Medyczne i kulinarne zastosowania krwiściągu mniejszego

Medycyna Naturalna
Niektóre z roślin posiadają wyjątkowo wiele różnorodnych zastosowań i właściwości prozdrowotnych. Stąd nadal wyjątkowo popularne są medycyna naturalna i ziołolecznictwo. Jedną z takich roślin jest krwiściąg mniejszy, którego naukowa nazwa brzmi: Sanguisorba minor. Okazuje się, że ten oryginalny kwiat znajduje głównie zastosowanie w medycynie i kulinariach. Poniżej charakteryzujemy tę nietypową roślinę i przedstawiamy jej cenne właściwości medyczne i kulinarne.

Jak kolor naszych ubrań wpływa na nasze samopoczucie?

Nauka
Nasza percepcja kolorów oraz ich wpływ na to, jak się czujemy określane są przez zwyczaje, tradycje kulturowe, a pod wieloma względami przez samą naturę. Każdy kolor może zupełnie inaczej na nas oddziaływać. Dla przykładu, kolor czerwony podnosi tętno i dodaje nam energii. Kolor zielony natomiast uspokaja nas i sprawia, że jesteśmy postrzegani jako łagodne i ciepłe osoby. Niecodziennie jednak zastanawiamy się nad wpływem kolorów na nasze samopoczucie i sposób postrzegania samych siebie. Często, głównie z powodu braku czasu, dobieramy je przypadkowo, szczególnie jeśli chodzi o nasz ubiór. Okazuje się natomiast, że właśnie kolory naszej garderoby odgrywają znaczącą rolę w naszej codzienności. Mogą silnie oddziaływać na nasz nastrój, zdrowie, a także na sposób postrzegania nas przez inne osoby. Sprawdź, jak działa na ciebie kolor twojego ubrania i jakie barwy dobierać do stroju, by poczuć się lepiej.

Jak zachowywać się w czasie burzy?

Natura
Najczęściej mamy z nimi do czynienia początkiem wiosny oraz w okresie letnim. Synoptycy i łowcy burz twierdzą, że najbardziej niebezpieczne nawałnice nawiedzają Polskę najczęściej w maju, lipcu i sierpniu. Choć z pozoru mogą wydawać się zwykłymi burzami, potrafią przynieść ogromne zniszczenia, a nawet pozbawić ludzi życia. Co roku w wyniku silnych nawałnic i uderzenia pioruna ginie w Polsce kilkadziesiąt osób. Jedyne co może uchronić nas przed takimi atakami, to odpowiednie zachowanie podczas burzy. Przedstawiamy kilka cennych porad.
Zachód słońca

Jak sprawdzić ile godzin pozostało do zachodu słońca

Natura
Będąc na wędrówce w górach w ten prosty i łatwy sposób, w przybliżeniu sprawdzisz ile godzin pozostało do zachodu słońca. Upewnisz się ile pozostało ci czasu do opuszczenia szlaku zanim zapadnie zmierzch. Do tego potrzebujesz tylko i wyłącznie własnych dłoni.
gwizdanie na palcach

Jak gwizdać na palcach?

Nauka
Przywołując w myślach czasy dzieciństwa przypominam sobie zabawną sytuację, mój starszy brat próbował nauczyć mnie gwizdania na palcach, a ja byłem tak bardzo zdeterminowany, że wyplułem mój aparat na zęby. Wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka. Może się zdarzyć, że niektórym wyjdzie od razu, a inni będą musieli chwilę poćwiczyć zanim osiągną zamierzony efekt. Poniżej znajdziecie wskazówki, które rozwieją wszystkie wasze wątpliwości.
wyznaczanie kierunku w lesie

Jak wyznaczyć kierunek bez użycia kompasu?

Obserwowanie przyrody
Wyznaczanie kierunku bez użycia kompasu jest umiejętnością, która pozwoli nam zawsze znaleźć właściwą drogę. Dzięki orientacji w terenie nie zgubimy się w lesie czy w nieznanym mieście. Jeśli masz predyspozycje do ciągłego gubienia się to poniższe wskazówki mogą Ci się przydać. Jeśli nie - przeczytaj je również. Nigdy nie wiadomo jaka wiedza może nam się w przyszłości przydać.
charakter pisma

Co mówi o tobie charakter pisma?

Nauka
Sposób w jaki piszemy litery i słowa może definiować jedną z ponad 5000 różnych osobowości. Grafolodzy w analizie charakteru pisma zawsze wolą posługiwać się kursywą. Daje ona znacznie lepszy pogląd na charakter danej osoby, niż to samo napisane drukiem. Pismo ręczne składa się z trzech poziomów: środkowego (np. a, e), górnego (t, l) i dolnego (j, g). Średnia wysokość każdego poziomu to około 3mm. Daje to całkowity rozmiar pisma o średniej wartości równej 9mm. Wartość większa od tej oznacza duże pismo, mniejsza – małe. Jeśli chcesz dowiedzieć się co mówi o tobie twój charakter pisma, zbadaj go pod kątem zamieszczonych poniżej wskazówek.
elektromagnes z baterii

Jak zrobić elektromagnes z baterii?

Nauka
Lubisz eksperymenty? Jeśli odczuwasz magnetyczny pociąg do ciekawych wynalazków, poświęć kilka minut i stwórz własny elektromagnes. Może nie uniesie on samochodu na złomowisku, ale kilku małym metalowym przedmiotom na pewno da radę. W końcu nie od razu Rzym zbudowano.
zielnik

Jak zrobić zielnik?

Natura
Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej w okresie wiosenno-letnim mają za zadanie wykonanie zielnika. Z problemem jak go zrobić często zwracają się do nas - rodziców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak krok po kroku wykonać ciekawy zielnik!
Kolorowe balony

Jakie jest znaczenie poszczególnych kolorów?

Materiały i elementy dekoracyjne
Od dawna już człowiek obserwuje kolory i przypisuje im różne znaczenia. Niektórzy wierzą, że kolory mają siłę wpływania na nasz nastrój, że mogą pobudzić nas do działania, lub przeciwnie uspokoić i wprowadzić w melancholijny nastrój. Podobno na podstawie analizy kolorów, którymi człowiek się otacza można powiedzieć wiele na temat jego charakteru. Także specjalne kolorowanki w których samodzielnie wybieramy kolory których używamy, służą padaniu podświadomego nastroju człowieka.