Jak napisać świetny artykuł na portalu Tipy.pl?

Aby pisać artykuły nie musisz pracować w marketingu, ani w prasie. Każdy może to robić pod warunkiem, że ma wystarczającą wiedzę na dany temat. Poniżej kilka porad i wskazówek dotyczących pisania wartościowych artykułów.

Artykuły w serwisie Tipy.pl mają charakter poradnika, dlatego wybierz odpowiedni tytuł, np. “Jak pisać wartościowe artykuły", “10 sposobów na trądzik”, “10 najlepszych plaż w Europie”, “Produkty poprawiające trawienie” itp.

Artykuł musi być unikalny. Oznacza to, że nie może być przepisany z książki, czy gazety, ani nie może być skopiowany z innej strony www.

Prezentowane w artykule informacje czerp z zaufanych źródeł lub z własnego doświadczenia. Napisany przez ciebie artykuł musi być wiarygodny. Pisz go w taki sposób, jakby miał być przedrukowany w popularnym czasopiśmie.

Nie lej wody. Pisz treściwie, przejrzyście i zrozumiale, równocześnie starając się całkowicie wyczerpać temat.

Po napisaniu artykułu przeczytaj go kilka razy. Skorzystaj ze słownika, jeśli jest taka potrzeba. Artykuł nie może zawierać błędów ortograficznych, ani stylistycznych.

Minimalna długość artykułu wynosi 1000 znaków (dotyczy to wyłącznie przepisów kulinarnych, przepisów na maseczki oraz krótkich instrukcji, gdyż pozostałe artykuły muszą być dłuższe). Długość poszczególnych artykułów zależy od tematyki i w tym przypadku istnieje jedna zasada: artykuły muszą wyczerpująco opisywać zagadnienie.

Przepisy kulinarne oraz instrukcje typu zrób to sam (np. Jak zrobić warkocz francuski, Jak zrobić latawiec z papieru, Jak zrobić kwiat lotosu origami, itp.) muszą zawierać minimum jedno zdjęcie główne. Akrykuły ze zdjęciami krok po kroku są wyżej oceniane. Zdjęcia muszą być własnością autora.