Tag: Blizny

olejek z witaminą E

Jak pozbyć się blizn stosując olejek z witaminą E?

Zabiegi na twarz
Olejek z witaminą E jest doskonałym środkiem usuwającym istniejące blizny i zapobiegającym pojawieniu się nowych. Poniżej przedstawiam w jaki sposób najbardziej efektywnie wykorzystać witaminę E w celu pozbycia się blizn.
Blizny - domowe sposoby

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Przebarwienia

Prawie każdy z nas idzie przez życie z przynajmniej jedną blizną. Niektóre znikają po latach, inne zostają na zawsze. Widoczne blizny skutecznie zaniżają nasze poczucie własnej wartości. Niektóre z nich mogą być ukryte pod warstwą makijażu, inne mogą zostać usunięte operacyjnie, jeszcze inne znikną dzięki odpowiedniej terapii. Głębokie blizny, np. trądzikowe, są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność niektórych blizn i przebarwień. Oto one:

blizny po trądziku

Jak ukryć blizny na twarzy?

Makijaż twarzy
Blizny to trwałe ślady różnych nieprzyjemnych wydarzeń z naszego życia. Gdy występują w widocznym miejscu, są zazwyczaj bardzo krępujące. Nowoczesne kosmetyki oferują możliwość tworzenia optycznej iluzji i zatuszowania blizn niezależnie od ich wielkości. Nie trzeba się tego bać. Gdy zastosujemy właściwy produkt szybko zauważymy efekty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i profesjonalnych porad, które podpowiedzą ci jak ukryć blizny.
Szwy na ranie

Jak uniknąć blizn?

Poród
Zapobieganie powstawaniu blizn polega na skupieniu się na tych czynnikach, które możemy kontrolować. Niektóre z nich są proste, jak np. wskazówki które daje lekarz po operacji czy po zabiegu. Inne są bardzo trudne jak rzucenie palenia.
blizny

Jak usunąć blizny?

Zabiegi Kosmetyczne
Blizny to nieestetyczny efekt gojenia się uszkodzeń skóry. Istnieje kilka rodzajów blizn, między innymi powstałe po skaleczeniach lub blizny potrądzikowe. Jednak współczesna medycyna estetyczna stwarza nam możliwość usunięcia, lub chociaż częściowego zniwelowania blizn. Sposób leczenie blizn uzależniony jest od tego jakiej jest ona wielkości, głębokości etc. Jak zatem najskuteczniej usunąć blizny, które szpecą twoją twarz lub inne widoczne części ciała? Oto kilka najważniejszych metod.
piękne nogi

Skuteczne sposoby na pajączki, rozstępy, cellulit i blizny

Zabiegi na ciało
Droga do idealnych nóg jest długa, kręta i pełna przeszkód. Wśród nich cztery zdarzają się najczęściej: pajączki, rozstępy, cellulit i blizny. Na temat tych defektów istnieje wiele opowieści opisujących cudowne sposoby, które rzekomo mają uwolnić nas od problemu. Ile w nich prawdy? Po przetestowaniu kilku z nich szybko dochodzimy do wniosku, że niewiele. W tym artykule nie będziemy zachwalać żadnych „cudownych środków”. Opiszemy krótko co pomaga na każdą z czterech wymienionych w tytule przypadłości, a co jest całkowicie nieskuteczne. Dzięki temu będziesz mogła pozbyć się pajączków, rozstępów, cellulitu i blizn skutecznie i na zawsze.
bliznowiec

­Domowe sposoby na bliznowce

Skóra
Bliznowce (keloidy) to twarde, włókniste blizny, które pojawiają się na skórze w miejscach, gdzie doszło do jej uszkodzenia. Dokładna przyczyna powstawania bliznowców wciąż pozostaje nieznana. Gdy naskórek ulega uszkodzeniu lub łuszczy się, w miejscu tym dochodzi do odkładania się kolagenu, który ma za zadanie wypełnić ubytek. Uważa się, że bliznowce tworzą się wówczas, gdy kolagen odkłada się w nadmiarze. Może to trwać latami. Bliznowce pojawiają się najczęściej na skutek takich czynników jak trądzik, ospa wietrzna, niewielkie oparzenia, rany cięte, ślady po piercingu, ukąszenia owadów, szczepienia lub inne otarcia naskórka. Zazwyczaj mają kolor różowy, czerwony lub cielisty. Zmienione obszary skóry mogą być wrażliwe na dotyk i swędzące. Sposobów pozbycia się bliznowców jest wiele. Zastrzyki kortyzonu, terapia laserowa – to drogie i niepozbawione efektów ubocznych metody. Zanim zdecydujesz się wydać na nie dużo pieniędzy, wypróbuj proste domowe sposoby na bliznowce. Znajdziesz je poniżej.
blizny

5 faktów o bliznach i jak się ich pozbyć

Problemy Dermatologiczne
Jak powstają blizny? Zazwyczaj powodują je głębokie zadrapania, skaleczenia czy inne, duże uszkodzenia skóry, mogą być również wynikiem trądziku, ospy czy operacji lub zabiegów chirurgicznych. Jedni uważają je za swojego rodzaju pamiątki, po tym co przeszliśmy w życiu i bez problemu eksponują je, inni skrzętnie ukrywają. Szczególnie widoczne są te, które powstają w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej napięta. Czasami blizny są wynikiem chorób i nie mamy wpływu na to, gdzie się znajdują.
krem rozjaśniający blizny

Jak zrobić domowy krem rozjaśniający blizny?

Pielęgnacja cery
Jeżeli twoje ciało pokrywają blizny, to z pewnością próbujesz pozbyć się ich. Zamiast kupować drogie kremy rozjaśniające, spróbuj wykonać taki specyfik własnoręcznie. Nie gwarantujemy, że blizny zostaną całkowicie usunięte, lecz z pewnością staną się jaśniejsze i mniej widoczne. Przygotowanie kremu jest proste i nie przysporzy ci trudności. Wypróbuj koniecznie przepisu na krem i wypróbuj go na własnej skórze.

Jak odświeżyć skórę i pozbyć się blizn

Pielęgnacja skóry
Blizny powstają na skórze w miejscach, w których kiedyś były rany po głębokim zadrapaniu lub przecięciu skóry. Ich pojawianie się na skórze to część naturalnego procesu gojenia i regeneracji naskórka. Należy jednak odpowiednio pielęgnować skórę, ponieważ rany można wyleczyć w sposób, który nie pozostawi po sobie aż tak bardzo widocznej blizny. Oczywiście rany mogą występować w środku naszego ciała, jak i na zewnątrz. Każda ingerencja chirurgiczna pozostawia bliznę w tkankach, które również potrzebują czasu, aby się zagoić.