Plamy wątrobowe: Przyczyny, objawy i usuwanie

Problemy Dermatologiczne
Nieestetyczne plamy o lekko brązowym odcieniu najczęściej występują na odkrytych częściach ciała, które są narażone na działanie promieniowania UV. Często nazywa się je plamami starczymi, ponieważ ryzyko ich powstawania zwiększa się z wiekiem. Warto jednak wiedzieć, że brązowe plamy pojawiają się także u młodych osób i mogą być objawem problemów z wątrobą. Jak odróżnić je od niegroźnych przebarwień? Czy mogą one przekształcić się w złośliwy nowotwór? Sprawdź, jakie plamy powinny cię zaniepokoić i czy można się ich pozbyć w naturalny sposób.

Skrzydlik oka: Przyczyny, objawy i leczenie

Oczy i Wzrok
Skrzydlik to pozornie niegroźna zmiana na oku, która może jednak doprowadzić do groźnych powikłań, takich jak zbliznowacenie rogówki i problemy z widzeniem. Wiele osób bagatelizuje jednak pierwsze objawy, takie jak swędzenie czy pieczenie oka. Tymczasem zaawansowany skrzydlik może nawet wymagać zabiegu chirurgicznego. Jak rozpoznać to zwyrodnienie spojówki i kto jest w szczególności na nie narażony? Czy można uchronić się przed skrzydlikiem na oku?

Tłuszczaki: Przyczyny, objawy, leczenie

Guzy
Tłuszczaki są guzami, które powstają w różnych miejscach na ciele. Mogą mieć rozmaitą wielkość i kształt, ale ich obecność nie sprawia bólu. Zbudowane są z komórek tłuszczowych otoczonych tkanką łączną. Są łatwo wyczuwalne i można je delikatnie przesuwać palcami. Nie powinniśmy ich bagatelizować, każdorazowo powinien obejrzeć je lekarz. Jakie są przyczyny powstawania tłuszczaków? Czy są one niebezpieczne dla naszego zdrowia? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.
jedzenie po wyrwaniu zęba, ósemki

Co jeść po usunięciu ósemki?

Chirurgia Szczękowa

Po usunięciu zęba z pewnością nie będziesz głodny, przynajmniej do czasu, aż minie znieczulenie i związane z nim osłabienie. Jednak już po paru godzinach zacznie ci burczeć w brzuchu. Niewłaściwa dieta może jednak spowodować suchodół zęba lub inne powikłania. Pierwszych kilka dni może okazać się dość trudne, jednak później będziesz mógł stopniowo zacząć znów jeść potrawy, które kochasz.

Jak naturalnie zmniejszyć rozmiar biustu?

Zdrowie Kobiety
Piersi uznaje się za symbol kobiecości i piękna, dlatego ich właścicielki pragną, by miały one idealny rozmiar i kształt. Obydwie te cechy zależą od czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, otyłość, ciąża, karmienie piersią, zmiany hormonalne w organizmie, a także efekty uboczne stosowania niektórych leków. Zbyt duże piersi mogą stać się przyczyną problemów zarówno natury fizycznej, jak i emocjonalnej. Dolegliwości zdrowotne obejmują wysypki pod piersiami, tkliwość, ból pleców, ból karku i zadyszki. Duży biust może także stać się przyczyną nieprawidłowej postawy ciała. Wpływa też niekiedy na obniżenie samooceny i poczucia atrakcyjności. Ponadto, utrudnia wykonywanie niektórych ćwiczeń i dopasowanie odpowiednich części garderoby. Jeśli chcemy zmniejszyć rozmiar swojego biustu, musimy dokonać kilku zmian w stylu życia i diecie, a także zastosować kilka prostych domowych sposobów. Warto jednak wiedzieć, że metody te nie tylko zmienią rozmiar biustu - aby go zmniejszyć, trzeba jednocześnie zminimalizować masę swojego ciała.
drzazga pod paznokciem

Jak usunąć drzazgę spod paznokcia?

Skóra
Mimo że bywa to bolesne to jednak z wbitą drzazgą nie trzeba od razu jechać na pogotowie. Można poprosić kogoś by wyciągnął nam drzazgę. Nie zawsze jednak mamy kogoś takiego pod ręką. Trzeba więc poradzić sobie samemu. Jak zatem w prawidłowy sposób usuwać drzazgi? Wszystkiego się dowiesz z poniższego artykułu.
po wyrwaniu ósemki

Jak przetrwać po wyrwaniu zęba mądrości?

Chirurgia Szczękowa
Wyrywanie zębów mądrości nie jest zbyt przyjemne. Możemy podczas zabiegu nie czuć żadnego bólu, jednak jak tylko wyjdziemy z gabinetu pojawi się opuchlizna, a jak znieczulenie minie to i ból. Pojawia się również kilka innych problemów a mianowicie: co jeść, co pić i jakie środki przeciwbólowe wziąć. Poniżej przedstawiam kilka porad i wskazówek, które pomogą ci przetrwać okres po zabiegu.
oko

Jakie są zalecenia po operacji oka?

Operacje
Jeśli miałeś niedawno operację oka (na przykład związaną z leczeniem chirurgicznym zaćmy lub jaskry czy też korekcją krótkowzroczności) musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad zachowania pooperacyjnego. To ważne byś rzeczywiście przestrzegał tych rad, od nich zależy skuteczność całego zabiegu. Przeczytaj zatem uważnie poniższy artykuł. Jeśli ktoś z twoich bliskich miał taką operację (często osoby starsze przechodzą operację oka polepszającą ich jakość życia) powiedz o tych zasadach całej rodzinie.

Brodawka łojotokowa: Czym jest, czy może być groźna, jak usunąć?

Kurzajki i Brodawki
Wszelkie zmiany na skórze zawsze powinny wzbudzać nasz niepokój. Zwłaszcza te, które zmieniają kolor, powiększają się lub mają nieregularny kształt. Częstym powodem do zmartwień są więc brodawki. Małe, wypukłe i chropowate guzki zazwyczaj są jednak niegroźne i nie ulegają zezłośliwieniu. Stanowią jednak spory problem natury estetycznej, zwłaszcza jeśli pojawiają się na twarzy lub w innych widocznych miejscach. Kiedy i w jaki sposób się można się ich pozbyć? Jak wyglądają i dlaczego tworzą się brodawki łojotokowe?

Punkty rubinowe: Czy są niebezpieczne dla zdrowia?

Problemy Dermatologiczne
Wygląd naszej skóry jest często odzwierciedleniem prowadzonego przez nas stylu życia. Jeśli dzieje się coś niepokojącego w organizmie, mogą pojawiać się na niej różne plamki oraz pieprzyki. Na szczęście, niektóre z nich uwidaczniają się na ciele wraz z wiekiem: nie zawsze są niebezpieczne dla zdrowia, ale wiele osób decyduje się na ich usunięcie ze względów estetycznych. Przykładem takich zmian są punkty rubinowe. Jak one wyglądają? Kiedy ich powstanie powinno nas zaniepokoić? Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.