Jak zrobić piniatę?

Prezenty dla Dziecka
Piniata to tradycyjna zabawa ludowa wywodząca się z krajów latynoamerykańskich. Z czasem zyskała jednak taką sławę, że stała się popularna niemal na całym świecie. To oryginalny element imprez okolicznościowych dla dzieci, np. urodzin. Piniata to po prostu kartonowe opakowanie o różnych kształtach i kolorach, w środku którego umieszcza się różnorodne słodycze i drobiazgi dla dziecka obchodzącego święto. Przywiązuje się ją tak, by wisiała swobodnie w powietrzu (np. do drzewa w ogrodzie), a mali goście (mogą mieć zasłonięte oczy) w trakcie zabawy próbują ją strącić, by wydostać łakocie i drobiazgi. Piniata jest więc oryginalnym sposobem na uatrakcyjnienie imprezy – bardzo podoba się dzieciom i wywołuje mnóstwo radości. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić atrakcyjną piniatę.

Jak nie popełnić gafy, wręczając kwiaty?

Kwiaty
Kwiaty i rośliny doniczkowe to najlepszy i najbardziej uniwersalny prezent na wiele okazji. Sprawdzi się zarówno podczas urodzin i imienin, jak i w trakcie celebracji romantycznych chwil (np. walentynek) czy rocznic. Kwiaty możemy podarować nie tylko rodzinie czy przyjaciołom, ale także szefowi czy koledze z pracy. Rośliny doniczkowe to również klasyczny prezent z okazji parapetówki. Mimo to wręczanie kwiatów może być czasem kłopotliwe – okazuje się, że nietrudno jest popełnić gafę. Warto wiedzieć, że każdy kwiat i kolor ma określoną symbolikę. Niektóre wyrażają więc miłość, a inne szacunek czy uznanie. Sprawdź, jak wręczać kwiaty, by nie znaleźć się w niezręcznej sytuacji.
tęczowy tort

Jak zrobić tęczowy tort?

Torty
Klasyczny, tęczowy tort uświetni każdą uroczystość. Wygląd tęczowego tortu jest oszałamiający. Możesz go przygotować w dwóch wersjach: dla dzieci (bez alkoholu) oraz dla dorosłych z dodatkiem aromatyzowanego rumu lub wódki. Przygotowanie tortu jest proste, jednakże, ze względu na ilość warstw deseru jest zajęciem nieco czasochłonnym.
żółta kokarda

Jak zrobić kokardę?

Prezenty na Dzień Matki
Kokarda może się przydać do ozdabiania pudełek z prezentami, bukietów lub jako ozdoba sama w sobie. Nie musisz wcale kupować gotowej kokardy. Jeżeli masz w domu wstążkę lub kawałek ozdobnego materiału możesz ja bez problemu zrobić w domu. Poniżej znajdziesz instrukcje jak to zrobić.
kartka urodzinowa

Jak zrobić kartkę z wyskakującymi balonami?

Kartki Urodzinowe
Kartki z wyskakującymi elementami są bardzo fajne. Wszyscy lubią je dostawać. Ale kupienie takiej kartki nie jest problemem. Problemem też – jak się okazuje – nie jest też zrobienie takiej kartki. A efekt lepszy i podziękowania większe, bo dodatkowo za trud włożony w jej przygotowanie. Kartka od razu nabiera wartości sentymentalnej. Nie czekaj więc, zrób bliskiej osobie samodzielnie kartkę z wyskakującymi elementami.
Urodziny w stylu Harrego Pottera

Jak zorganizować urodziny dziecka w stylu Harrego Pottera?

Imprezy Urodzinowe
Urodziny Waszego dziecka zbliżają się wielkimi krokami, a Wy nie macie pomysłu, jak je przygotować? Chcielibyście zapewnić swojemu dziecku wiele niezapomnianych wrażeń i zrobić coś kreatywnego? Oto mój pomysł na przyjęcie w stylu Harrego Pottera, które wszyscy przyjaciele Waszego dziecka będą wspominać jeszcze przez długi czas!
Pakowanie prezentów - koszula męska

Jak zapakować prezent na kształt koszuli męskiej?

Prezenty na Dzień Ojca
W ten sposób najlepiej jest pakować prezenty w kształcie prostokąta (np. książka). Ze względu na wzór jest to doskonały pomysł na zapakowanie prezentu dla taty, chłopaka czy przyjaciela.

Jak zrobić balon z konfetti w środku?

Inne projekty i wyroby
Dziś chciałabym zaprezentować prosty sposób na ozdobienie balonu za pomocą konfetti. Taki element dekoracyjny to świetny pomysł na urodziny dziecka, imieniny czy imprezę karnawałową. Jeśli zależy ci na dobrym efekcie, do zrobienia konfetti koniecznie wybierz kilka papierów w różnych kolorach. Bardzo ważne jest też to, by były one kolorowe z obu stron.
bukiet z guzików

Jak zrobić ciekawy i oryginalny bukiet?

Prezent Ślubny
Jeśli masz już dość oklepanych bukietów, które choćby nie wiadomo jak pięknie były zrobione, nadal pozostają tylko kwiatami, które po kilku dniach zwiędną, pomożemy ci skomponować coś bardziej oryginalnego.

Jak zrobić szybko zaproszenia na urodziny?

Kartki Urodzinowe
Jeśli planujesz przyjęcie urodzinowe, można podjąć kilka kroków, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli posiadasz program Microsoft Word i kolorową drukarkę, możesz zrobić szybko ciekawe zaproszenia, które zadowolą twoich gości. Zaproszenia będą bardziej efektywne jeśli kupisz papier kolorowy.