Tag: Na katar

katar

Domowe sposoby na katar

Alergie
Nie ma nic bardziej denerwującego niż katar. Ciągłe przytykanie do nosa chusteczki trwale uniemożliwia jakiekolwiek inne zajęcia. Skuteczność domowych sposobów na katar jest różna w zależności od tego, jaka jest jego przyczyna. Może to być przeziębienie, grypa lub zwykła alergia. Jeśli cierpisz na katar alergiczny, najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będzie zidentyfikowanie alergenu i usunięcie go z twojego otoczenia, o ile oczywiście jest to możliwe. Jeśli katar wciąż nie mija lub związany jest z przeziębieniem lub grypą, wypróbuj opisane poniżej domowe sposoby na „cieknący nos”.
katar

Jak leczyć katar?

Alergie
Zakatarzony nos może być sygnałem alergii lub przeziębienia. W terminologii medycznej katar jest nazywany nieżytem nosa. W zasadzie jest to sposób, w który nasze ciało pozbywa się toksyn i obcych ciał. Jakby jednak nie było, katar jest denerwujący i chyba nikt nie lubi jak mu cieknie z nosa. Ale nie możemy uciec przed katarem i zatkanym nosem. Możemy jednak podjąć pewne kroki, które pomogą nam wyleczyć chory nos.
katar

Jak pozbyć się kataru?

Przeziębienia i Grypa
Od dzieciństwa zmagałam się z uciążliwym problemem...katarem. Kiedy tylko kończyło się lato i zaczynał okres jesienny, nie mogłam się z nim uporać. Chodziłam do szkoły cała zakatarzona, pomimo tego, że nie byłam chora, ani nie miałam alergii. Do dzisiaj by tak było, gdyby nie domowe porady babci i mamy. Pragnę podzielić się nimi z Wami, bo katar nie musimy nam ciągle przeszkadzać!
katar

Jak szybko wyleczyć katar?

Alergie
Katar to nieprzyjemna dolegliwość, która może przytrafić się każdemu z nas. Przyczyny kataru mogą być naprawdę różne, jednak najczęstsze z nich to: alergia, przeziębienie, infekcja zatok. Stałe siąkanie i wycieranie nosa może podrażnić śluzówkę i dodatkowo pogorszyć całą sytuację. Jeśli nie możesz wyeliminować przyczyny kataru, możesz przynajmniej podjąć pewne proste kroki, które powinny przynieść ulgę. Przeczytaj poniższe wskazówki, a podpowiem ci jak szybko wyleczyć katar.
sposób na katar ;)

Jak wyleczyć katar?

Alergie
Znów czujesz, że coraz ciężej Ci się oddycha? W trakcie snu budzi Cię własne chrapanie? Nie możesz myśleć, gdyż Twój mózg jest niedotleniony? To katar, nie niebezpieczny, ale uciążliwy. Czym dokładnie jest? Katar to nazwa potoczna. W istocie jest to tak zwany "nieżyt nosa", czyli zapalenie błony śluzowej nosa, a czasem również zatok. Do objawów tej choroby zalicza się: kichanie, kaszel, pieczenie spojówek, drapanie gardła, ogólne osłabienie, ból głowy, stan podgorączkowy i najbardziej charakterystyczny - wyciek płynnej wydzieliny z nosa, nazywany właśnie katarem. Co jest przyczyną tej choroby? Najczęściej wirusy przenoszone drogą kropelkową, ale też alergie, powodujące tak zwany "katar sienny".


Podobne porady

przeziębienie

Jak wyleczyć przeziębienie w jeden dzień?

Przeziębienia i Grypa
Przeziębienie jest infekcją wirusową, atakującą górne drogi oddechowe. Można się nim zarazić przez bliski kontakt z osobą zakażoną (np. uścisk dłoni). Mimo iż przeziębienie można łatwo wyleczyć, wczesne jego objawy mogą być bardzo nieprzyjemne – zatkany nos, ciągłe kichanie, drapanie w gardle, suchy lub mokry kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie. Przeziębienie trwa około 3 do 5 dni, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się lepiej już drugiego dnia.
alergia

Jak radzić sobie z alergią na pyłki?

Alergie
Najsilniejszy okres pylenia trwa od lutego aż do końca lipca. Jest to prawdziwy koszmar dla alergików. Większość alergików najchętniej nie ruszałaby się w ogóle z domu. Przykre objawy, takie jak ciągły katar, podrażnione oczy, nie dają osobom uczulonym spokoju. Istnieje kilka skutecznych sposobów, aby zwalczyć te uciążliwe objawy i przetrwać sezon pylenia. Poniżej znajdziesz kilka porad.
dieta przy nieżycie żołądka

Jaka dieta przy nieżycie żołądka?

Wrzody
Osobom, które mają refluks, nadkwasotę lub nieżyt żołądka, eksperci zalecają dietę z dużą ilością gotowanych warzyw. Z jadłospisu zaś należy wyeliminować surowe pokarmy, wyroby garmażeryjne (obfitują w sól oraz wzmacniacze smaku), tłuste mięsa. Unikaj zwłaszcza smażonych kotletów i grillowanych steków, a ponadto frytek zawierających dużo tłuszczu. Ogranicz masło, zrezygnuj z serów żółtych i pleśniowych. By nie przeciążać żołądka, zmniejsz porcje i jedz powoli, dokładnie przeżuwając. Osoby borykające się z nieżytem żołądka są często leczone inhibitorami pompy protonowej, pogarszającymi wchłanianie składników odżywczych, zwłaszcza żelaza i witaminy B12, a ponadto witaminy C. Warto więc zadbać o zwiększenie spożycia pokarmów bogatych w te składniki.