Tag: Blizny usuwanie

olejek z witaminą E

Jak pozbyć się blizn stosując olejek z witaminą E?

Zabiegi na twarz
Olejek z witaminą E jest doskonałym środkiem usuwającym istniejące blizny i zapobiegającym pojawieniu się nowych. Poniżej przedstawiam w jaki sposób najbardziej efektywnie wykorzystać witaminę E w celu pozbycia się blizn.
blizny po trądziku

Jak ukryć blizny na twarzy?

Makijaż twarzy
Blizny to trwałe ślady różnych nieprzyjemnych wydarzeń z naszego życia. Gdy występują w widocznym miejscu, są zazwyczaj bardzo krępujące. Nowoczesne kosmetyki oferują możliwość tworzenia optycznej iluzji i zatuszowania blizn niezależnie od ich wielkości. Nie trzeba się tego bać. Gdy zastosujemy właściwy produkt szybko zauważymy efekty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i profesjonalnych porad, które podpowiedzą ci jak ukryć blizny.
bliznowiec

­Domowe sposoby na bliznowce

Skóra
Bliznowce (keloidy) to twarde, włókniste blizny, które pojawiają się na skórze w miejscach, gdzie doszło do jej uszkodzenia. Dokładna przyczyna powstawania bliznowców wciąż pozostaje nieznana. Gdy naskórek ulega uszkodzeniu lub łuszczy się, w miejscu tym dochodzi do odkładania się kolagenu, który ma za zadanie wypełnić ubytek. Uważa się, że bliznowce tworzą się wówczas, gdy kolagen odkłada się w nadmiarze. Może to trwać latami. Bliznowce pojawiają się najczęściej na skutek takich czynników jak trądzik, ospa wietrzna, niewielkie oparzenia, rany cięte, ślady po piercingu, ukąszenia owadów, szczepienia lub inne otarcia naskórka. Zazwyczaj mają kolor różowy, czerwony lub cielisty. Zmienione obszary skóry mogą być wrażliwe na dotyk i swędzące. Sposobów pozbycia się bliznowców jest wiele. Zastrzyki kortyzonu, terapia laserowa – to drogie i niepozbawione efektów ubocznych metody. Zanim zdecydujesz się wydać na nie dużo pieniędzy, wypróbuj proste domowe sposoby na bliznowce. Znajdziesz je poniżej.
blizny

5 faktów o bliznach i jak się ich pozbyć

Problemy Dermatologiczne
Jak powstają blizny? Zazwyczaj powodują je głębokie zadrapania, skaleczenia czy inne, duże uszkodzenia skóry, mogą być również wynikiem trądziku, ospy czy operacji lub zabiegów chirurgicznych. Jedni uważają je za swojego rodzaju pamiątki, po tym co przeszliśmy w życiu i bez problemu eksponują je, inni skrzętnie ukrywają. Szczególnie widoczne są te, które powstają w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej napięta. Czasami blizny są wynikiem chorób i nie mamy wpływu na to, gdzie się znajdują.

Jak odświeżyć skórę i pozbyć się blizn

Pielęgnacja skóry
Blizny powstają na skórze w miejscach, w których kiedyś były rany po głębokim zadrapaniu lub przecięciu skóry. Ich pojawianie się na skórze to część naturalnego procesu gojenia i regeneracji naskórka. Należy jednak odpowiednio pielęgnować skórę, ponieważ rany można wyleczyć w sposób, który nie pozostawi po sobie aż tak bardzo widocznej blizny. Oczywiście rany mogą występować w środku naszego ciała, jak i na zewnątrz. Każda ingerencja chirurgiczna pozostawia bliznę w tkankach, które również potrzebują czasu, aby się zagoić.

Naturalne sposoby na ukrywanie blizn

Skóra
Istnieje wiele powodów powstawania blizn. Mogą być one wynikiem między innymi trądziku, pryszczy czy urazów. Istnieją jednak naturalne sposoby, które sprawią, że staną się one zdecydowanie mniej widoczne.

Witamina E

Witamina ta używana jest do rozjaśniania blizn, trądziku, jak również różnego rodzaju krostek. Dzieje się tak pod wpływem dużej zawartości przeciwutleniaczy, które znane są ze swoich medycznych właściwości i bezpośrednio wpływają na wygląd skóry.


Podobne porady

Szwy na ranie

Jak uniknąć blizn?

Poród
Zapobieganie powstawaniu blizn polega na skupieniu się na tych czynnikach, które możemy kontrolować. Niektóre z nich są proste, jak np. wskazówki które daje lekarz po operacji czy po zabiegu. Inne są bardzo trudne jak rzucenie palenia.