłami, chciałbyś cofnąć czas lub pozbyć się w jakiś cudowny sposób bólu oraz czerwonego koloru skóry, przeczytaj poniższe wskazówki.