Tag: Proste ozdoby świąteczne

wieniec świąteczny na drzwi

Jak zrobić wieniec świąteczny z kokardek na prezenty?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie od dziś wiadomo, że piękne i oryginalne świąteczne ozdoby można wyczarować prawie ze wszystkiego. Moja dzisiejsza propozycja to uroczy wieniec zrobiony z samoprzylepnych kokardek na prezenty. Jak widać ich kolory nie zostały wybrane przypadkowo, odpowiadają one bowiem barwom tradycyjnego wieńca świątecznego. Przede wszystkim jest tu więc zieleń liści i czerwień owoców ostrokrzewu, ale nie tylko. Ten oryginalny wieniec na drzwi wykonasz w niecałe pół godziny.
ozdoba świąteczna na stół

Jak zrobić prostą ozdobę świąteczną na stół?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Półki sklepowe wprost uginają się od świątecznych ozdób i półfabrykatów przeznaczonych do ich wykonania. Na ulicach zaroiło się od mniej lub bardziej udanych mikołajowych przebierańców. Na skwerach i wystawach coraz więcej choinek mieniących się wszystkimi barwami tęczy. I my sami powoli zabieramy się za przystrajanie naszego domu na Boże Narodzenie. Nie masz jeszcze pomysłu jak przyozdobić świąteczny stół? Podobają ci się proste, naturalne dekoracje zrobione własnoręcznie? Może i na twoim stole w tym roku zagości ta łatwa w wykonaniu, a jednocześnie jakże oryginalna ozdoba?
jemioła dekoracja

Jak zrobić jemiołę z papieru i balonów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
“Christmas time, mistletoe and wine…” - nucisz pod nosem przebój Roda Stewarta, kiedy zaczynasz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. To wino tak naprawdę można sobie darować. Ale jemioła? Przecież to jeden z najbardziej znanych bożonarodzeniowych symboli. Pod jemiołą nie tylko całują się zakochani, ale także podają sobie ręce osoby, które są ze sobą skłócone. Jeśli masz dzieci, polecam zabrać się za ten prosty projekt. Jemiołę z balonów i zielonego papieru zrobicie dosłownie w kilka minut.
Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ozdoby choinkowe nie muszą być nudne. Jeżeli chcesz stworzyć je własnoręcznie, nie musisz również poświęcać na nie wiele czasu. Stwórz ciekawe i proste kwiaty z filcu, które ozdobią świąteczne drzewko. Z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Potrzebujesz jedynie kilku materiałów. Wybierz ulubiony kolor i do dzieła.
Jak zrobić szybką i prostą dekorację świąteczną?

Jak zrobić szybką i prostą dekorację świąteczną?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli szukasz prostego sposobu na oryginalną i szybką dekorację domu na święta, to mamy dla ciebie propozycję. Zapach pomarańczy chyba wszystkim przywodzi na myśl święta Bożego Narodzenia. Dlaczego by więc nie wykorzystać tych owoców do ozdoby domu. Połączenie świeżych gałązek sosny i pomarańczy z goździkami wypełni cudownym aromatem całe pomieszczenie.
Jak zrobić ozdobne świeczniki

Jak zrobić świąteczną ozdobę z gliny?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli chcesz ozdobić świąteczny stół oryginalnym świecznikiem, ale nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedniego, nie musisz się martwić. Zrób go własnoręcznie z użyciem gliny. Możesz stworzyć dowolny kształt, wielkość i kolor, a nawet stworzyć cały komplet ozdobnych świeczników.
Oponka na choinkę

Jak zrobić oponkę na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli jesteś zdania, że nie ma świąt bez mnóstwa ręczne robionych ozdób choinkowych, to mamy dla ciebie propozycję. Zrób piękną i szybką ozdobę w kształcie oponki. A wszystko z filcu. Dlatego możesz wykorzystać tworzenie tej ozdoby jako zabawę dla dzieci. Potrzebujesz wyłącznie kilku materiałów i odrobinę wyobraźni.
Jak zrobić choinkę z filcu?

Jak zrobić choinkę z filcu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli w twoim domu nie ma miejsca na standardową choinkę, ozdobioną bańkami, łańcuchami i światełkami, to nie znaczy, że musisz z niej całkowicie zrezygnować. Zrób oryginalną choinkę z filcu. Zmieści się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Do tego pięknie ozdobi dom, na czas świąt, a ne wymaga dużych nakładów pracy ani drogich materiałów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić taką śliczną choinkę, zapraszamy do przeczytania instrukcji.
Jak zrobić kolorową świąteczną girlandę?

Jak zrobić kolorową świąteczną girlandę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli chcesz w oryginalny sposób ozdobić swój dom na święta, to nie musisz wydawać majątku na nowe ozdoby. Możesz wykonać je własnoręcznie, dzięki temu będą dokładnie takie, jak potrzebujesz. Możesz na przykład zrobić kolorową girlandę którą zawiesisz w wybranym miejscu.
Jak zrobić lodowe sople na choinkę?

Jak zrobić lodowe sople na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Choinka ubrana w zimowym stylu nie może obejść się bez lodu i zwisających sopli. Możesz kupić gotowe ozdoby lub spróbować zrobić je samodzielnie. Wykorzystaj w tym celu dowolną substancję krystaliczną, może to być sól lub saletra, a także borax. Wielkość ozdób możesz dostosować do własnych potrzeb. Musisz jednak pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zacząć tworzyć ozdoby, ponieważ kryształki potrzebują czasu aby urosnąć.